Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 6. 2021
Líbí se mi

Nevěra postihuje spoustu párů. Máte podezření, že se týká i toho vašeho? Na které znamení si dát pozor?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 6. 2021
Líbí se mi
Nevěra postihuje spoustu párů. Máte podezření, že se týká i toho vašeho? Na které znamení si dát pozor?

Nevěra postihuje spoustu párů. Máte podezření, že se týká i toho vašeho? Na které znamení si dát pozor?

Nevěra postihuje spoustu párů. Máte podezření, že se týká i toho vašeho? Dokud se nevěrník nepřizná nebo nenajdete jasný důkaz, není nic jistého. Nicméně podvádějící partnery a partnerky spojuje několik společných znaků. Na která znamení si dát pozor?

Ačkoli je jasné, že následující chování sama o sobě nejsou důkazem nevěry, vycházejí ze zkušeností nejen odborníků, jako jsou vztahoví terapeuti a psychologové, ale také samotných podváděných žen a mužů.

Zase pozdě?

Zatímco celé roky váš manžel/vaše manželka chodí domů úderem půl sedmé, z ničeho nic je minimálně do osmi nevidíte.

Když se zeptáte na důvod této náhlé změny, dostanete jen neurčité nebo žádné vysvětlení, případně důvod, který zní sice uvěřitelně, ale prakticky se nedá ověřit. I to může bohužel naznačovat, že má vaše drahá polovička poměr,“ říká vztahová koučka April Masiniová.

Jistě, může existovat i zcela nevinný důvod, nicméně je nejspíš na čase se na něj doptat.

S „klukama“ na jedno

Poměrně rozšířeným zastíracím manévrem nevěrníků a nevěrnic jsou podle Masiniové také situace, kdy s vámi drahá polovička sice tráví večer, jdete společně na večeři, do kina apod., ale pak se omluví s tím, že ještě slíbila kamarádům, šéfovi apod., že se ještě zastaví na nějaké oslavě, v práci atd. Vlastně se tím zabijí dvě mouchy jednou ranou – nemůžete namítat, že s vámi partner/partnerka netráví čas, a ještě získá čas na rande s milenkou či milencem. Pokud se taková situace opakuje pravidelně, zpozorněte.

To je můj mobil!

Mobilní telefon patří k soukromým věcem – a platí to i mezi partnery. Většinou si jeho obsah navzájem nesdílíme. Ovšem ani nemáme důvod telefon chránit a skrývat. Tedy pokud nic netajíme. Jestliže ale najednou váš partner/vaše partnerka mobil úzkostlivě střeží, bere si ho například i do koupelny a běží k němu při každém pípnutí, vypadá to přinejmenším podezřele. Zvláště když to nikdy předtím nedělali.

Sexuální život v troskách

Nezájem o sex může mít u žen i mužů řadu příčin – a nemusí to být nutně nevěra. Nicméně pokud se od vás partner/partnerka odtahuje a je k vám celkově chladnější, není něco v pořádku.

Věnujte pozornost i tomu, zda se vás jen tak dotýká, zda vás objímá, usmívá se na vás… Pokud ne, může to být známka, že jeho či její city jsou zadané někde jinde,“ říká psycholog Laurie Puhn.

Miláčku, něco pro tebe mám

Zatímco dříve si váš partner stěží vzpomněla na vaše narozeniny (o výročí ani nemluvě), najednou do něj dostáváte dárečky „jen tak“. Může to být reakce na to, že se kvůli něčemu cítí provinile a trápí ho svědomí.

Zkuste si všímat, zda se také množí situace, kdy vám z ničeho nic změní například plány na večer a víkend a hned vám za to něco daruje jako ‚kompenzaci‘,“ radí doktor Puhn.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 16. 6. 2021

Není to snadné

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 6. 2021

často si člověk všimne až pozdě.....

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 6. 2021

Já pevně věřím, že nee

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 6. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.