Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 8. 2019
Líbí se mi

Správně zařízený dětský pokoj má svá pravidla, která byste neměli porušovat

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 8. 2019
Líbí se mi
Správně zařízený dětský pokoj má svá pravidla, která byste neměli porušovat

Správně zařízený dětský pokoj má svá pravidla, která byste neměli porušovat

Přestože zařizování dětského pokoje není žádná věda, je třeba při něm dodržet několik základních pravidel. Dětský pokoj musí být předně bezpečný, funkční a dítě by v něm mělo mít útočiště před okolním světem. Na co si ale dát pozor a co by v něm nemělo chybět?

Prostor pro hraní, odpočinek i práci

Ty jsou důležité zejména v předškolním a školním věku, kdy kromě odpočinku a hraní dětský pokoj slouží i ke studiu. Vejít by se nám do něj tedy měly celkem tři zóny, a to odpočívací, herní a pracovní. A zatímco základem pracovní zóny je kvalitní židle, stůl, potřebné úložné prostory a osvětlení, herní zónu bychom měli odvíjet podle zájmů dítěte.

Nechte tedy vašeho potomka podílet se na výběru vybavení a naslouchejte jeho přáním. Základem je taktéž dostatečně volná plocha na zemi, kde při hraní děti tráví nejvíce času. Tam je zároveň vhodné umístit koberec, který má v dětském pokoji hned dvojí funkci. Předně slouží jako bezpečnostní prvek při pádech a nárazech a také snižuje prašnost ve vzduchu.

Co se odpočívací zóny týče, zde jednoznačně panuje postel, na které byste v žádném případě neměli šetřit. Ta by zároveň měly být schopná růst společně s dítětem a mít dostatek úložného prostoru. Barvu vybírejte neutrální stejně jako ostatní větší kusy nábytku. Za tento krok budete totiž do budoucna velmi vděční, až přijde čas na změnu dekorace, jak se dítě bude vyvíjet.

Nábytek pro nejmenší

Jakýkoli nábytek v dětském pokoji by zároveň měl být kvalitní. Při koupi si tedy všímejte zejména materiálu a zpracování. Ideálním materiálem do dětských pokojů je bezesporu dřevo, které je příjemné na omak a hřeje.

Co se zpracování týče, nikde by nemělo nic vyčuhovat. Také si dejte pozor na ostré rohy, nekvalitní kování a šrouby.

Barvy volte světlé

Jak již bylo zmíněno, barvu nábytku je vhodné vybírat neutrální. Při zařizování dětského pokoje totiž musíte myslet dopředu. A přestože děti mají rády barvy, příliš pestrý pokoj by mohl působit rušivě.

Zároveň platí, že čím menší pokoj, tím světlejší stěny a nábytek. Pestré a originální pak mohou být doplňky, které lze snáze obměnit.

I dítě by mělo mít soukromí

Zmiňovali jsme, že dítě by v dětském pokoji mělo mít útočiště před okolním světem spolu s trucovnou a úkrytem před ostatními. Tuto funkci pokojíčku jako rodič respektujte a dovolte dítěti, aby se v něm cítilo dobře.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 20. 8. 2019

hezký článek

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 20. 8. 2019

článek pěkný , ale pro 4 člennou rodinu v panelovém bytě 2+1 je to bohužel většinou sci-fi

Odpovědět
lemur
lemur 20. 8. 2019

Pěkný článek.

Odpovědět
3zenskyvbaraku
3zenskyvbaraku 20. 8. 2019

Odpovědět
beata0063
beata0063 19. 8. 2019

súhlasím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 748
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.