Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 9. 2019
Líbí se mi

Zase jste si ze školy přinesli vši. Vyžeňte je z hlavy pomocí domácích receptů

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 9. 2019
Líbí se mi
Zase jste si ze školy přinesli vši. Vyžeňte je z hlavy pomocí domácích receptů

Zase jste si ze školy přinesli vši. Vyžeňte je z hlavy pomocí domácích receptů

Přes prázdniny byl klid, ale s příchodem školy už jsou tu zas. Ano, mluvíme o vších. Přinesly si vaše děti tento dáreček domů? Pak kromě přípravků z lékárny můžete v boji s nimi využít i čistě přírodní prostředky. Většinu z nich máte ostatně doma!

Vyzkoušet můžete například některý z následujících tipů.

Majonéza

Ano, čtete správně. Tenhle poklad z lednice se hodí nejen k přípravě bramborového salátu, ale i proti vším. Prostě dítěti namažte vlasy od kořínků až ke konečkům majonézou (včetně pokožky hlavy), nasaďte mu čepici do sprchy a nechejte ho ve slušivém čepečku několik hodin (nebo přes noc, pokud se nebojíte, že se čapka dítěti ve spánku sesune a budete mít majonézu po celé posteli). Pak majonézu z vlasů vymyjte (může to chvíli trvat). Společně s ní dítě zbavíte i vší, které se díky majonéze udusí (pozor, na hnidy tento postup nezajímá, takže jej budete muset opakovat).

Olej tea tree

Čajovníkový olej nemají vši vůbec rádi. A není divu – dokáže je totiž během pouhé půl hodiny spolehlivě zlikvidovat. Naneste jej smíchaný například s olivovým olejem od kořínků ke konečkům a poté nechejte 30 minut působit, poté vymyjte. Celý postup budete muset nejspíš opakovat (ale nepoužívejte jej častěji než 3krát týdně), nicméně po pár aplikacích bude po problému. Jen dejte pozor – děti s citlivější pokožkou mohou na tea tree olej reagovat podrážděním nebo vyrážkou. Proto jej nejprve vyzkoušejte na malém kousku kůže.

Ocet se solí

Tahle kombinace se vším také nelíbí. Jednak sůl dokáže velmi rychle dehydratovat jak vši, tak hnidy, jednak ocet způsobí, že se vši nebudou schopné se udržet na vlasech, takže je snáze vymyjete a vyčešete. Jen pozor – ocet je poměrně agresivní, takže by neměl být na vlasech dlouho, maximálně tři minuty (a nedoporučuje se pro děti s citlivou pokožkou). Ideální je, když jej do vlasů aplikujete s pomocí lahvičky s rozprašovačem.

Žehlička či kulma

Zatímco výše zmíněné rady jsou namířené především na vši, které se procházejí vašim dětem ve vlasech a na hlavě, na hnidy tak efektivně nepůsobí. Pokud máte doma malou princeznu s dlouhými vlasy, pak zkuste prameny postupně kulmovat nebo naopak rovnat žehličkou. Výsledkem nemusí být účes jako z pohádky, ale především spálené hnidy. Jen pozor, abyste společně s nimi nespálili také vlasy svého dítěte!

Starý dobrý všiváček

Možná si ho pamatujete z dětství. Hřebínek s velmi hustými zuby, který vaše maminka vytáhla pokaždé, když jste si ze školy přinesli vší nadělení. Pak vězte, že není od věci pořídit i svým ratolestem. Používá se ideálně na mokré vlasy, do kterých předtím aplikujete trochu kondicionéru (účelem je vyhnat vši, ne vytrhat dítku všechny vlasy). Chce to trpělivost – ideální je vyčesávat vlasy nad vanou a nepřestat, dokud neuvidíte na hřebínku či ve vaně jedinou veš.

Foto Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 23. 9. 2019

Odpovědět
libka5
libka5 22. 9. 2019

Mamka mi říkala, že za války se dával na hlavu petrolej. To musel bát zážitek!

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 9. 2019

Na to si taky pamatuji, petrolej

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.