Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Pavla Kubecová
Vloženo 3. 9. 2018
Líbí se mi

Jak udělat z prvního školního dne nezapomenutelný okamžik? Oslavte ho!

avatar
Pavla Kubecová
Vloženo 3. 9. 2018
Líbí se mi
Jak udělat z prvního školního dne nezapomenutelný okamžik? Oslavte ho!

Jak udělat z prvního školního dne nezapomenutelný okamžik? Oslavte ho!

Jaká překvapení chystají rodiče pro děti z různých koutů světa, když se chystají po prázdninách do školy? Nějakým dárkem nebo rodinnou snídaní můžete překvapit i puberťáka, ale prvňáčky čeká velká změna, tak se inspirujte a něčím je potěšte.  

Odpočítávání

Stejně jako děti čeká každé ráno nějaká drobnost v adventním kalendáři, můžete si vyrobit kalendář a odpočítávat dny, kdy začne škola.

Slavnostní večeře den předem

Večer před prvním školním dnem si můžete užít rodinnou slavnostní večeři, nazdobit byt a stůl, uvařit dětem jejich oblíbené jídlo a povídat si o škole. Vzpomeňte si na něco veselého, na školní výlety, besídky, jaké jste měli ve škole kamarády a jestli se s některými z nich vídáte dodnes.

Veselá snídaně

Další z možností, jak udělat první školní den výjimečným, je slavnostní a veselá snídaně. Přivstaňte si a nachystejte pro děti palačinky, lívance nebo zvířátkové obložené chleby. Fantazii se meze nekladou.  

Batůžková víla

V zemích, kde děti “navštěvuje” zoubková víla, může před prvním školním dnem v noci navštívit její dobrá kamarádka - batůžková víla. Děti pak budou nadšené z malého plyšáka, nového penálu nebo nějaké dobroty.

Školní autobus

V zemích, kde děti vozí do školy autobus, rodiče mohou pro děti nachystat nějaké sladkosti, které rozdají po cestě kamarádům nebo rovnou upečou pro cestu do školy autobusem dort. Pokud se na jedné zastávce v ulici schází více dětí a jejich rodičů, první školní den tu rodiče nachystají občerstvení a výzdobu, aby loučení bylo veselejší.

Pro kornout nemusíte chodit daleko

Ze sousedního Německa pochází zvyk z 19. století, že děti dostávají první školní den kornout se sladkostmi.

Nevšední svačiny a obědy

Tam, kde si děti nosí krabičky s obědy připravenými z domova, si první školní den dávají v rámci tradice rodiče opravdu záležet. Opět vedou veselé ozdobené sendviče, oblíbená pochoutka dětí a hlavně nějaký milý vzkaz od rodičů nebo obrázek.

Party po škole

Pokud vás ani jedna z tradic neoslovila nebo jste nic nestihli, můžete se inspirovat oslavou po škole první školní den. Pozvěte kamarády, spolužáky a příbuzné a udělejte si pěkné odpoledne na zahradě nebo na hřišti.

Důležitá vzpomínka do rodinného alba

Klasika, kterou si nejspíš nenechá ujít žádný rodič na světě - první školní dej je třeba řádně zdokumentovat. Fotka dítěte před domem, před školou, se sourozenci, se spolužáky, co vás napadne, ale zkuste být více kreativní - nakreslete křídami nějaký školní motiv na chodník, dejte jim do ruky cedulku s datem onoho důležitého dne nebo jim dovolte obléknout si něco zábavného. A hlavně s úsměvem.

Chystáte něco výjimečného pro své děti na první školní den?

 

Zdroj inspirace: Pinterest, livingly.com

Foto: unsplash.com, pexel.com, pixabay.com


Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Zdeňa Slimáčková 12. 9. 2018

Oslavili Jsme

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 10. 9. 2018

Důležité

Odpovědět
Ovace
Ovace 10. 9. 2018

Souhlasím

Odpovědět
koudynka
koudynka 3. 9. 2018

Na svůj první školní den si už nevzpomínám, ale když šel syn první den do školy, zrovna jsem byla v nemocnici trhat krční mandle...Tak to mě velmi mrzelo, že jsem nemohla být s ním...

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 3. 9. 2018

Ale určitě je důležité, aby si děti svůj první den ve škole zapamatovaly a měly na něj pěkné vzpomínky..

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 640
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.