Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 1. 2020
Líbí se mi

Zlomené srdce opravdu zahojí čas. Můžete mu ale pomoci

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 1. 2020
Líbí se mi
Zlomené srdce opravdu zahojí čas. Můžete mu ale pomoci

Zlomené srdce opravdu zahojí čas. Můžete mu ale pomoci

Vstupujete do nového roku jako čerstvě single? Dozvěděli jste se mezi svátky, že člověk, s nímž jste chtěli strávit zbytek života, vás z tohoto plánu nadobro vyřadil? Pak si není třeba nic nalhávat – nečeká vás právě veselé období. Ale i na zlomené srdce existují léky!

Jak by bylo krásné, kdybychom životem prošli bez jediného šrámu na srdci. Ale drtivá většina z nás zklamání v lásce alespoň jednou během své pouti zažije. Už naši předkové věděli, že zlomené srdce zahojí jedině čas. Nicméně to neznamená, že nemůžeme onu „léčbu“ účinně urychlit.

Do krabice

V první řadě se zkuste popasovat s věcmi, které u vás váš bývalý či vaše bývalá nechali. Vezměte krabici a všechno do ní uložte. Nejde jen o to, že se vám budou lépe vracet (pokud je vracet budete), ale navíc nebude hrozit, že budete neustále narážet na připomínky člověka, který vás opustil. A ještě jeden „bonus“ taková vzpomínková krabice má. Až ji jednou otevřete a budete se na její obsah dívat, aniž byste propadli pláči, smutku nebo rozčilení, pak budete vědět, že jste bolestnou kapitolu svého života uzavřeli. A kdo ví, možná vám některé věci ještě přijdou vhod.

Nový začátek – doslova

Spousta rad doporučuje po rozchodu přestavět byt či jej znovu zařídit. Logiku to má, ovšem ruku na srdce – jen málokdo má možnost udělat (a zaplatit) tak razantní změnu. Proto zkuste méně rozsáhlou variantu. Kupte si nějaký pěkný doplněk, který by bývalý/bývalá jen tak nerozdýchali a který vám udělá radost.

Zrovna tak můžete změnit sebe – nový účes, nový šatník (ten tedy ne celý, ale proč si nekoupit nějaký nový kousek). Ačkoli se většinou věci týkající se vzhledu považují za povrchní, nepodceňujte je. Cokoli vám za současné situace udělá radost, stojí za to.

Potřebujete spíš od všeho utéct? Pak se sbalte a s kamarádkou či kamarádem vyrazte třeba na túru, wellness víkend, poznávací zájezd… Změna prostředí vás přivede na jiné myšlenky, vyplaví se vám endorfiny, zkrátka vám bude zas o něco líp.

Svěřte se

A když už jsme u endorfinů – ty se také spolehlivě vyplavují při pohybu. Co takhle vybít všechnu nahromaděnou negativní energii třeba při běhu nebo při posilování? K tomu si úžasně pročistíte hlavu a navíc uděláte něco i pro své sebevědomí. Není nad to potkat po půlroce ex s novou, vypracovanou a štíhlejší figurou.

Dalším osvědčeným lékem je najít ve svém blízkém okolí člověka, který vám poskytne rameno na vyplakání a hodiny svého času, aby vám pomohl. Tak jako je sdílená radost dvojnásobná, tak je sdílený žal poloviční. Přátelé jsou skutečnou oporou a nebojte se je požádat o pomoc!

Jestliže se zatím necítíte na svěřování se svým blízkým, pak se svěřte papíru. Možná jste si deník psali naposledy jako děti, ale on měl své opodstatnění. A má ho, i když vás trápí zlomené srdce. Takže pěkně popadněte tužku a ze žalu se vypište. Opravdu to funguje. Možná se vám písmo bude rozpíjet pod slzami, ale vám se uleví.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 5. 5. 2020

Odpovědět
avatar

Čas, jedině čas.....mám to vyzkoušené....

Odpovědět
konatovka
konatovka 13. 1. 2020

Je to tak, zlomená srdce opravdu zahojí čas. Myslím si to tak.

Odpovědět
potkanek
potkanek 10. 1. 2020

rady nad zlato

Odpovědět
Ovace
Ovace 8. 1. 2020

ano, zlomené srdce má vliv na náš zdravotní stav

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 351
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.