Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Maddalena
Maddalena
Vloženo 17. 2. 2021
Líbí se mi

Tantra: jíst, meditovat, milovat. Jak na umění starého milostného rituálu?

Maddalena
Maddalena
Vloženo 17. 2. 2021
Líbí se mi
Tantra: jíst, meditovat, milovat. Jak na umění starého milostného rituálu?

Tantra: jíst, meditovat, milovat. Jak na umění starého milostného rituálu?

Tantra je prastaré umění sexuálního rituálu, milování, které nevyčerpává, ale nabíjí a naplňuje. Rituál, který zahrnuje tělo i duši. Takový způsob sexu, který vede k dokonalému a dlouhodobému uspokojení, k mimořádné extázi.

Císařové a císařovny Staré Číny velmi dobře znali blahodárné účinky tantrického spojení muže a ženy. Na svých dvorech naslouchali radám zkušených tantriků a milostný život podle zásad tantry jim umožnil nejen dlouhověkost a pružnost těla, ale i takovou svěžest mysli, která byla naprosto výjimečná.

Při tantrickém rituálu je důležité, aby se partneři cítili dobře a uvolněně, obklopeni krásným, pohodlným a klidným prostředím. Jemné afrodiziakální pokrmy, vybrané maso a ryby, dobré víno, smyslná vůně vonných tyčinek nebo parfému a hebkost podušek snáze navodí takový stav mysli, ve kterém se žena přirozeně poddá pozvolnému laskání muže.

Rozdíl mezi západním a východním způsobem sexu je patrný hned na začátku

Muž zásadně nespěchá a svou touhu pečlivě kontroluje ve prospěch ženy. Žena především se musí cítit tak uvolněná, aby díky jeho dotekům cítila, jak jí energie proudí celým tělem a doslova ji rozpaluje. Tantra doporučuje různé způsoby, jak muž ženu spolehlivě dovede k mnohonásobnému orgasmu. Těla a mysli obou se pomalým vzájemným laskáním synchronizují a prolínají, energie narůstá a stoupá.

Oba partneři pozvolna spějí ke společné extázi. Vzájemné laskání je klidné, jemné a přitom velmi smyslné. Západní způsob sexuality si nedovede představit mužskou rozkoš bez ejakulace, ale v tantře je to způsob, jak zastavit plýtvání drahocenné energie. Tím, že muž prožije orgasmus, aniž by ejakuloval, se energie neztrácí, ale doslova omlazuje všechny buňky těla. A to obou partnerů, protože energie je spojená.

Přirozeně je velmi těžké pro muže ejakulaci ovládnout, ale časem, opakovanými pokusy je to možné. Tantrická literatura vše podrobně vysvětluje a doporučuje, jak postupovat. Může trvat i velmi dlouho, než se to podaří, je proto dobré vše pojmout jako milostnou hru, ejakulace není v tantře selhání, ale úsek cesty. Především jde o radost ze spojení dvou partnerů, kteří se chtějí milovat neuspěchaně a jinak, s vědomím oceánu energie, který v tu chvíli mají na dosah. Tuto energii je možné ucítit jako jemné brnění v celém těle a hlubokou spokojenost v duši.

Rozkoš při tantře není omezena pouze na určitá místa, ale zahrnuje celé tělo

Čím bližší jsou si partneři, čím opravdověji se milují, tím snáze se energie propojí a dostane do všech buněk, tím výše vystoupá. Čím výš vystoupá, tím je léčivější. Tělo se takovým milováním omladí a mysl osvěží. Celý milostný akt je pozvolný, partneři si chvílemi jen tak leží v náručí a vnímají, jak jim energie proudí tělem v jemných záchvěvech. Láska se tak stává meditací, mysl je klidná a šťastná. 

Cíl tantry vyspělých tantriků je spojit se s Kosmickou Myslí, dosáhnout nirvány, velkého spojení s Jednotou, prapůvodem všeho. Tento cíl je velmi vysoký a pro většinu z nás nedosažitelný. Přesto, každé milování, kdy vnímáme energii svou i druhého a necháme ji stoupat a vlnit tělem při láskyplném propojení, je malý tantrický zázrak.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 20. 2. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 2. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 2. 2021

Všechno se vším souvisí.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 319
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.