Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 20. 7. 2021
Líbí se mi

Knižní tip: Deník vyčerpané matky

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 20. 7. 2021
Líbí se mi
Knižní tip: Deník vyčerpané matky

Knižní tip: Deník vyčerpané matky

Tato vtipná kniha od skotské spisovatelky Gill Sims, autorky mimořádně úspěšného blogu Peter and Jane, pobaví a "povzbudí" všechny z nás, kdo ne vždy děláme všechno tak, jak by se mělo, občas máme doma nepořádek, v lednici prázdno a děti se nám vztekají v obchoďáku, když po stopadesáte řekneme ne na zmrzlinu, nebo radioaktivně vypadající bombóny.

Stylem vám možná, tak jako mně, připomene Bridget Jonesovou jen s tím rozdílem, že hlavní hrdinka má dvě děti, manžela a teriéra, ale její představy o dokonalém životě se stejně tak jako ty Bridgetiny, příliš nepotkávají s realitou.

Její děti ji s patřičnou ignorací neposlouchají, ona sama neustále něco nestíhá, zapomíná, namísto tříchodové, nutričně vyvážené večeře, dost často podává makarony se sýrem a čipsy.  Po celodenním maratonu se pak hroutí nad vlastní neschopností a zapíjí to deckou vína (no deckou...). Snaží se zapadnout do dámských dýchánků, distingovaných maminek spolužáků svých dětí, ale má neskutečný talent, samozřejmě posilněna alkoholem, vždycky říct to, co si myslí. A kruh se uzavírá, výčitky, stres, život v běhu s neupravenými vlasy omotanými gumičkou Hello kitty pokračuje: škola, práce, kroužky, večeře... a vínooooo...

Myslím, že je potřeba vzít tuhle knihu jako lehké oddechové čtení a hlavně si nic nevyčítat! Všechny jsme přece super mámy, ano i ty z nás co nežehlí (přiznávám se!) nebo neumí vařit jako v Alkronu.  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 21. 7. 2021

pěkná kniha

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 7. 2021

Dobrá dovolenková četba

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 7. 2021

Tuhle knížku si mocráda přečtu.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 231
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.