Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 9. 2021
Líbí se mi

Jsou svobodné ženy šťastnější než muži?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 9. 2021
Líbí se mi
Jsou svobodné ženy šťastnější než muži?

Jsou svobodné ženy šťastnější než muži?

Ačkoli na staromládenectví nepohlíží společnost s tolika předsudky jako na ženy, které žijí samy, zdá se, že sami pánové by vůbec neprotestovali, pokud by se jejich status změnil ze single na zadaný. Na druhou stranu spousta žen nevidí single život jako nevýhodu.

Přes 60 % žen bez partnera je ve svém single životě šťastných, ukázal výzkum analytické společnosti Mintel. U mužů je toto číslo nižší, a to jen 49 %. Důvodem je podle studie fakt, že udržování vztahu klade na ženu poměrně vysoké emocionální i fyzické nároky. Single ženy navíc disponují většími možnostmi socializace než single muži, mají také širší síť přátel, díky níž si udržují potřebný společenský kontakt.

Průzkum rovněž zjistil, že nový vztah za poslední rok aktivně nehledalo 75 % single žen oproti 65 % single mužů. Důvodem je podle výzkumu fakt, že pro ženu je udržování heterosexuálního vztahu náročné a obecně pro ně znamená více úsilí než pro muže. Žena tráví více času domácími pracemi a i po emoční stránce je více zatížená, neboť se dle zjištění odborníků více snaží o řešení problémů.

Kamarádky jsou nade vše

K tomu, aby byly ženy bez partnera šťastnější než muži bez partnerky, dámám pomáhá také fakt, že žijí čilejším společenským životem a je u nich mnohem pravděpodobnější, že mají blízké přátele, na něž se mohou v případě potíží obrátit. Ženy mívají obvykle lepší alternativní sociální sítě a důvěrnější přátele.

Muži naopak často v tomto ohledu spoléhají na své manželky a partnerky a obecně mívají méně dalších společenských vazeb. Odborníci se shodují na tom, že single ženy žijí bohatším sociálním životem a mají více přátel než ženy s partnery. S tím souvisí i fakt, že single ženy mohou vést v současnosti bohatý sexuální život.

Hračky pro velké holky

I single život může být sexuálně bohatý. Existuje totiž množství erotických pomůcek vyrobených speciálně pro potřeby žen. Mezi ně patří různé vibrátory, Venušiny kuličky či vibrační vajíčka. Ženy jsou navíc charakteristické tím, že shánějí často pomůcky pro sebe, ať už partnera mají či nikoli.

Single ženám pak podle odborníků nahrává i fakt, že se pohled společnosti na jejich život bez partnera mění. Koncept starých panen je na ústupu a společnost již dokáže pochopit, že si ženy cení i své nezávislosti.

Single život se stal dnes zcela běžným jevem, dnes již neplatí, že by se na neprovdanou ženu hledělo skrz prsty. Natož, že by se nebyla schopna finančně zabezpečit.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 30. 9. 2021

to nedokáži posoudit

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 29. 9. 2021

toto asi těžko nějak hodnotit, já bych jako svobodná a sama šťastná nebyla

Odpovědět
potkanek
potkanek 27. 9. 2021

vibrační vajíčka fí to slyším poprvé

Odpovědět
sipeji
sipeji 26. 9. 2021

Každý potřebuje ke štěstí něco jiného.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 417
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.