Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 5. 2021
Líbí se mi

Užijte si rodinný den! Toto jsou skvělé aktivity, které stojí za to vyzkoušet

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 5. 2021
Líbí se mi
Užijte si rodinný den! Toto jsou skvělé aktivity, které stojí za to vyzkoušet

Užijte si rodinný den! Toto jsou skvělé aktivity, které stojí za to vyzkoušet

Věděli jste, že dnešní den, 15. května, se každý rok slaví Mezinárodní den rodiny? Tento svátek vyhlásila Organizace spojených národů již v roce 1993 a od té doby nám připomíná, že rodina je velmi důležitým základem společnosti. O důvod navíc strávit právě tuto sobotu se svými nejbližšími a užít si krásný rodinný den. Pokud už vám docházejí nápady, co vymyslet se svými ratolestmi nebo nejbližšími vybrali jsme pro vás pár tipů, které rozhodně stojí za to (nejen dnes) vyzkoušet. 

Tím nejdůležitějším je, že si je užijete společně!

1. Naplánujte si piknik

Co si odpoledne vyrazit s rodinou do parku nebo klidně třeba na vaši zahradu, roztáhnout deku a užít si netradiční odpolední svačinu? Začít můžete už její přípravou, do které zapojíte děti, aby vybrali a klidně i pomohli s přípravou sendvičů, oblíbeného koláče nebo klidně i ovocného smoothies. Nakrájejte ovoce, přidejte nějaké chuťovky pro rodiče a džbánek s vychlazenou limonádou. Vše sbalte do piknikového koše a užijte si dobrodružné stolování v přírodě. Vaše děti budou nadšené!

2. Vytvořte na zahradě nebo v parku překážkovou dráhu

Fantazii se meze nekladou. Vytvořte dětem na zahradě pomocí kamenů, větviček, fáborků z barevného papíru nebo neposekané trávy jednoduchou stezku odvahy. Mohou na ní plnit různé atletické úkoly (inspiraci najdete na internetu), trefovat se kamínky do terče, přenášet kelímky s vodou, luštit hádanky a mnoho dalšího.

3. Vydejte se na dobrodružnou výpravu za pokladem

Několik dní dopředu vyberte výhru (ideální balíček zdravého mlsání nebo oblíbenou hračku), kterou v den výpravy schovejte na speciální místo. Dětem pak dejte do ruky nakreslenou mapu (můžete použít i různé efekty jako opálení, aby byla opravdu věrohodná) a vydejte se spolu s nimi po stopách zakopaného pokladu. Cestou mohou plnit různé úkoly nebo společně můžete objevovat nádherná česká místa jako rozhledny či přírodní labyrinty. Pokud vám počasí nebude zrovna nakloněno, můžete poklad skrýt i doma a vymyslet kreativní honbu tam.

4. Vařte společně

Upečte s dětmi oblíbené muffiny, dort nebo třeba připravte domácí zmrzlinu. Děti obzvláště milují pomáhat v kuchyni. Naplánujte dopředu práce, které by mohli zvládnout a připravte vše ostatní. Na dětech může být plnění formiček, ochutnávání těsta nebo zdobení finálního produktu. Tatínka zase zapojíte při manipulaci s horkou troubou nebo při přípravě aperitivu pro vás

5. Pozorujte hvězdnou oblohu

Bude to pro děti velké dobrodružství! Zvlášť pokud jim výjimečně protáhnete večerku, aby se ho mohli zúčastnit. Stáhněte si do mobilu aplikaci pro pozorování hvězd nebo najděte na internetu hvězdy graf oblohy. Pak si před domem vyberte místo, které poskytuje nejlepší výhled, a nebo klidně vyrazte k hvězdárně, pokud ji máte někde poblíž. Čerstvý večerní vzduch je navíc přímo ideální pro budoucí spánek vašich dětí.

6. Staňte se na jeden den kouzelníkem či kouzelnicí

Magické triky jsou ideálním způsobem, jak zabavit nejen malé děti. Na internetu jich najdete nepřeberné množství. Důležitá je však atmosféra. Připravte si kouzelný klobouk, představte se uměleckým jménem a hlavně triky vybírejte tak, aby vám děti mohly asistovat. Uvidíte, že si užijete mnoho zábavy!

7. Vyrazte stanovat. Klidně to svého obýváku

Nemusíte čekat na krásné počasí, abyste vyrazili pod stan do přírody. Klidně postavte stan uprostřed vašeho bytu. Poslouží vám vaše představivost, pár prostěradel a provázků. Při přípravě určitě oceníte technické dovednosti vašeho manžela a v dekoru se naopak můžete vyřádit vy sama. Přidejte polštáře, peřiny a místo ohníčku zapalte svíčku. Vznikne vám ideální atmosféra pro sdílení pohádek, strašidelných příběhů nebo zpívání písniček.

8. Skládejte společně puzzle

Tahle hra zabaví děti i rodiče napříč všemi věkovými kategoriemi. Vyberte si motiv, který bude bavit všechny, připravte oblíbené chuťovky a vrhněte se do skládání. Tématem může být vaše oblíbená dovolená v Itálii nebo poslední návštěva zoologické zahrady, na kterou si tímto můžete zavzpomínat. Jaké puzzle vás baví? Příroda, město, dětské postavičky….?

9. Udělejte si doma karneval

Zvlášť deštivé dny přímo vybízejí k tomu, abyste vyřadila ze svého šatníku oblečení a šperky, které již nenosíte a nechala na dětské fantazii, jak si s nimi poradí. Oblečte se celá rodina jako superhrdinové, princezny a princové nebo inspiraci najděte i zvířat. Použít můžete i líčení, které už dávno nepotřebujete, nebo kuchyňské plastové nádobí, které vám snadno poslouží jako rekvizity.

10. Uspořádejte promítání

Hledá se Nebo, Lví Král, Karlík a továrna na čokoládu… vyberte film, který vaše děti ještě neviděli a mohl by je zaujmout a uspořádejte televizní večer. Zvlášť během dnů, kdy venku prší, je to naprosto akceptovatelná zábava, ze které nemusíte mít žádné výčitky. Připravte popcorn do stylových kelímků, na stůl přidejte oblíbené sladkosti (ideálně ty zdravější, které mají rádi vaše děti), sušené ovoce, křupky nebo tyčinky. Zatáhněte všechny závěsy a vytvořte atmosféru jako v kině. Uvidíte, že vaše děti budou nadšené nejen z filmu, ale i z vaší přítomnosti.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 16. 5. 2021

vždy jsme trávili společný čas s dětmi, co víkend v podstatě podnikali výlety a i nyní se snažíme si spolu užít společný čas

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 5. 2021

My jsem stále spolu, mám takové podobné rodinné dny stále.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 5. 2021

Prima nápady, díky .-)

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 201
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.