Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi

Proti rutině ve vztahu bojujte porušováním pravidel

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi
Proti rutině ve vztahu bojujte porušováním pravidel

Proti rutině ve vztahu bojujte porušováním pravidel

Lepší milování, opětovné obnovení spojení mezi vámi a partnerem, hlubší souznění. Spokojenost vztahu narušuje každodenní rutina. Narušte ji a mějte k sobě (zase) blíž!

Od dlouhodobého vztahu člověk očekává jakousi jistotu. Co to má společného se sexem? Právě, že nic moc. Světoznámá belgická psychoterapeutka Esther Perel, která je mimochodem Židovka, dcera dvou polských rodáků, kteří přežili holocaust, tvrdí, že dobrý sex pramení ze dvou vzájemně konfliktních potřeb: naší potřeby bezpečí a potřeby překvapení. Otázka je tedy jasná. Kdy jste ve vztahu porušili pravidla? Jak je to dlouho, co jste udělali něco mimo svůj zajetý, standardní denní plán?

Když porušíte pravidla, cítíte se svobodně a rošťácky. To je důvod, proč tímto způsobem vnášet jiskru do jakéhokoli vztahu. (Ostatně, i někteří sexuologové hovoří o porušování pravidel jako o jednom ze čtyř pilířů touhy.) Něco takového však samo nepadá z nebe. Musíte chtít a musíte se rozhodnout, že vám milostný život stojí za vylepšení. A co konkrétní nápady? Tady jsou!

Odejděte z večírku

Dobře, přátelé se vás nemohli dočkat, a proto plánují bavit se do ranních hodin. S partnerem se vypařte do koupelny, zamkněte ji a užijte si pár minut jen ve dvou. Nebo večírek opusťte dřív, než jste plánovali. Na cestě se zastavte v tichém baru a objednejte drink zajímavého názvu. Neplánujte, neanalyzujte, jen tak buďte. (Hodí se předem zajištěná chůva, pokud máte děti.)

Přijďte pozdě

Nebo naopak. Na smluvenou večeři, vernisáž nebo do kina s protějškem dorazte později. Jakmile zazvoní hlídání pro ratolesti, zavřete za sebou dveře a pomazlete se. Dokážete si představit lepší start vaší akce?

Vezměte si volno

Váš život z větší části vyplňuje práce nebo péče o rodinu? S partnerem se příliš často nevídáte? Jednou ráno oba zůstaňte doma - na několik hodin. Udělejte něco, co byste neměli dělat! Vybočení z normy, jakákoli změna vás zase spojí dohromady.

Pište

Během dne nebo večer drahé polovičce pošlete lechtivý text a zdržte se slov, které používáte naprosto běžně. Použijte lichotku, zmiňte se o tom, na co v ložnici máte chuť. Buďte nespoutaní!

Seznamte se „poprvé“

Dohodněte se, že si vyjdete do společnosti, ovšem každý sám. Na večírku se představte svému stávajícímu partnerovi a chovejte se tak, že se vidíte poprvé. Tahle hra baví miliony párů a je nesmírně variabilní. Zkusíte ji?

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 18. 4. 2021

dobrá rada

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 6. 11. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 11. 2020

Ano, to opravdu funguje.

Odpovědět
Tamara
Tamara 4. 11. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 250
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.