Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 11. 2020
Líbí se mi

Vzájemné masáže posilují vztah i imunitu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 11. 2020
Líbí se mi
Vzájemné masáže posilují vztah i imunitu

Vzájemné masáže posilují vztah i imunitu

Budování partnerské intimity je strašně důležité. Všechno se totiž netočí jen okolo samotného sexu! Právě naopak. Nesexuální dotyky prohlubují pouto mezi milenci a umožňují jim souznít. Proto svůj vztah regenerujte vzájemnými masážemi.

Jedním z opravdu skvělých způsobů, jak začlenit do svého partnerství relaxaci a společně strávené chvíle, je masáž. Do vašeho vztahu totiž přinese několik skvělých věcí, které se vám zaručeně budou líbit. Co z tohoto seznamu považujete za největší benefit?

Úleva od stresu

Nemusíte mít profesionální masérský kurz. Z jedné ankety, která se zabývala partnerskými rituály, vzešlo, že aspoň nějaká masáž je lepší než žádná. Stres a napětí se drží ve svalech, proto pokud si na sebe uděláte čas a promnete je, navzájem si ulevíte. Po relaxační masáži se dočkáte většího rozsahu pohybu a díky ní se možná lépe přepnete z pracovního módu na ten domácí.

Větší intimita

Dotýkat se někoho, kdo je nahý, bývá velmi intimní. Masáž zbavuje bariér a umožňuje oddávat se okamžiku, tedy neřešit denní starosti. Je to vlastně taková forma meditace, během které se vylučují endorfiny, hormony štěstí, které způsobují dobrou náladu a tlumí bolest. A kdo říká, že veškerou práci musí zastat jen ruce? Masírovat se dá i vulvou, bradavkami, s pomocí vlasů i nohou. Jak kreativní!

Zdravotní výhody

Milostné masáže představují způsob léčení. Uvolňují svalstvo, podporují pružnost kloubů, zlepšují držení těla, odstraňují z tkání toxiny a posilují imunitní systém. Chcete, aby byly dokonalé? Získat z nich maximum můžete díky online kurzům. Zlepšíte svůj styl a techniku. Není to však nutné, vystačíte si s tím, co máte.

Masáže se dají spojit s aromaterapií. Stačí, když esenciální olej smícháte s nějakým olejem nosným, kupříkladu olivovým, kokosovým nebo mandlovým. Na podporu účinku masáží se skvěle hodí borovice, máta, smrk nebo rozmarýn. Energii zase rozproudí pepř, tymián, limetka, citron či červený pomeranč.

V případě vytvoření sexy atmosféry použijte jasmín, levanduli, santalové dřevo a růži. Ta společně s bergamotem a muškátem prohlubuje pouto mezi partnery. Na těle vyhledávejte masité oblasti a na ně aplikujte silný tlak palci. Opisujte jimi malé kroužky a odtlačujte pokožku od sebe. Soustřeďte se i na záda, šíji a ramena, hlavní sídla stresu a úzkosti.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivana Mrázková 2. 4. 2021

Manžel se teď dal do profesionální masáže. Jelikož oba rádi relaxujeme a máme rádi různé minerální kameny, objednali jsme domů různé https://www.buddhanaramek.cz/masazni-valecky/ masážní válečky a zkoušíme, co bude našemu tělu nejvíce příjemné. Zatím to vypadá na masážní váleček ze selenitu, ale nechci moc předbíhat. Učíme se a všechno je to pro nás úplně nové.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.