Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 8. 2019
Líbí se mi

Učebnice, sešity či pastelky: Jak kvůli nim nezruinovat rodinný rozpočet

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 8. 2019
Líbí se mi
Učebnice, sešity či pastelky: Jak kvůli nim nezruinovat rodinný rozpočet

Učebnice, sešity či pastelky: Jak kvůli nim nezruinovat rodinný rozpočet

Začátek září ve většině rodin se školou povinnými dítky znamená horečné shánění nejrůznějších školních pomůcek. A ty dokážou pořádně poznamenat naši peněženku! Jak za ně utratit co nejnižší sumu?

Prázdniny jsou snad pro každé dítě školou povinné vysněným časem oddechu a zábavy. Mají jen jednu špatnou vlastnost – rychle utečou. A další povinnosti začínají nejen dětem, ale i rodičům. Začátkem září stojíme v obchodech fronty na sešity, učebnice, obaly, tempery, pastelky... Jak nakupovat školní potřeby tak, aby vašemu dítěti nic nechybělo, a zároveň tyto výdaje nenabouraly rodinný rozpočet?

Rodičovské právo veta

I dítě by mělo mít právo říct si k výběru to své. Nepodléhejte ale všem jeho výmyslům a ponechte si privilegium konečného rozhodnutí. Děti mají často přemrštěné požadavky a ještě neznají skutečnou hodnotu peněz, proto pro ně není problém navymýšlet si vše, co vidí u ostatních. Ve výsledku tak můžete utratit i dvakrát tolik, protože značkové věci znamenají značnou přirážku.

Opravdu vaše ratolest nemusí mít svého oblíbeného hrdinu z animovaného filmu na všem, batohem počínaje, sáčkem na obuv a perem konče. Nehledě na to, že co sezona, to jsou in jiné motivy, tudíž byste se při ohlížení se na dětské manýry ani nedoplatili. Rozumnější je vsadit na nadčasové motivy, jež neomrzí.

Ne vždy rozhoduje cena

Chcete ušetřit a nemít zbytečné výdaje, proto se budete orientovat podle ceny, říkáte si. Ne všude je ale cena žádoucím kritériem při rozhodování. To platí hlavně u věcí, které by měly dlouho vydržet a nezpůsobit žádnou újmu. V takových případech by měla rozhodovat kvalita – levná školní taška, co se rozpadne ještě během školního roku, není opravdu nejšťastnější řešení. Tady raději už na počátku investujte více.

Učebnice se slevou

Učebnice, slovníky, matematické a fyzikální tabulky… Právě knihy patří mezi nejdražší položky – pokud je ovšem budete shánět nové na pultech knihkupectví. Řiďte se konkrétním seznamem přímo od školy. Většinou je poskytují předem nebo je zveřejňují na webu. Podle něho postupujte a poohlížejte se po studentských burzách, kde se učebnice dají sehnat od starších spolužáků za levno.

Navíc se vám investice zčásti vrátí, nabídnete-li je další rok k prodeji mladším ročníkům. Kromě toho existují také antikvariáty a různé internetové bazary, jejich nabídka také stojí za zhlédnutí.  

Nekupujte každý rok vše nové

Při správné údržbě vydrží některé pomůcky ve slušném stavu celá školní léta. Poučte své dítko, jak má s nimi zacházet a dávat na ně pozor. Oblečení pravidelně perte, mírně ošuntělý penál omyjte, vyčistěte, případně využijte kreativity a ozdobte ho DIY prvky. Využít můžete obrázky, fotky, nálepky, nášivky a rozličné aplikace, jako jsou korálky, záplaty z jiných látek apod. Získáte tak navíc jedinečný kus, který nebude mít na školních lavicích obdoby.

Nákupy na internetu

Dnes už existují specializované e-shopy se stejně bohatým sortimentem jako kamenné prodejny, zato však zpravidla s lepší cenou. Sledujte jejich nabídku, zvláště možnost nakoupit větší balení nebo rovnou celé výhodné balíčky. Vyplatí se to zejména u spotřebního zboží, jako jsou např. obaly či sešity, nebo sad (potřeby psací, rýsovací, na kreslení atd.).

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 9. 8. 2019

Dnes je opravdu pro děti vše drahé.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 8. 2019

Abych pravdu řekla, jsem ráda, že se mě toto netýká. Posledních pár let jsem prodávala v obchodě, kde byly všechny školní potřeby včetně batohů, penálů atd. A i když jsme měli proti velkým městům (KV nebo PZ, LBC nebo PHA), ceny i o třetinu menší, tak se mi to zdálo dost drahé. A pokud má někdo dva nebo více školáků, aby místo na dovolenou šetřil jen na školní potřebyDocela kruté. Za doby mých školáčků (1982 a 1989) je to šílené. Navíc děti nemohou mít běžnou školní brašnu, ale musí mít značkovou (Spiderman nebo drak pro kluky, Elza nebo Anna pro holky,atd), to samé penál, školní desky, atd. Za nás bylo, co bylo a dětem to muselo stačit. Nyní se ještě dělají vymakané batohy - takové, co s dětmi "rostou" nebo mají pláštěnku, ale to vše stojí plno peněz...Takže proto jsem ráda...

Odpovědět
k.eva
k.eva 7. 8. 2019

také nás to čeká

Odpovědět
libka5
libka5 7. 8. 2019

Vybírali jsme vždy na začátku prázdnin.

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 7. 8. 2019

dcerka je již na střední škole a pomůcky kupujeme minimálně , ale dřív se vždy nakoupilo hne do prázdninách kdy byly školní potřeby v akci , klasické sešity vyloženě podle formátu a ceny , k tomu vždy něco co se jí líbilo vzorem - spokojená byla dcerka i rodinná peněženka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 061
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.