Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 8. 2019
Líbí se mi

Školní rok za dveřmi, je tedy nejvyšší čas nastartovat dětskou imunitu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 8. 2019
Líbí se mi
Školní rok za dveřmi, je tedy nejvyšší čas nastartovat dětskou imunitu

Školní rok za dveřmi, je tedy nejvyšší čas nastartovat dětskou imunitu

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a děti čeká návrat do školek či školních lavic. S příchodem do dětského kolektivu dostane imunitní systém dětí pořádně zabrat. Aby váš malý školák hned v září neulehl s nemocí, je vhodné zařadit pár preventivních opatření. 

Jak můžete snadno posílit imunitu svých dětí?

Právě září je vhodným obdobím pro posilování imunity. Ideální je začít podávat přípravky na imunitu od podzimu do jara, tj. při zařazení dítěte do kolektivu a v rizikovém období při zvýšeném výskytu onemocnění. Doba užívání jednotlivých přípravků vyplývá z jejich podstaty. U biologicky aktivních polysacharidů se doporučuje preventivní podávání minimálně 2 až 3 měsíce, ale i déle, tj. až 6 měsíců. Homeopatika lze podávat zcela bez omezení. V případě akutního onemocnění se dávky těchto přípravků zvyšují. Se vším vám ochotně poradí lékárník.

Čas od času přidejte vitaminy a minerály v podobě doplňků stravy. Při akutních onemocněních zařaďte přípravky se zinkem, z vitaminů doplňujte především vitamin C. S příchodem podzimu a sychravého počasí bývá organismus unavenější, chybí mu dostatek slunce, je náchylnější k nemocem. Proto je třeba doplnit vitamin D, který si jinak bereme přirozeně právě ze slunečního záření.

Vhodná jsou také homeopatika, která mohou užívat všechny věkové kategorie bez omezení. Nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky a nevykazují interakce s dalšími léky. Mohou tedy sloužit i jako doplněk ke klasické léčbě.

Nepodceňujte ani jídelníček

Dobré fungování dětského imunitního systému v první řadě podpoříte správnou životosprávou. Ta zahrnuje dostatečný pitný režim a vyváženou stravu s omezením tuků, koření a cukrů. V jídelníčku by rozhodně neměly chybět ovoce a zelenina.

Nezapomínejte ani na přiměřenou pohybovou aktivitu dítěte, kvalitní spánek, pobyt na čerstvém vzduchu a důkladnou hygienu. Do jídelníčku zařaďte také esenciální mastné kyseliny, které si organismus není schopen vyrobit sám. Zabraňují vzniku dlouhodobého zánětu a tlumí alergické reakce.

Pokud už na dítě něco „leze“ a jeho imunita je oslabená, zařaďte látky rostlinného původu. Vhodné jsou především extrakty z echinacey neboli třapatky, které se obvykle podávají od vypuknutí prvních příznaků onemocnění až po dobu 8 týdnů. Pro podporu a posílení je dobré nasadit probiotika či prebiotika. Ta podporují osídlení střeva přirozeným mikrobiomem, což je velmi důležité právě pro náš imunitní systém.

Pro aktivaci imunitního systému nebo při nedostatečném příjmu potravy (hladovění), pořiďte v lékárně nukleotidy, které jsou základním stavebním kamenem DNA a RNA a jsou nezbytné pro tvorbu bílkovin. V případě, že je imunita dítěte narušena dlouhodobě, může vám lékař předepsat tzv. bakteriální lyzáty. Ty obsahují malé množství bakterií, které samy nemoc nevyvolají, avšak dokážou v těle vytvořit protilátky. Fungují jako očkování, ale podávají se ve formě tabletek nebo pastilek.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 19. 8. 2019

Nejen nastartovat imunitu, ale v tuhle dobu by se již děti měly pomalu vracet k povinnostem, zkontrolovat si vybavenost penálu, ořezat tužky a pastelky, doplnit psací a rýsovací potřeby, obalit knihy, pokud je již na konci školního roku dostaly a tím dostat do podvědomí, že škola za chvíli začíná. Uteče to již hodně rychle. My jsme také doma v druhé půli srpna začali znovu psát a počítat /když byly děti menší/ nebo se "koukat" na učivo (fyzika a pod), které nám třeba moc nešlo...

Odpovědět
libka5
libka5 18. 8. 2019

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 8. 2019

ano, to se už brzy bude hodit....

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 17. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 058
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.