Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 1. 2021
Líbí se mi

Redakční testování: Kdo z nás vidí svému psovi do bříška? Starejte se o své domácí mazlíčky správně s námi

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 1. 2021
Líbí se mi
Redakční testování: Kdo z nás vidí svému psovi do bříška? Starejte se o své domácí mazlíčky správně s námi

Redakční testování: Kdo z nás vidí svému psovi do bříška? Starejte se o své domácí mazlíčky správně s námi

Psi jsou v redakci ŽENY s. r. o. vítanými společníky. Naši chlupatí kamarádi vždy vnesou do našich kanceláří spoustu radosti, rozptýlení a hlavně pořádnou dávku mazlení. A všichni milující majitelé psů se snaží o své nejlepší společníky starat co nejlépe. Nejsme výjimkou! Proto jsme s nadšením přijali nabídku na testování odčervení psů - Drontal.

Jak dopadla naše zkušenost?

Pořídit si psa neznamená jen užít si spoustu radosti s věrným kamarádem, ale také povinnosti, které vůči němu máme. Jednou z nich je i péče o jeho zdraví a sem patří i odčervení. Paraziti v trávicím traktu jsou nebezpeční hlavně pro štěňata a mladé psy. Rizikem jsou také vajíčka parazitů, která se dostávají do prostředí trusem. Těmi se mohou nakazit nejen další psi, ale i člověk.

Představte si, že by pouze 3 % psů měla parazity. Že to není mnoho? Tak počítejte: pokud je ve městě 100 000 psů, denně vyprodukují asi 55 tun výkalů, z toho 3 % infikovaných, což je asi 1650 kg. Pokud je v jednom gramu 100 vajíček, do prostředí se dostane 165 milionů vajíček denně. Šílená představa, že? 

Proč odčervovat psa?

Zvolit komplexní přístup k řešení parazitů u našich čtyřnohých kamarádů je základ. Sbírat a správně likvidovat jejich trus, dobrá hygiena rukou, ochrana dětských hřišť a pískovišť, regulace toulavých psů a koček, ale i jejich příbuzných jako jsou například lišky. A hlavně, pravidelné a časté odčervení. 

Jak tedy při odčervení postupovat? 

Odborníci doporučují: Vyšetřením trusu lze odhalit vajíčka parazitů a podle jejich charakteru určit jejich šiřitele. Konzultujte s veterináři výskyt parazitů ve vašem regionu.

Nezapomínejte své mazlíčky pravidelně odčervovat, přitom častost odčervení určete podle míry rizika, minimální frekvence je 4x za rok. Riziko nakažení je vysoké u mláďat, u loveckých psů, u lovících šelem (psů i koček), u zvířat krmených syrovou stravou a vždy pokud žijete v zamořeném regionu. V takovém případě odčervujte ještě častěji. Přípravky na odčervení vašeho mazlíčka jsou k dostání u vašeho veterináře, nebo si v lékárně kupte Drontal pro psy a kočky, nebo Dronspot pipety pro kočky. Vzít v úvahu musíte velikost psa a proto značka Drontal nabízí odčervení pro velké psy a odčervení pro malé psy 

Jak testování probíhalo?

Testování přípravku Drontal pro psy se ujal v redakci ŽENY s. r. o. Tomáš Bušek. Má totiž rovnou dva psy - Zlatého retrívra Marleyho, kterému jsou 3 roky a Ozzyho, plemeno Tosa-inu, který je starý 5 měsíců.  

„Zlatý retrívr Marley je hodně vybíravý a tak jsem se bál, aby tabletu s masovou příchutí ve tvaru kosti vůbec snědl. Ale vrhl se na ní okamžitě a mám i pocit, že ji snad ani nekousal, jak mu chutnala,“ říká se smíchem Tomáš. „O mladším Ozzym ani nemluvím. Než jsem se otočil, byly obě tablety pryč!“ Ozzy dostal 2 tablety, protože váží přibližně 22 kilo. „Bál jsem se, že budu muset lék zabalit do šunky, nebo vymyslet nějaký fígl, aby ho psi snědli, ale to opravdu vůbec nebylo potřeba. Za mě mohu jedině doporučit!“ dodává Tomáš.

Můžete testovat i vy!

Pokud by vás téma odčervení domácích mazlíčků zajímalo, máme pro vás dobrou zprávu! Chystáme pro vás na webu ŽENY s. r. o. a Můj Chlupáč testování přípravků Drontal, kdy se sami budete moci přesvědčit o všech benefitech těchto ochucených tablet na odčervení. Více informací o testování pro většího psa najdete ZDE a pro menšího psa ZDE.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 29. 1. 2021

taky odčervuji

Odpovědět
sipeji
sipeji 29. 1. 2021

Vždy jsem odčervovali s veterinářem, tento produkt mě velmi zaujal, děkuji za postřehy.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 1. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 087
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.