Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 11. 2020
Líbí se mi

Proč být při randění během rozvodu opatrní

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 11. 2020
Líbí se mi
Proč být při randění během rozvodu opatrní

Proč být při randění během rozvodu opatrní

Covid a karantény neustála chabá partnerství a manželství. Celosvětově se zvyšuje počet rozvodů, což je vedlejší efekt pandemie. Zrovna jedním rozpadem vztahu procházíte, nebo si myslíte, že k tomu vaše partnerství směřuje? Tak si dejte pozor na randění. V tak choulostivé době vám může ublížit!

Rozvodové řízení není zrovna obdobím, na které by člověk s láskou vzpomínal. I když probíhá poklidně, stejně jej doprovází stres a obavy z budoucnosti. Je to vlastně taková zkouška života, během které vás může podržet rodina, přátele nebo i nový partner. Poslední jmenovaný by se však měl držet stranou, a to hned z několika důvodů. Proč je jeho přítomnosti nežádoucí?

Nepředbíhejte událostem

Rozvod a s ním spojený smutek má pět fází. Popírání, hněv, smlouvání, deprese a smíření. Jakmile čelíte informaci, že vy a váš partner oficiálně jdete od sebe, spustí se truchlící proces (a to i u potomků) - a je nutné všemi těmito fázemi projít.

Randění během této doby sice může být příjemné, ale pokud si nedopřejete čas na zotavení se z rozvodu, můžete novým nápadníkům a vlastně i sobě ublížit, neboť nebudete stoprocentně připraveni emocionálně přijmout do svého života nové lidi. Sluší se uvést i to, že schůzky s někým dalším odvádějí pozornost od konečného cíle – shánění potřebných dokumentů, prohlídek bytových jednotek, stěhování a podobně.

Pozor na finanční ztráty

Je možné, že romantické schůzky během rozvodového řízení vás mohou stát peníze. Pokud o nich bývalý partner ví, budete působit tak, že ho podvádíte. K tomu pak soudce může přihlédnout a šikovný právník protistrany informaci tohoto typu pouze uvítá.

Ctěte stabilní domov

Lichotivě nepůsobí ani to, když se exmanžel „opře“ do vašeho přítele ve smyslu, že osoba, se kterou chodíte, negativně ovlivňuje vaše společné děti. Obecně platí, že pokud se za dobu manželství nějaké to dítko narodilo, je nutné udržovat pro něj domov, byť rozpadající se, co možná nejstabilnější. Navíc vůči novému partnerovi není fér, aby si ho v krajních případech soud předvolal k výpovědi.

Nezatěžujte svoje děti

Rozvod není jednoduchý pro nikoho z rodiny, ovšem ti nejmenší jsou vůči němu choulostivější. Jakákoli známost jejich rodičů je mate, často plně nerozumí tomu, proč máma a táta už nejsou spolu. Zbytečně je nevystavujte stresu a nepředstavujte je člověku, se kterým skutečně nemáte vážný vztah.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 6. 12. 2020

citlivé téma, ale souhlasím

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 11. 2020

Velmi ošemetné téma.....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.