Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 10. 2019
Líbí se mi

Rozvody očima statistik. Přispívá k nim už délka vašeho zasnoubení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 10. 2019
Líbí se mi
Rozvody očima statistik. Přispívá k nim už délka vašeho zasnoubení

Rozvody očima statistik. Přispívá k nim už délka vašeho zasnoubení

Všichni víme, že přibližně polovina všech manželství končí rozvodem. Příčin je mnoho a vybrat jednu jako hlavní by byl asi nesplnitelný úkol. Zatímco většina z nás by jako důvody krachu manželství nejspíš vyjmenovala nevěru, ztrátu důvěry, nepřekonatelný odpor k partnerovi nebo dokonce domácí násilí, statistici našli i řadu zajímavých příčin, jež nejsou na první pohled tak zjevné.

Co také vyplynulo z nejrůznějších průzkumů a statistik?

Uspěchaná svatba

Napadlo by vás, že na úspěch manželství bude mít vliv třeba to, jak dlouho jste spolu chodili, než jste si řekli „ano“? Pak podle dat statistiků z Emory University hrozí vyšší riziko rozvodu dvojicím, které spolu před svatbou byly méně než tři roky…

Příliš staří na svatbu?

A jak je to s ideálním věkem, kdy by do toho měl člověk „praštit“? Podle analýzy odborníků z University of Utah se nevyplatí čekat se svatbou na pozdější věk. Jejich práce ukázala, že ideální je stihnout uzavření manželství před 32. rokem věku. Poté prý stoupá riziko rozvodu s každým rokem o 5 procent.

Obřad jen pro pár lidí

Zatímco někomu stačí mít na svatbě svědky, jiní pozvou tolik hostů, že by s přehledem zabydleli menší městečko. Záleží samozřejmě na přání nevěsty a ženicha, nicméně podle již zmíněné Emory University je lepší mít velkou svatbu. Čím více lidí vás v rozhodnutí vdát či oženit se podpoří, tím lépe.

Svatba k nezaplacení

A když už jsme zmínili počet hostů – je jasné, že s ním často stoupají také výdaje na obřad. Jenže svatba a manželství nejsou jen o penězích. A tak ze statistik vyplývá, že když za obřad a spol. utratíte více než 400 tisíc korun, štěstí si do manželství nekoupíte… Taková svatba totiž podle dr. Randala Olsona spíše působí, že je určena spíše na odiv pro hosty než oslavou lásky a společného života dvou lidí. Navíc vstupovat do manželství s nulou na účtu, nebo dokonce dluhem, také není výhoda.

Stresu až nad hlavu

Mezinárodní studie, do níž se zapojilo Německo, Itálie a Švýcarsko, ukázala, že rozbuškou pro rozvod může být i každodenní stres, který manželé neřeší. A nemusí se jednat o žádný akutní stres, který vyvolá třeba nějaká životní tragédie, ale chronický stres, který si nejprve ani neuvědomíme, ale který jako neřešený dokáže napáchat spoustu škod. Dokonce i rozvod.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 20. 10. 2019

nejsem zastáncem velké svatby

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 10. 2019

Znám lidi, kteří spolu chodili 5-7 let,pak se vzali a brzy vzalo jejich manželství za své...škoda.... Já sama jsem byla rozvedená a v pozdním věku (48) jsem se poznala s mužem, protože bydlel 220 km ode mě, tak jsme se za 4 měsíce vzali a já se odstěhovala za ním, dneska jsme spolu 9 let, spokojení a šťastní a klape nám vztah...Svatbu jsme měli malou, jen 10 lidí včetně nás a všichni dodnes rádi vzpomínají, jen moje maminka už není mezi námi...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 344
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.