Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 1. 2020
Líbí se mi

Školní rána bez stresu. Usnadněte je nejen svým dětem, ale i sobě

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 1. 2020
Líbí se mi
Školní rána bez stresu. Usnadněte je nejen svým dětem, ale i sobě

Školní rána bez stresu. Usnadněte je nejen svým dětem, ale i sobě

Každodenní příprava svačin, psaní úkolů, rozvoz do škol a školek, učení a k tomu péče o domácnost. Abyste se vyhnuli zbytečnému stresu, naučte se dodržovat pár pravidel, která vám pomohou nastolit praktickou rutinu, jež dokáže v domácnosti udržet řád po dobu celého školního roku.

Přípravy zvládněte večer

Nejlepší pomocí pro hektická rána jsou večerní přípravy. Svačinu a oblečení nachystejte dětem předem, abyste se ráno nemuseli zdržovat mazáním chleba a hledáním vhodných svršků. Přípravu školních tašek by děti (pokud nejde o prvňáčky) měly zvládnout samy, taktéž ještě než půjdou spát.

Vše na své místo

Není nic horšího, než hledat zašantročenou peněženku nebo klíče od auta, když se zrovna chystáte odejít. Naučte se všechny důležité předměty dávat stále na stejná místa, abyste měli jistotu, že je tam později zase najdete.

Rozdejte role

Nemusíte všechno dělat sami. Jistě jsou záležitosti, které děti zvládnou samy. Nanosit na stůl pečivo, máslo a další potraviny k snídani, zatímco vy budete dělat čaj, jistě zvládnou. Stejně tak i pomoci s úklidem po snídani.

Veďte je k samostatnosti

Ustlat si postel, vyčistit si zuby, obléknout se a vzít si z lednice svačinu jsou vcelku jednoduché úkoly. Nestůjte dětem stále za zády, pouze po nich jejich činnost překontrolujte. Uvidíte, kolik času vám to ušetří, když si každý udělá to své.

Zaveďte rutinu

Dejte svým dětem budíky a vysvětlete jim, že když zazvoní, je čas vstát, obléknout se, umýt se a usednout ke stolu. Po snídani se sklidí ze stolu, do tašek přijdou poslední nutnosti a v klidu se odchází z domova. Pokud je naučíte, jak jdou činnosti po sobě, nebudete jim muset stále dokola vše připomínat a ulehčí vám to spoustu práce a rozčilování.

Dejte si na čas

Pokud jste často nedochvilní nebo doma ráno všude pobíháte a nevíte, kam dřív skočit, nastavte si budíka na časnější hodinu. I deset minut stačí k tomu, aby se z hektického rána stalo pohodové.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lenin
lenin 31. 1. 2020

Bože, to už je tak dávno....

Odpovědět
Atevy
Atevy 28. 1. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 18. 1. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 17. 1. 2020

velmi dobré rady

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 17. 1. 2020

toto nikdy nebyl problém , školní věci , svačina i oblečení nachystané u večer a ráno pohodička

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 083
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.