Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 8. 2020
Líbí se mi

Pánské vousy nás přitahují, když hledáme dlouhodobý vztah

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 8. 2020
Líbí se mi
Pánské vousy nás přitahují, když hledáme dlouhodobý vztah

Pánské vousy nás přitahují, když hledáme dlouhodobý vztah

Vousy dělají muže. Vždyť taky patří mezi druhotné pohlavní znaky. Na ty pěstěné, upravené se člověk vždycky rád podívá. Ovšem nemusí to tak být pokaždé. Ve kterých případech žena sáhne spíš po oholeném nápadníkovi? Stojí za tím jistý osobní zájem!

Slyšeli jste někdy o Královské společnosti (Royal Society), britské učené společnosti a akademii pro podporu věd, která byla založena roku 1660 v Londýně? Tak právě ona se pokusila zjistit, jak mužské vousy nebo jejich nedostatek ovlivňují mužskou přitažlivost.

Alfa samec

Vědci dospěli k závěru, že „porost“ na obličeji má „významný hlavní účinek“ na hodnocení žen, pokud jde o potenciál mužů pro krátkodobé a dlouhodobé vztahy. Jednoduše řečeno, ženám jsou pánové s vousy sympatičtější, zvlášť když hledají dlouhodobého partnera.

Podle studie vousy zesilují mužské rysy, zejména velikost čelisti. Dámám muž, který vousy nosí, přijde přitažlivější, sexuálně zralejší a konkurenceschopnější, ale i připravenější na rodičovství. A tady už se vytvořil zásadní rozdíl. Některé respondentky, které hodnotily pánské tváře, prozradily, že muž s vousy je sice sexy, ale pro krátkodobý románek bez touhy po rodičovských investicích by si zvolily spíš muže oholeného. Proto jestli jste ve fázi, kdy pokukujete po nějakém jednorázovém dobrodružství, možná vás hladká tvář „dostane“.

V opačném případě se klidně svěřte do náruče někoho, kdo žiletku nepoužívá častěji, než je nezbytně nutné. Výzkumníci z Evolution & Ecology Research Centre na University of New South Wales v Sydney došli k závěru, že pro ženy jsou nejatraktivnější muži se zhruba 10denním strništěm, do kterého bez obav můžete zajet prsty. Jak vám tohle bude k užitku?

Ochranná funkce

Vědci podílející se na pořadu BBC „Trust Me I’m a Doctor“, si vzali vzorky vousů od 20 dobrovolníků. Z těch se jim podařilo vykultivovat přes sto druhů nejrůznějších bakterií. (Nejvíce však byly zastoupeny bakterie Staphylococcus epidermis a Barnesiella.)

Ukázalo se, že když se tihle „pánští nájemníci“ použili na zákeřnou bakterii E. coli, souboj vyhrály právě bakterie z mužských vousů. Podle britského magazínu Daily Mail, ve kterém byl experiment zveřejněn, by se tak z materiálu přežívajícího na pánské tváři dala vyrábět nová generace antibiotik. A pak že jsou nehygienické!

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kosanka
kosanka 13. 9. 2020

ne strniště

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 23. 8. 2020

já mám strniště ráda

Odpovědět
potkanek
potkanek 16. 8. 2020

u mě to neplatí

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 8. 2020

mě ne, já mám ráda tváře hladce oholené, hlavně u svého muže

Odpovědět
Svata
Svata 15. 8. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 028
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.