Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 11. 2019
Líbí se mi

Osmdesátka na krku? No a co! Sex seniorů nesmí být tabu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 11. 2019
Líbí se mi
Osmdesátka na krku? No a co! Sex seniorů nesmí být tabu

Osmdesátka na krku? No a co! Sex seniorů nesmí být tabu

Přestože je sex seniorů v mnoha společnostech tabuizován a lidé nad 60 let jsou často považováni za asexuální, četné studie dokazují, že sexuální život mnoha lidí nekončí ani po sedmdesátce. Britští odborníci nyní ve svém výzkumu prokázali, že intimní prožitky zvyšují spokojenost starších lidí s jejich životem. Ženám stačí polibky či mazlení, pro muže je důležitý sex.

Studie britských výzkumníků z Anglia Ruskin University v Cambridge ukázala, že senioři, kteří i ve vyšším věku pokračují v intimnostech se svým partnerem, jsou ve svém životě šťastnější.

Pro tělo i duši

Průzkumu se účastnilo téměř 7 tisíc lidí v průměrném věku 65 let. Zatímco ženám dle studie stačila ke spokojenému životu vyšší četnost polibků, hlazení a mazlení, u mužů hrál hlavní roli sex – spokojenější byli ti, kteří si jej v posledním roce dopřávali alespoň dvakrát měsíčně.

„Častý pohlavní styk i ve vyšším věku přispívá k fyzické a psychické pohodě a rovněž snižuje riziko vzniku některých druhů nádorů i smrtelných srdečních příhod. Při milování tělo vyplavuje endorfiny, takže se lidé cítí celkově šťastnější, a také se udržuje pocit emocionální blízkosti k partnerovi,“ podotýká Adam Durčák, který se zabývá zdravou sexualitou.

Osmdesátka na krku? No a co!

To, že sex je důležitou součástí jejich životů, se shodnou i sami senioři. V nedávném průzkumu odborníků z University of Michigan se 76 % oslovených lidí ve věku mezi 65 a 80 lety vyjádřilo, že milostný život nedílně patří do partnerského vztahu v každém věku, 54 % procent lidí poté vypovědělo, že sex přispívá k jejich spokojenosti se životem.

Jiné studie pak ukazují, že starší lidé jsou i navzdory zažitým představám stále sexuálně aktivní. Například průzkum zveřejněný v odborném žurnálu The New England Journal of Medicine odhalil, že většina starších lidí žijících v partnerském vztahu je sexuálně aktivní ještě dlouho po osmdesátce či i po devadesátce.

Pomůcky nejsou tabu

Aby partnerům s přibývajícími léty sex nezevšedněl, a mohli si tak užívat jeho benefity, je podle odborníků důležité experimentovat a milostný život si oživit například zkoušením netradičních poloh a erotických pomůcek. Těm se přitom dnešní senioři rozhodně nevyhýbají.

„Lidé nad 60 let tvoří skoro třetinu nakupujících v našich kamenných prodejnách, zhruba 5 % zákazníků nad 65 let si poté pořizuje sexuální pomůcky po internetu,“ říká Adam Durčák.

Muži si nejčastěji kupují tabletky na erekci či podtlakové pumpy, u žen jsou pak nejoblíbenější vibrátory, díky nimž si i žena ve vyšším věku může zlepšit svůj sexuální prožitek.

„Vnitřní vibrátory stimulují v pánvi krevní tok a zvyšuje se vaginální vlhkost, ženy se tak jejich používáním mohou bránit vysychání a atrofování pochvy,“ dodává Adam Durčák.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 8. 11. 2019

Zajímavý článek.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 11. 2019

Nic není tabu, co baví oba partnery

Odpovědět
beata0063
beata0063 5. 11. 2019

Veď vekom by sa láska meniť nemala..

Odpovědět
gustawka
gustawka 4. 11. 2019

Myslím že to není tabu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 775
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.