Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 3. 2021
Líbí se mi

O ženské intimní hygieně musíme začít mluvit, říká specialistka Petra Tymešová

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 3. 2021
Líbí se mi
O ženské intimní hygieně musíme začít mluvit, říká specialistka Petra Tymešová

O ženské intimní hygieně musíme začít mluvit, říká specialistka Petra Tymešová

Osmatřicetiletá Petra Tymešová je úspěšnou marketingovou specialistkou, která v současnosti pomáhá s podporou úspěšných produktů pro intimní hygienu žen. Zároveň je maminkou 15měsíční dcerky a v nejbližší době přivede na svět druhé dítě. Jak zvládá náročnou práci s péčí o rodinu a co ji přivedlo právě k tématu ženské intimity?

Své kariérní začátky si Petra „odbyla“ v IT marketingu. Po 10 letech zcela změnila obor a vrhla se na pronájem komerčních nemovitostí. Přibližně před rokem pak přišla další velká změna. „Marketing mě prostě baví jako takový a měnit obory je super pro vzdělávání a neustálou atraktivitu,“ popisuje.

Mám to opravdu pestré,“ říká Petra. „Když jsem před narozením dcery odcházela na mateřskou, myslela jsem si, že si po tolika letech od práce trochu odpočinu. Jenže zrovna v tu dobu mě oslovila má bývalá kolegyně, že by potřebovala pomoci s marketingem značky Gynella, pro kterou již dlouhou dobu pracuje. Tak se sešlo vše dohromady a v rámci zachování mentálního zdraví na mateřské jsem se rozhodla na pár hodin v týdnu přeci jen pracovat a změnit tak myšlenky,“ usmívá se.

Tabu, které je třeba prolomit

Oblast ženské intimní hygieny bývá – navzdory dnešní otevřené společnosti – stále často vnímána jako téma, o kterém se příliš nemluví.

I mě samotnou překvapilo, jak velká tabu a neznalost v této oblasti stále panují. Je paradoxní, že ženy se mnohem více než intimní hygieně věnují třeba péči o obličej. O intimní hygieně je potřeba mluvit zcela otevřeně. S partnerem, ale také s dětmi. U nich sice neexistuje žádný doporučený věk, ale o tom, že intimní partie potřebují specifickou péči oproti zbytku těla, by se mělo myslím s dětmi mluvit odmalička,“ říká Petra.

To má ostatně sama v plánu, vzhledem k tomu, že má doma 15měsíční holčičku. Mateřství si rozhodně užívá a s péčí o rodinu, kterou musí tak jako spousta dnešních maminek skloubit s prací, jí pomáhá manžel i rodiče. „Také v práci mi maximálně vycházejí vstříc. Navíc mám na pár hodin v týdnu chůvu – není to nijak nákladná záležitost a pro dceru je to milé zpestření programu, na které se vždycky těší,“ chválí si.

Nikdo nemá právo kohokoli soudit

Navíc se její rodina velmi brzy rozroste o dalšího člena. Jak se vlastně nastávající dvojnásobná maminka dívá na kritiku těch, kteří poukazují na fakt, že se založením rodiny počkala do věku, ve kterém spousta jiných maminek vypravuje děti přinejmenším do základní školy?

Obecně tuto kritiku vnímám velmi negativně a velmi mě mrzí. Je to soukromá záležitost každé ženy či páru a důvodů pro pozdější mateřství může být milion. Navenek ten konkrétní nikdo nepozná. Myslím si, že nikdo nemá právo kohokoli soudit za názor kdy, nebo zda vůbec mít děti,“ je přesvědčená Petra. „U mě se například nejednalo o žádné cílené odsouvání, prostě jsem neměla do té doby na založení rodiny partnera, takže pro mě nebylo co řešit. Nakonec tomu tak osud chtěl a já ve svých 38 letech čekám druhé zdravé dítě. Vše nakonec v životě dopadne tak jak to má být.“

Vzhledem k tomu, že ji samotnou čeká za chvíli porod, je něco, co by maminkám, které jsou čerstvě po porodu, poradila v péči o intimní partie? „Univerzální recept asi neexistuje, protože každá žena má po porodu jiné poranění či komplikace. Já měla naštěstí naprosto minimální. Ale určitě bych poradila velmi časté sprchování, používání jemného intimního mýdla či pěny a na drobné prasklinky i preventivně produkt Gynella Silver Foam, který případné ranky a rány rychleji hojí a zabraňuje infekci. I po zahojení je ale rozhodně dobré v pravidelné intimní hygieně pokračovat,“ radí marketingová specialistka.

Foto: archiv Petry Tymešové

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Betterandbetter
Betterandbetter 2. 4. 2021

Skvělý článek!

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 3. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 3. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 415
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.