Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 11. 2020
Líbí se mi

Věci, které vědí jen svobodné maminky

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 11. 2020
Líbí se mi
Věci, které vědí jen svobodné maminky

Věci, které vědí jen svobodné maminky

Svobodná či rozvedená matka s dětmi, která navíc s jejich otcem příliš nevychází, to rozhodně nemá lehké. Dennodenně čelí všemožným nástrahám, které si šťastně vdané manželky nemohou ani představit. Všem to oproti nim má těžší?

Svobodnou matkou je asi každá pátá žena. Že jí je co závidět? Tak to si myslí ti ostatní. Její život je složitý, a pokud taky okolo sebe máte jen svoje děti, tak víte, v čem. Která z těchto šesti nástrah je pro vás nejnáročnější?

Nemáte koho zaúkolovat

Jsou tři hodiny ráno a vy opět vstáváte k dítěti, které má zlé sny. Nikdo vás nevystřídá, a když, tak jen v nejnutnějších případech, kupříkladu přes den, pokud si nutně potřebujete nakoupit. Fungujete na 200 procent, přehlížíte vyčerpání i nemoc. Odpočinek je pro vás luxus, zastáváte funkci matky i otce.

Chybí hlídání

Když už se rozhodnete, že uděláte něco pro sebe, musíte sehnat hlídání. Jít si zaběhat jen tak, nebo být několik hodin u kadeřnice, je pro vás nedostižným snem. Sousedce už říkat nechcete, vaše vlastní matka stále pracuje a do důchodu odchází až za pár let. Sama toho má hodně, a proto se věci zdají být těžší a těžší.

Snažíte se nedělat drama

Při úzkosti, pocitu osamění, depresi a smutku se snažíte své myšlenky a emoce skrývat. Pokaždé, když se vás dítě zeptá, co s vámi je, odpovíte, že jste v pořádku. Přece ho nebudete děsit. To, že už pár dní nespíte, se taky nesmí projevit v práci, protože by šéf měl pocit, že ji nezvládáte. Na všechny strany tedy hlásáte „vše je ok“. Tam uvnitř vás to ale vypadá úplně jinak.

Trpíte pocitem viny

Není týden, kdy nezmeškáte něco důležitého nebo zábavného, ​​co vaše děti dělají, protože lítáte od čerta k ďáblu. Snažíte se vydělat peníze, mít doma čisto a zajistit dětem prostředí, které si zaslouží. Jenže to si žádá hodně času a energie. Chcete být tou nejlepší mámou, toužíte dětem koupit vše, co potřebují, ale ledacos si nemůžete dovolit.  A to vás užírá.

Najít si dobře placenou práci je těžší

Tak trochu balancujete nad propastí. Práci potřebujete, jenže je těžké skloubit ji s vyzvedáváním dětí ze školky a školy, když budoucí zaměstnavatel trvá na dodržování pracovní doby a nechce nebo nemůže vás pouštět dřív. Ani tohle není záviděníhodná situace.

Znovu se zamilovat bývá komplikované

Je vzrušující potkat někoho nového, ale než k tomu dojde, musíte zvládnout pár věcí. Klíčové je sehnat dobrou duši, která ve vaší nepřítomnosti dohlédne na děti – bod číslo 2. Pakliže se to podaří, schůzky neberete příliš vážně, protože víte, že se se syn či dcera ještě nesmířili s představou, že se máma a táta rozešli. Podvědomě tušíte, že nová známost do vašeho života vnese potíže, bez ohledu na to, jak je skvělá. Co když ji děti nebudou schvalovat? Láska je tak komplikovaná, zvlášť ta rodičovská! Nezdá se vám?

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 24. 11. 2020

Mateřská láska je nejsilnější na světě a dává nám obrovskou sílu.

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 23. 11. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 423
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.