Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 8. 2019
Líbí se mi

Záludné otázky u pohovoru, kterými se nenechte zaskočit

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 8. 2019
Líbí se mi
Záludné otázky u pohovoru, kterými se nenechte zaskočit

Záludné otázky u pohovoru, kterými se nenechte zaskočit

Porozhlížíte se po novém zaměstnání? Pak vás nejspíš čeká pracovní pohovor, během něhož budete muset potenciálního budoucího zaměstnavatele přesvědčit, že právě vy jste pro něj ti praví. Nečekejte pouze otázky zaměřené na své předchozí kariérní směřování a připravte se i na záludnější dotazy!

U pracovního pohovoru většina lidí očekává, že se jich personalista zeptá na pracovní zkušenosti, vzdělání, silné či slabé stránky. Často však bývají zaskočeni netradičními otázkami, které mají odhalit jejich myšlenkové pochody, prokázat jejich životní hodnoty a ukázat, jak dokážou pracovat pod tlakem. Jaké otázky mohou také padnout?

Pokud projdete úvodními koly přijímacího řízení až k osobním pohovorům, většinou to znamená, že o vás personalista uvažuje jako o relevantním kandidátovi. A chce zjistit více, než si může přečíst v životopisu – tedy především to, zda se ztotožníte s filozofií firmy a zda zapadnete do kolektivu, ve kterém byste měli pracovat. Zkušení personalisté tak často pokládají dotazy, kterými umějí zjistit více než jen to, na co se ptají.

S jakými otázkami se také můžete setkat?

Proč myslíte, že jste pro nás ideální kandidát/ka?

S ostatními kandidáty pravděpodobně nejste v kontaktu, takže se musíte zamyslet nad tím, jaké zkušenosti a vědomosti můžete reálně nabídnout dané firmě. Je to vlastně jinými slovy formulovaná otázka na silné stránky, zároveň na sebe ale také prozradíte, jak přistupujete k sebehodnocení a porovnávání s okolím a zda jste si něco zjistil o firmě, ve které se ucházíte o práci.

Co můžete říct o svém předcházejícím zaměstnání?
Na to, proč jste odešli z předcházejícího místa, se asi personalista přímo ptát nebude. Takto navíc zjistí, nakolik může počítat s vaší loajalitou v budoucnosti.

Jaké úkoly a činnosti jsou pro vás v práci nejméně zajímavé?
Mezi řádky se vás personalisté ptají, co od nového místa očekáváte a zda se jejich a vaše představy příliš nerozcházejí. Odpověď napoví mnohé i o systematickém přístupu k práci a schopnosti postupovat podle priorit.

Jaká rozhodnutí jsou pro vás nejobtížnější?
Pokud si hrajete na suveréna, v této odpovědi se můžete „odkopat“. Také na sebe můžete prozradit, jestli vaše ochota ke spolupráci není jen proklamovaná. V případě pozic s rozhodovací pravomocí často padne i dotaz, zda jste již musel udělat nějaká nepopulární rozhodnutí a jak k nim přistoupil.

Jak byste mě ohodnotil/a jako tazatele?
Masky dolů – tady prozradíte, jak hodnotíte své okolí a zda jste schopný komunikovat, formulovat své postřehy a poskytovat okolí zpětnou vazbu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 9. 8. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 8. 2019

díky

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 7. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 449
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.