Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 4. 2021
Líbí se mi

Patříte k těm, kterým dělá spánek v těhotenství potíže? Pak se zaměřte na následující tipy

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 4. 2021
Líbí se mi
Patříte k těm, kterým dělá spánek v těhotenství potíže? Pak se zaměřte na následující tipy

Patříte k těm, kterým dělá spánek v těhotenství potíže? Pak se zaměřte na následující tipy

Pokud se nastávající maminky zeptáte, co jí chybí, pravděpodobně odpoví, že spánek. Zvlášť, když je v pokročilejší fázi těhotenství. Že si s rostoucím bříškem nejde odpočinout? Rozhodně nic nezkazíte, když vsadíte na aktivitu, meditaci i změnu jídelníčku!

Bohužel, v některých případech spánek během těhotenství není tak uklidňující, jak by si nastávající maminka přála. Patříte k těm, komu noční relax dělá potíže? Pak svoji pozornost zaměřte na tyhle tipy.

Pijte hodně vody

Tělo je třeba udržovat hydratované, neboť voda je hlavní složkou naší krve, která pomáhá vstřebávat živiny z jídla. Pitný režim umožňuje zdravý růst a rozvoj dítěte, navíc eliminuje některé zdravotní problémy. Trápí-li vás například bolesti hlavy, přemýšlejte o tom, zda na vině není dehydratace. Kolik vody denně vypijete?

Buďte aktivní po celý den

Mnoho žen se po potvrzení těhotenství přestane hýbat. Dobře, příznaky raného těhotenství, jako jsou nevolnost a křeče, bývají nepříjemné, nicméně přirozený pohyb (například chůze), nebo jemné cvičení tělo unaví a lépe připraví na spánek.

Meditujte nebo cvičte jógu

Pokud vás zajímají prenatální kurzy, možná vás překvapí, že určité činnosti mohou být pro váš spánek prospěšné. Jóga a meditační cvičení k nim jednoznačně patří. Nemusíte však chodit na profesionální kurzy. Stačí si večer pustit nějakou tu sestavu třeba prostřednictvím internetu. Protáhnete si svaly, čímž zabráníte křečím a bolestem v tom, aby vás později v noci obtěžovaly. Také si vyčistíte hlavu.

Ležte na buclatějších polštářích

Pálení žáhy je hlavní problém pro více než polovinu těhotných žen, jež zjišťují, že problém se postupem času zhoršuje. Důvodem je to, že když si lehnete, kyselina cestuje do vašeho jícnu, kde způsobuje tolik nepříjemné pocity. Naštěstí tomu může zabránit spánek na buclatějších polštářích. Nebo si za záda dejte o jeden polštář navíc a spěte tak trochu vpolosedě.

Zaměřte se na svůj jídelníček

Abyste si během těhotenství mohli užít skvělý noční relax, měli byste sledovat, jaké jídlo jíte a jak to ovlivňuje vaši schopnost odpočinku. Je to proto, že konkrétní potraviny, jako je třeba horká čokoláda, mohou spánek narušit. V každém případě se vyhněte všemu, co obsahuje kofein.

Preferujte rutinu

V rámci klidného a bezproblémového usínání si každý večer dopřejte meditaci, uklidňující sprchu, šálek čaje či čtení knihy. Rutina je v tomto případě žádoucí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Martina Kočková 14. 7. 2021

Ahoj, dost podobné rady a spousty dalších mi daly skvělé a zkušené lektorky z předporodního kurzu, který mi doporučila kamarádka. Narazila na něj na této webové stránce: https://entuzio.cz/predporodni-kurzy-online/. Tento kurz mi opravdu hodně pomohl, všem ho doporučuji! Mně to opravdu moc ulehčilo těhotenství a naučilo mě to spoustu důležitých věcí, které jsem pak využila.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 4. 2021

již dávno ne

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 4. 2021

Ano, to si dobře pamatuji.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 4. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 355
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.