Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 11. 2020
Líbí se mi

Seznámení na internetu může zkrátit dobu trvání vztahu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 11. 2020
Líbí se mi
Seznámení na internetu může zkrátit dobu trvání vztahu

Seznámení na internetu může zkrátit dobu trvání vztahu

Zase vám píše ten fešák, kterého jste „potkala“ na on-line seznamce? Tak si jeho milé zprávy i smysl pro humor užijte, dokud můžete. Internetové kontakty totiž mívají jepičí život! Kolik máte času, než vám oběma dojde, že na vás čekají lepší příležitosti?

Jak se moderní populace nejčastěji seznamuje? Snadná odpověď - na internetu. Tak samozřejmě, je to pohodlné, protože člověk tímto způsobem klidně „uloví“ partnera snů, a to klidně i doma na gauči, bez make-upu, s neumytými vlasy a ve vytahaných teplácích. A to by za „normálních okolností“ asi neprošlo! Z výměny několika zpráv se později může zrodit vztah se slibným potenciálem. Anebo taky nemusí. Co se týká „virtuálních lásek“, je tu jeden drobný problém.

Romantika na monitoru má svoje úskalí

Na to, jakou trvanlivost mají svazky, jež vznikly on-line, se nedávno zaměřili američtí vědci z Michiganské státní univerzity. A to celkem důkladně. Analyzovali totiž závěry předešlých studií s podobným tématem, přizvali ke konzultaci přední vztahové odborníky a oslovili i stovky dobrovolníků, kteří mají s internetovými seznamkami bohaté zkušenosti. Tohle všechno přispělo k odhalení dost zásadních informací. Otázkou však je, zda je chceme slyšet, protože o optimistických prognózách tu nemůže být řeč.

První rok bývá nejtěžší

Ze získaných poznatků vyplynulo, že páry, které se dají dohromady „na síti“, mají vyšší pravděpodobnost rozchodu. Těch, které společně nepřekonají ani 12 měsíců a rozpadnou se ještě před prvním výročím, je dokonce více než 30 procent. Co je tady špatně?

„Lidé si moc dobře uvědomují, že vždycky vedle sebou mohou mít někoho lepšího, s kým se seznámí za pár minut. Je snadné nechat se unést momentální nespokojeností s partnerem, když víte, že na internetu na vás třeba čeká další a vhodnější protějšek,“ vysvětluje spoluautorka výzkumu a zároveň psycholožka Aditi Paul. Ta také dodává, že kdo to už takhle někdy zkusil, ten ví, že co zafungovalo jednou, zafunguje klidně i podruhé, potřetí, podesáté… Jistou logiku to má, i když hodně smutnou, co myslíte?

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 6. 12. 2020

seznámila jsem se s manželem na netu, sice ne na seznamce, ale jinde a náhodou, jsme spolu přes 10 let

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.