Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 1. 2021
Líbí se mi

Partnerské problémy, které značí konec vztahu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 1. 2021
Líbí se mi
Partnerské problémy, které značí konec vztahu

Partnerské problémy, které značí konec vztahu

Některé problémy ve vztazích lze řešit rozumně a věcně. Netrávíte spolu dost volného času? Zaúkolujte babičky. Partner se věnujte víc mobilu než vám? Promluvte si a svá odpoledne zkvalitněte nějakým společným koníčkem. Ne všechno se však dá takhle hravě vyladit. Se kterými problémy ani vy nehnete?

Z větší části je hlavně komunikace hlavním pilířem vztahu. Říkat, co si myslíte, jak vnímáte lásku, postoje a život, je zásadní. Stejně jako to, aby protistrana na vaše přání i stížnosti pozitivně reagovala (jako vy na ty její). Někdy se však stává, že nepomůže ani zázrak. Které potíže ve vztahu zkrátka nejdou opravit?

Partner vámi pohrdá

Partner je sarkastický, posmívá se vám, nikdy vás za nic nepochválí a ani pro urážky nechodí daleko? V případě, že s vámi takhle pohrdá, nemá cenu s ním vyjednávat. Vztah zachovat nechce, a navíc, kdo by s někým takovým žil? Trvá-li jeho chování už delší čas, mnoho šrámů na duši uzurpovaného partnera se už nezahojí.

Odpouštění je sprosté slovo

Láska leckdy přináší oběti, ale také kompromisy a chuť vycházet druhému vstříc. Rozumný jedinec ví, že chybovat je lidské. Nikdy vám partner nepromine nevěru, se kterou se pouze na oko kdysi dávno srovnal? Každý den vám připomíná vaše chyby a rozhodně je nemíní odpouštět? Dostali jste se do pasti, ze které není úniku. Vztah je již dávno narušen a bez případné pomoci terapeuta se nedá zachránit.  

Partnerství válcuje chronická nevěra

S nějakým tím uklouznutím ve vztahu má zkušenost většina jedinců. Stát se to zkrátka může. Jenže mít (nového) milence či milenku několikrát ročně, už zavání průšvihem. Podle statistik 90 procentům lidí jednoho krásného dne dojde trpělivost a rozhodnou se, že mají dost planých slibů. Pohár trpělivosti jednou přeteče.

Protějšek neustále něco tají

Kvůli výpisu z banky by položil život, jen aby ho někdo neviděl. Neznáte osoby, které se okolo něj pohybují, on nikdy nemluví o dětství a rodině, v podstatě si funguje na vlastním písečku, často se chová, že žádnou známost nemá. Tohle tajnůstkaření vede akorát k emocionálnímu a fyzickému odcizení mezi partnery. Vždyť vztah potřebuje otevřenost a sdílnost!

V posteli si nerozumíte

Jistě, láska není jenom fyzická. Existují dvojice, které spolu nemají maximálně uspokojivý sex, a přesto si rozumí jako partneři nebo rodiče. Ale pro většinu lidí je milování v dlouhodobém vztahu neuvěřitelně důležitým aspektem. Proto když se oba a svobodně rozhodnete, že se sex nestane pravidelnou součástí vztahu, je to vaše věc. Ovšem jakmile jeden z vás sexuálně strádá, začne fyzický i emoční kontakt hledat jinde. Počítáte s tím? Pak už pozdě bycha honit.

Žijete s psychicky narušeným jedincem

I pouhá narcistická porucha osobnosti dokáže ve vztahu napáchat hodně škody. Není neobvyklé, že narcisistický partner si se svojí obětí ošklivě pohrává, kritizuje ji a posléze zase odměňuje tak, aby získal moc a plnou kontrolu nad vztahem.  Není lehké s někým takovým žít a navíc ho bezmezně milovat. Obvykle platí, že se od někoho takového partneři dřív nebo později distancují. Ani v tomto případě záplata nepomáhá.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kokoška pastuší tobolka

Nikdy a nikde to není ideální...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 1. 2021

ano, je to tak... naštěstí já jsem již 10 let spokojená

Odpovědět
avatar

Pěkný, stručný článek!

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 1. 2021

naštěstí je toto již dlouhá léta za mnou a na podruhé jsem si nemohla asi lépe vybrat

Odpovědět
sipeji
sipeji 8. 1. 2021

Stačí jeden z výše uvedených bodů a je jasné, že se nejedná o zdravý vztah.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.