Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 12. 2019
Líbí se mi

Nebojte se erotických hraček. Vibrátor dokáže pomoci se sebevědomím i slastí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 12. 2019
Líbí se mi
Nebojte se erotických hraček. Vibrátor dokáže pomoci se sebevědomím i slastí

Nebojte se erotických hraček. Vibrátor dokáže pomoci se sebevědomím i slastí

Sebeuspokojování se věnuje drtivá většina lidí a dle zkušeností odborníků je masturbace prospěšná pro jedince i páry. Podle nejnovějšího výzkumu amerických neurologů si pak ženy používáním vibrátoru mohou užít výrazně delší a intenzivnější sexuální prožitek, navíc s téměř o 17 % delším orgasmem.

Ve zdravém sexuálním vztahu má své pevné místo i masturbace. Sepeuspokojování dle řady průzkumů pomáhá rozvíjet zdravý přístup k sexualitě a prospívá i partnerskému vztahu. Masturbace je navíc velmi rozšířená: podle loňského průzkumu společnosti Tenga se jí oddává 95 % mužů a 81 % žen.

„Především ženy si pak během sebeukájení ve více než pětině případů vypomáhají sexuálními pomůckami, zejména oblíbenými vibrátory,“ říká Adam Durčák, který se zabývá zdravou sexualitou.

Američtí odborníci nyní v rámci nové studie zjistili, že upřednostněním vibrátoru před manuálním drážděním pochvy a klitorisu mohou ženy dosáhnout o téměř 4 sekundy delšího orgasmu.

Třicet vteřin slasti

V rámci výzkumu amerických neurologů byly u vybraných žen nejprve sledovány odezvy v mozku, a následně bylo provedeno dotazování.

„Ukázalo se, že při použití vibrátoru, který dráždil pochvu i klitoris, dosáhly ženy většího vzrušení a delšího orgasmu, než když se uspokojovaly pouze rukou. Zároveň jim však dosažení orgasmu při použití vibrátoru trvalo více než čtyřikrát déle než při použití ruky, konkrétně 26,4 minuty versus 6,5 minuty,“ uvedla Nicole Prause, neurovědkyně z výzkumné instituce Liberos LLC, která se na výzkumu podílela.

Ukázalo se ovšem, že si ženy během používání vibrátoru jednoduše více „hrály“ a užívaly si různorodější fyzické vjemy, což potvrdil i fakt, že ženy přiznaly mnohem vyšší míru vzrušení.

„Délka běžného ženského orgasmu se pohybuje mezi šesti a třiceti vteřinami. Může však trvat i mnohem déle a celkově být intenzivnější, pokud do milostné předehry zahrneme delší dráždění, k čemuž slouží právě erotické pomůcky,“ doplnil Adam Durčák.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Patty88
Patty88 12. 12. 2019

Hračky jsou super. Nejen o samotě,ale i s partnerem. Krásně spestří vztah !

Odpovědět
lemur
lemur 5. 12. 2019

Odpovědět
gustawka
gustawka 4. 12. 2019

nebojím se

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 863
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.