Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 11. 2020
Líbí se mi

Strategie, díky kterým se z rozchodu vzpamatujete o něco dřív

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 11. 2020
Líbí se mi
Strategie, díky kterým se z rozchodu vzpamatujete o něco dřív

Strategie, díky kterým se z rozchodu vzpamatujete o něco dřív

Vinou pandemie přibývá rozchodů. Mnoho párů neuneslo odloučení, sociální izolaci a nonstop kontakt. Možná je to i váš případ. Pokud už se vám partnerství rozpadá, oklepejte se z něj co možná nejdřív. Co doporučují odborníci?

Rozchody nejsou nic příjemného, ať už jste v pozici zraněného a šokovaného partnera, nebo toho, kdo jako první vztah ukončil. Léčba může být zdlouhavá a komplikované. Rány se však zhojí rychleji, když využijete několik strategií, na které poukazují experti z řad psychologů a partnerských vztahů. Takhle zase budete ve své kůži!

Opřete se o své přátele

Dobří přátelé v nelehkých situacích stojí při vás a jsou schopni vymyslet aktivity, které odpoutají vaši pozornost od smutku. Vlastně jsou takovým katalyzátorem splínů. Nebojte se požádat je o pomoc.

Změňte prostředí

Setrvávat v tom samém bytě, který vám bývalou lásku připomíná, není jednoduché. Opouštějte ho, a to aspoň na pár hodin. Přijdete na jiné myšlenky.

Najděte si nového koníčka

To je prostě fakt. Váš starý vztah vás stál spoustu času. Teď prostor můžete využít jen a jen pro sebe. Zapište se na online kurzy kreativního psaní, spusťte svůj blog, začnete vyrábět keramiku pro sebe a své známé. Existuje tolik zábavných věcí, které vás zaměstnají a zároveň vás posunou o kousek blíž k psychické pohodě!

Projevte svoje emoce

Fází rozchodu je hned několik, přičemž jedna z nich je dost bouřlivá. Nevíte, jestli máte brečet, nebo se smát. V hlavě převládá chaos. To je v pořádku, vše, co vás trápí, nepopírejte, ale nechte to vyplout na povrch. Chcete-li si pobrečet, udělejte to. Později vás možná zaskočí, že na bývalého vzpomínáte jen v dobrém. I s tím se počítá. Vyvarujte se však toho, abyste si minulý vztah příliš neidealizovali.

Dopřejte si digitální detox

V dnešní době není problém sledovat účet bývalé lásky, jenže právě tyhle „neškodné“ činnosti vracejí zpátky na začátek. V tomto směru se angažujte minimálně, spíš se od technologií a slídění držte dál. Taky se zbavte společných fotografií.

Pečujte o sebe

Momentálně není důvod, proč si nalakovat nehty. A ty vlasy s odrosty taky ještě chvíli vydrží… Tak takhle by to nešlo. Převezměte plnou kontrolu nad svým životem, dostatečně spěte, cvičte a upravte svůj jídelníček. Den po dni se začnete cítit lépe, atraktivněji a šťastněji. Ideální kombinace pro opětovné randění!

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 29. 11. 2020

naštěstí bych řekla, že u nás to funguje naopak, čím víc problémů, tím více si spolu s manželem pro sebe jsme, dokud jsme dva, tak nás jen tak něco nepoloží

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 3. 2021

hezky napsáno

sipeji
sipeji 24. 11. 2020

Rozchodem něco umře a něco se narodí a to bez bolesti nejde.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 292
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.