Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 10. 2020
Líbí se mi

Věci, které byste nikdy neměli dělat před milováním

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 10. 2020
Líbí se mi
Věci, které byste nikdy neměli dělat před milováním

Věci, které byste nikdy neměli dělat před milováním

Milování je jedním nejpříjemnějších zážitků vůbec. Tedy pokud krátce před ním neuděláte nějakou hloupost. Třeba jako tu, když ochutnáte mátový čaj! A co dalšího milostným hrátkám nepřeje?

Sex má čtyři fáze. Vzrušení, plató (maximální slastný rauš způsobený účinnou stimulací erotogenních zón), orgasmus a uvolnění. Kteroukoli z těchto fází může narušit nějaký problém, o který se postará vaše vlastní tělo. Které věci se mu nelíbí a co před sexem určitě nedělat?

Nejezte mnoho (nezdravého) jídla

Těsně před předehrou si dopřejete něco mastného, smaženého a těžkého, tedy kaloricky vydatného? Pak se nedočkáte valných milostných výkonů, ale únavy! Tento stav se nazývá postprandiální ospalost (lat.: post prandium = po jídle), kterému se lidově říká „řízkové kóma”. Po vydatném jídle totiž trávicí ústrojí potřebuje hodně energie, aby potravu přijalo.

Radši omezte rafinované tuky a sacharidy a takticky dejte přednost ořechům, ovoci a zelenině. A pozor, držte se dál od máty peprné a potravin, které ji obsahují! Mentol totiž snižuje hladinu testosteronu, který ovlivňuje sexuální touhu.

Zároveň se vyhněte konzumaci potravin, které způsobují nadýmání. Pokud si nemůžete pomoci, tak při jejich tepelné úpravě použijte majoránku, tymián, kmín, fenykl, bazalku, dobromysl či třeba saturejku.

Nepijte alkohol ani nekuřte cigarety

Kouření omezuje průtok krve v těle (včetně genitálií) a alkohol sice odbourává zábrany a dodává odvahu, ale po druhé či třetí sklence otupuje a vyvolává ospalost. Ani v tomhle případě to na báječný sex nevypadá!

Vyhněte se energetickým nápojům

Možná se zdá, že energetický nápoj vypitý krátce před sexem je dobrý nápad. Lidé si myslí, že povzbuzuje výdrž a nakopává libido. Tak pro vyšší obsah kofeinu, který má pozitivní vliv na anaerobní výkon člověka a tvorbu testosteronu, to do jisté míry tak je, nicméně onen stav „nabuzenosti“ trvá jen krátce. Jakmile účinky kofeinu a cukrů, kterými jsou energetické nápoje nabité, pominou, můžete se začít cítit vyšťaveně.

Nebojujte spolu

Hádky a vypětí jsou běžnou součástí života, stejně jako všudypřítomný stres. Nikdy však nedovolte, aby něco takového řídilo váš milostný život. Hádky vždy konstruktivně uzavřete (nic v sobě neduste) a nahromaděnou úzkost zpracovávejte meditací, cvičením nebo prostřednictvím jiného druhu relaxace (kupříkladu oblíbeným koníčkem). Pakliže to neuděláte, ztratíte své libido. U žen se také vinou chronického stresu objevuje ztráta vlhkosti v klíně, muži si zase stěžují na erektilní dysfunkce. A za to nějaká ta partnerská bouřka nebo náročný pracovní projekt skutečně nestojí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 10. 4. 2021

asi je na tom něco pravdy

Odpovědět
sipeji
sipeji 26. 12. 2020

Něco na tom bude.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 12. 2020

to jsou mi věci...nicméně za ta léta, co s manželem spolu jsme, již tyto nepotřebujeme

Odpovědět
Oliv
Oliv 28. 10. 2020

To bych do maty neřekla

Odpovědět
sipeji
sipeji 27. 10. 2020

Tohle skutečně funguje

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.