Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 6. 2018
Líbí se mi

Pomozte zahraničnímu studentovi v cestě za jeho snem poznat svět. Stačí postel, místo u stolu a místo v srdci

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 6. 2018
Líbí se mi
Pomozte zahraničnímu studentovi v cestě za jeho snem poznat svět. Stačí postel, místo u stolu a místo v srdci

Pomozte zahraničnímu studentovi v cestě za jeho snem poznat svět. Stačí postel, místo u stolu a místo v srdci

Mezinárodní nevládní a nezisková společnost AFS organizuje a podporuje mezikulturní pobyty a vzdělávání už dlouhou dobu, její kořeny sahají až ke konci 1. světové války. Podporováním vzájemného porozumění mezi rozdílnými kulturami se snaží napomáhat k utváření mírumilovnějšího světa. Tuto obdivuhodnou myšlenku můžete podpořit i vy.

Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty

Studenti AFS pocházejí z více než 99 zemí a prokázali, že jsou připravení a motivovaní studovat v zahraničí. Jsou posuzováni a vybíráni organizací AFS ve své domovské zemi a ve své domovské škole jsou považováni za skvělé studenty. V okamžiku příjezdu je jim obvykle 15 až 18 let a jsou zavázáni aktivně se účastnit AFS programu. Jsou v dobré zdravotní kondici, zvídaví, flexibilní a otevření.

AFS nabízí mezikulturní zážitky každému bez rozdílu. Studium na střední škole v zahraničí, hoštění zahraničního studenta, hostitelský pobyt vašeho studenta v rodině v zahraničí a další programy.

Eva Greplová se rozhodla celý školní rok poskytnout domov italské středoškolačce:

Letos hostíme studentku z Itálie. Vybrali jsme si ji, protože závodně plavala a naše děti se plavání také věnují. Je to velmi milá, komunikativní dívka, která do naší rodiny okamžitě zapadla, jako by s námi bydlela odjakživa. Pobyt má na rok, ale čas s ní běží, že se mi ani nechce pomyslet, že se budeme muset za chvilku rozloučit. Asi na letišti celá naše rodina při loučení zamáčkne hodně slz, tak hluboko je Alessia v našich srdcích. Alessia a má dcera Iva jsou stejně staré. Obě tedy získaly stejně starou sestru. A je s nimi opravdu sranda. Občas některá přijde ráno v oblečení, které je té druhé, no neva, jsou sestry. S ranním bojem o koupelnu je ještě větší sranda, ale i v tom si holky udělaly systém. Ráno si vzájemně uvaří čaj ke snídani a pak spolu jedou do Prahy do školy. Jsou jako blond and black, každá trochu jiná a přitom tak stejné.

Náš syn Roman konečně pochopil, že i když jeho znalost angličtiny je ve škole na jedničku, že přece jen potřebuje více těch komunikačních schopností než školních frází. Takže i jeho komunikace se studenty motivuje k ještě lepším výsledkům. On sám pochopil, jak je to pro něj důležité! A já jsem ráda, vždyť proto jsem se do hoštění pustila.

„Je pro mě čistá radost být s lidmi, proto jsme rádi již vícekrát přijali studenta na čas do rodiny."

 

Zde najdete Další příběhy hostitelských rodin 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Mišel
Mišel 23. 6. 2018

Už jsem o tom slyšela a přemýšlela o nabídce ubytování u nás. Mrknu na víc informací a uvidíme

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 6. 2018

prima akce, ale my neumíme řeči, takže bychom se se studentem těžkou domlouvali

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 6. 2018

není nad školu života

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.