Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 2. 2020
Líbí se mi

Zimní sporty baví děti i dospělé. Víte, kam vyrazit bruslit a jak vybrat snowboard?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 2. 2020
Líbí se mi
Zimní sporty baví děti i dospělé. Víte, kam vyrazit bruslit a jak vybrat snowboard?

Zimní sporty baví děti i dospělé. Víte, kam vyrazit bruslit a jak vybrat snowboard?

V zimě se mnozí z nás s nadšením oddávají sezónním sportům. Pokud zrovna nebydlíme na horách, vyrážíme na horské chaty a chalupy v Krkonoších, na Šumavě či v Krušných horách. A zdají-li se nám naše podmínky příliš snadné a pohoří málo vysoká, volíme ubytování v třeba rakouské, německé, italské nebo švýcarské části Alp. Tam už si na nedostatečnou délku sjezdovek rozhodně stěžovat nemůžeme.

Zima je ideální i pro dovolenou s dětmi

Zimnímu pobytu na čerstvém vzduchu nahrává i fakt, že naši potomci mají v tomto období hned dvoje prázdniny. Můžeme si tak vybrat, jestli s nimi chceme vyrazit na lyže, případně snowboard na Vánoce či o jarních prázdninách. A rozhodně neprohloupíme, když do hor vyjedeme přivítat příchod nového roku. Opravdoví milovníci sjezdového lyžování nebo dlouhých výletů na běžkách navíc pravděpodobně využijí oboje prázdniny, a možná přidají navíc i některý víkend. Kromě bohatého sportovního vyžití si tak dosyta užijeme i nádherné výhledy a čerstvý vzduch.

Které zimní sporty máme nejraději?

Vedle tradičního lyžování se stále větší oblibě těší i jízda na snowboardu. Nicméně mnoho z nás si není jisto, jak vybrat snowboard, aby opravdu dokonale vyhovoval. A jelikož se jedná o poměrně velkou investici, je vhodné předem si zajistit dostatek informací. Inspirativní rady a kompletní návod nejdeme například v článku https://blog.efitness.cz/jak-vybrat-snowboard/. Poslechneme-li je, nebude nás čekat rozčarování. Dalším oblíbeným sportem je bruslení. To si můžeme užít na celé řadě zimních stadionů a veřejných kluzišť i v nejbližším okolí domova. A hledáme-li opravdovou výzvu, nabízí se biatlon, který zahrnuje celou řadu sportovních disciplín od běžek a štafety, sprintu a vytrvalostního závodu až po střelbu.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 19. 6. 2021

Já na zimní sporty nejsem vůbec. Jsem pouze pozorovatel . Ve velkém se u nás sleduje hokej. Syn ho dokonce hraje, takže je u nás hokej na denním pořádku . Jsem ale ráda, že se věnuje nějakému sportu. To je skoro jediná volnočasová aktivita, která má opravdu smysl . Před další sezónou nás čeká koupě nové hokejky a hokejové tašky, kterou si už syn vyhlédl na https://www.bauerhockey.cz/hrac-tasky , tak až si vybere ještě hokejku, tak vše najednou objednám a bude připravený na tréninky.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 7. 2. 2020

zima není nic pro mě

Odpovědět
Ovace
Ovace 7. 2. 2020

tohle není nic pro mě

Odpovědět
gustawka
gustawka 7. 2. 2020

na zímní sporty mě neužije

Odpovědět
potkanek
potkanek 5. 2. 2020

hlavně ne lyžování, tam padám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 654
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.