Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 9. 2020
Líbí se mi

Single ženy jsou šťastnější než nezadaní muži

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 9. 2020
Líbí se mi
Single ženy jsou šťastnější než nezadaní muži

Single ženy jsou šťastnější než nezadaní muži

Ačkoli na staromládenectví nepohlíží společnost s tolika předsudky jako na ženy, které žijí samy, zdá se, že sami pánové by vůbec neprotestovali, pokud by se jejich status změnil ze single na zadaný. Na druhou stranu spousta žen nevidí single život jako nevýhodu.

Přes 60 % žen bez partnera je ve svém single životě šťastných, ukázal výzkum analytické společnosti Mintel. U mužů je toto číslo nižší, a to jen 49 %. Důvodem je podle studie fakt, že udržování vztahu klade na ženu poměrně vysoké emocionální i fyzické nároky. Single ženy navíc disponují většími možnostmi socializace než single muži, mají také širší síť přátel, díky níž si udržují potřebný společenský kontakt.

Průzkum rovněž zjistil, že nový vztah za poslední rok aktivně nehledalo 75 % single žen oproti 65 % single mužů. Důvodem je podle výzkumu fakt, že pro ženu je udržování heterosexuálního vztahu náročné a obecně pro ně znamená více úsilí než pro muže. Žena tráví více času domácími pracemi a i po emoční stránce je více zatížená, neboť se dle zjištění odborníků více snaží o řešení problémů.

Kamarádky jsou nade vše

K tomu, aby byly ženy bez partnera šťastnější než muži bez partnerky, dámám pomáhá také fakt, že žijí čilejším společenským životem a je u nich mnohem pravděpodobnější, že mají blízké přátele, na něž se mohou v případě potíží obrátit. Ženy mívají obvykle lepší alternativní sociální sítě a důvěrnější přátele.

Muži naopak často v tomto ohledu spoléhají na své manželky a partnerky a obecně mívají méně dalších společenských vazeb. Odborníci se shodují na tom, že single ženy žijí bohatším sociálním životem a mají více přátel než ženy s partnery. S tím souvisí i fakt, že single ženy mohou vést v současnosti bohatý sexuální život.

Hračky pro velké holky

I single život může být sexuálně bohatý. Existuje totiž množství erotických pomůcek vyrobených speciálně pro potřeby žen. Mezi ně patří různé vibrátory, Venušiny kuličky či vibrační vajíčka. Ženy jsou navíc charakteristické tím, že shánějí často pomůcky pro sebe, ať už partnera mají či nikoli.

Single ženám pak podle odborníků nahrává i fakt, že se pohled společnosti na jejich život bez partnera mění. Koncept starých panen je na ústupu a společnost již dokáže pochopit, že si ženy cení i své nezávislosti.

Single život se stal dnes zcela běžným jevem, dnes již neplatí, že by se na neprovdanou ženu hledělo skrz prsty. Natož, že by se nebyla schopna finančně zabezpečit.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 9. 2020

zajímavé

Odpovědět
Aktivko
Aktivko 7. 9. 2020

Pěkné napsáno

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 9. 2020

jasně, my ženy se umíme bavit

Odpovědět
Lumča
Lumča 5. 9. 2020

Zdravím, otázkou však je kdo je odborník? Od roku 1950 po odsouhlasení plánu likvidovat rodinný život se do společnosti začalo šířit spoustu lží o partnerství. V minulosti žili lidé spolu velmi dlouho a nyní je snad sport mít děti bez partnera nebo časté střídání partnerů apod. Vztahy jsou opravdu náročnější pokud v nich chybí komunikace a skutečné vzájemné porozumění a společné cíle.

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 3. 9. 2020

zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 060
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.