Snažíte se otěhotnět? To, kdy a jak vstáváte, má vliv na vaši plodnost! Jaký návyk z vás udělá matku? Někdy stačí opravdu málo!
Ráno si přivstanou, obují tenisky a jdou běhat. Po sprše připraví snídani a nachystají se do práce. To jsou skřivani. Pro druhý typ lidí je problém ráno otevřít oči a vůbec se donutit k nějaké činnosti (v noci totiž ponocují). Takové jedince odborníci přirovnávají k sovám. Čím zásadním se liší od skřivanů a kdo z nich má větší šance na otěhotnění?
Popřejte si dobrou noc
Podle vědců z anglické University of Warwick, jejichž závěry byly prezentovány na výroční konferenci British Fertility Society, může nedostatek spánku ovlivnit hormony související s plodností. Výzkum této univerzity napovídá, že ženy, které jdou večer dřív spát a ráno svižněji vstávají (skřivani), bývají plodnější. Obecně prý skřivani, tedy v porovnání s nočními sovami, mají zdravější životní styl.
Je u nich méně pravděpodobné, že budou kouřit, trpět nadváhou, cukrovkou a kardiovaskulárními chorobami, což jsou stavy, které šanci na početí snižují. Za ideální dobu pro ulehnutí do postele se přitom považuje desátá hodina večerní. V této době se nejvíce regenerují nadledvinky, jež jsou zodpovědné za tvorbu stresových hormonů. Existuje však mnoho dalších věcí, které pro zvýšení plodnosti můžete udělat.
Jak je to s milováním?
Ankety dokládají, že vyšší míra početí je zaznamenána u těch párů, které se milují jednou za dva dny. Pochopitelně, že nejvhodnější je sex během plodných dnů. Vyzkoušejte také různé milostné polohy. Misionář, během kterého je muž nahoře, zatímco vy máte pánev vypodloženou polštářem, nebo psí pozice na všech čtyřech, umožňují hlubší proniknutí a pomáhají spermiím najít cestu až k vajíčku.
Nepodceňujte ani jídelníček
To, co máte na svém stole, ovlivňuje vaši psychiku i tělo. Toužíte-li po miminku, jezte vyváženou stravu s dostatečným množstvím bílkovin, minerálů a stopových prvků. Do svého jídelníčku zahrňte více potravin bohatých na antioxidanty, jako je ovoce, zelenina, ořechy a obiloviny. Potřebujete hlavně antioxidanty, ke kterým patří vitaminy C a E, dále je nutný přísun kyseliny listové, beta-karotenu a luteinu. Antioxidanty bojují proti volným radikálům, které poškozují spermie i vajíčka.
Zároveň se snažte být fyzicky aktivní a nestresujte se. Studie spojily úzkost a vypětí se sníženou produkcí vajíček u žen a nižším počtem spermií u mužů. Příliš mnoho stresu zároveň ovlivňuje rovnováhu hormonů.
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account