Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 2. 8. 2021
Líbí se mi

Jak se vybírají dárkyně vajíček

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 2. 8. 2021
Líbí se mi
Jak se vybírají dárkyně vajíček

Jak se vybírají dárkyně vajíček

Neplodnost je stále aktuálnější téma a zhruba třetina žen v Evropě má problém otěhotnět přirozenou cestou. Důvodem jsou nekvalitní vajíčka nebo dokonce jejich úplná absence. Pro tyto ženy, které touží po vlastní rodině, jsou dárkyně vajíček často jedinou šancí na otěhotnění. Legislativa České republiky umožňuje klinikám asistované reprodukce využívat darovaných vajíček. Jedná se o velmi citlivý proces, a proto jsou dárkyně vajíček pečlivě vybírány podle vysokých kritérií a standardů. Jak probíhá výběr dárkyň vajíček?

Kdo je dárkyně?

Dárkyní se může stát každá dospělá, zdravá a minimálně středoškolsky vzdělaná žena do věku 33 až 35 let podle pravidel konkrétní IVF kliniky. Velký zájem o dárcovství je mezi vysokoškolskými studentkami a mladými matkami na mateřské dovolené. Na klinice asistované reprodukce Gynem dodržují při výběru dárkyň všechna legislativní a lékařská pravidla a ohled bereme také na etickou a sociální stránku věci. Do procesu výběru dárkyně vstupuje mnoho faktorů, které je nutné zohlednit. Navíc je vždy potřeba mít na zřeteli také požadavky příjemkyně vajíčka a jejího partnera. Nejprve zjišťujeme zdravotní anamnézu potenciální dárkyně. Následuje gynekologické vyšetření a odběr krve, které potvrdí plodnost a vyloučí nejrůznější onemocnění nebo genetickou zátěž.

Garance nejkvalitnějších vajíček

Kliniky asistované reprodukce vybírají dárkyně podle přísných kritérií stanovených Asociací pro reprodukční medicínu, v souladu s legislativou České republiky a také vnitřními pravidly IVF kliniky. Jen tak je možné vybrat ty nejvhodnější dárkyně a garantovat vysokou kvalitu vajíček i úspěšnost léčby neplodnosti. V každém případě se postupuje vždy individuálně s maximálním respektem k dárkyni a příjemkyni. Na přání klientů je také možné vybírat dárkyně podle jejich podobnosti a odpovídajících fyziognomických znaků, jako je barva pleti, očí či vlasů. Kliniky asistované reprodukce mají v programu dárcovství databázi dárkyň, takže je možné přistoupit k umělému oplodnění velmi rychle.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 4. 8. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 8. 2021

díky za sdílení

Odpovědět
sipeji
sipeji 3. 8. 2021

Velmi zajímavé.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 2. 8. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.