Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 6. 2021
Líbí se mi

Jak mužské vousy nebo jejich nedostatek ovlivňují mužskou přitažlivost?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 6. 6. 2021
Líbí se mi
Jak mužské vousy nebo jejich nedostatek ovlivňují mužskou přitažlivost?

Jak mužské vousy nebo jejich nedostatek ovlivňují mužskou přitažlivost?

Vousy dělají muže. Vždyť taky patří mezi druhotné pohlavní znaky. Na ty pěstěné, upravené se člověk vždycky rád podívá. Ovšem nemusí to tak být pokaždé. Ve kterých případech žena sáhne spíš po oholeném nápadníkovi? Stojí za tím jistý osobní zájem!

Slyšeli jste někdy o Královské společnosti (Royal Society), britské učené společnosti a akademii pro podporu věd, která byla založena roku 1660 v Londýně? Tak právě ona se pokusila zjistit, jak mužské vousy nebo jejich nedostatek ovlivňují mužskou přitažlivost.

Alfa samec

Vědci dospěli k závěru, že „porost“ na obličeji má „významný hlavní účinek“ na hodnocení žen, pokud jde o potenciál mužů pro krátkodobé a dlouhodobé vztahy. Jednoduše řečeno, ženám jsou pánové s vousy sympatičtější, zvlášť když hledají dlouhodobého partnera.

Podle studie vousy zesilují mužské rysy, zejména velikost čelisti. Dámám muž, který vousy nosí, přijde přitažlivější, sexuálně zralejší a konkurenceschopnější, ale i připravenější na rodičovství. A tady už se vytvořil zásadní rozdíl. Některé respondentky, které hodnotily pánské tváře, prozradily, že muž s vousy je sice sexy, ale pro krátkodobý románek bez touhy po rodičovských investicích by si zvolily spíš muže oholeného. Proto jestli jste ve fázi, kdy pokukujete po nějakém jednorázovém dobrodružství, možná vás hladká tvář „dostane“.

V opačném případě se klidně svěřte do náruče někoho, kdo žiletku nepoužívá častěji, než je nezbytně nutné. Výzkumníci z Evolution & Ecology Research Centre na University of New South Wales v Sydney došli k závěru, že pro ženy jsou nejatraktivnější muži se zhruba 10denním strništěm, do kterého bez obav můžete zajet prsty. Jak vám tohle bude k užitku?

Ochranná funkce

Vědci podílející se na pořadu BBC „Trust Me I’m a Doctor“, si vzali vzorky vousů od 20 dobrovolníků. Z těch se jim podařilo vykultivovat přes sto druhů nejrůznějších bakterií. (Nejvíce však byly zastoupeny bakterie Staphylococcus epidermis a Barnesiella.)

Ukázalo se, že když se tihle „pánští nájemníci“ použili na zákeřnou bakterii E. coli, souboj vyhrály právě bakterie z mužských vousů. Podle britského magazínu Daily Mail, ve kterém byl experiment zveřejněn, by se tak z materiálu přežívajícího na pánské tváři dala vyrábět nová generace antibiotik. A pak že jsou nehygienické!

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Nelson Tucker 10. 7. 2021

Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697 Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 16. 6. 2021

Vousy se mi nelíbí

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 7. 6. 2021

Mě se vousy líbí. Zrovna nedávno jsem viděla jednoho fakt sexy vousáče, když jsme byla u firmy https://www.jablotron.cloud/ domlouvat nějaké věci do chytré domácnosti. Panu obchodnímu manažerovi to s plnovousem fakt seklo a měl ho pěkně pěstěný. Ale zase nejsou vousy jako vousy. Když to je pěstěné a udržované, tak se mi to líbí. Jak to trčí do všech stran a je to zanedbané, tak to radši nic.

Odpovědět
sipeji
sipeji 7. 6. 2021

Mě se také vousatí muži moc nelíbí, ale je to zkrátka o vkusu.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 7. 6. 2021

upravené vousy se mi na mužích líbí...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 290
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.