Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 5. 2021
Líbí se mi

Rozeznejte signály, které prozrazují, že je váš vztah u konce

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 5. 2021
Líbí se mi
Rozeznejte signály, které prozrazují, že je váš vztah u konce

Rozeznejte signály, které prozrazují, že je váš vztah u konce

Láska je krásná, blažená a uklidňující, ale také spalující a ubíjející. Máte pocit, že ani ve vašem vztahu to v poslední době není příliš růžové? Třeba už jste dospěli do stádia, kdy bude lepší jít o dům dál. Nebo snad ještě máte šanci partnerství zachránit? Všímejte si těchto varovných znaků!

Ne každé partnerství je šťastné, ne každému to ve vztahu vyjde. Rozeznáte signály, které prozrazují, že se můžete zařadit zpět mezi single jedince?

Odcizili jste se

Každý den nemáte náladu nebo čas zabývat se tím, jak se měl partner v práci. To je pochopitelné, ale pokud se s protějškem o sebe přestanete úplně starat, řítíte se do záhuby. On se ani nezeptá, jak dopadly výsledky vašeho zdravotního vyšetření? Vám je dlouhodobě absolutně jedno, proč se domů vrací naprosto sklíčený? Jeden o druhého jste ztratili zájem, což není výsledkem nějakého pouhého nedorozumění, například hádky.  

Vztah se však můžete pokusit zachránit tím, že svému partnerovi sdělíte své pocity a obavy o budoucnosti. Promluvte si o tom, co se vlastně mezi vámi stalo a zda je možné partnerství udělat šťastnější. Odpovězte si, zda jste ochotní provést nějaké změny, které vyžaduje ten druhý. Každopádně situaci nenechte zajít tak daleko, abyste k sobě cítili odpor.

Někdo z vás trpí sexuální frustrací

To, že jeden z partnerů vyžaduje sexu víc než ten druhý, je častým problémem. Platí, že aktivnější jedinci by své tempo měli přizpůsobit těm, kdo milování tolik nevyžadují. Je to však o kompromisech. V případě, že jeden z partnerů trpí dlouhodobou sexuální frustrací, obvykle na sex začne tlačit, což vyvolává napětí a konflikty. Druhou variantou je, že si nakročí k nevěře. Sexuální psychologové v takovém případě doporučují, aby se pár poradil s odborníkem, protože se většinou jedná o složitý a citlivý problém, který narušuje celkovou pohodu vztahu.

Pořád se scházíte a zase rozcházíte

Jeden den jste spolu, ten druhý zase od sebe? Tak ani to není v pořádku. Lehkovážnost bytí naznačuje, že berete vztah jako něco, co neplní dlouhodobé potřeby. V podstatě je to pro vás či partnera něco jako hra, v jejímž pozadí se ukrývá instinktivní přání osvobodit se od nefungujícího svazku. Jednoduše řečeno se pouze oddaluje nevyhnutelné, takové partnerství dřív či později skončí. Radši situaci řešte včas, ať ještě máte prostor pro skutečnou lásku. Přece jenom, ve vztahu by se mělo žít krásně (oběma). Proto vždy primárně čelte problémům, které ve vás vyvolávají negativní pocity, a nenechte je, aby se ve vás delší čas ukládaly.

Foto: Shutterstock

AUtorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 23. 5. 2021

my jsme s manželem v pohodě, máme se rádi, dáváme si to najevo

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 5. 2021

no pevně doufám, že já to s manželem "již doklepu", že se sobě ani po více 22 letech neodcizíme...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 458
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.