Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 10. 2020
Líbí se mi

O co přicházíte, pokud se s partnerem málo objímáte

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 10. 2020
Líbí se mi
O co přicházíte, pokud se s partnerem málo objímáte

O co přicházíte, pokud se s partnerem málo objímáte

Kdy jste naposledy někoho pevně obejmuli? Včera, minulý týden či snad před několika měsíci? Vůbec neškodí to zopakovat. Nebo snad nechcete být zdravější, štíhlejší a psychicky vyrovnanější?

Člověk je od přírody tvor společenský, takže touhu po komunikaci má ve svém DNA vepsanou nesmazatelným písmem. A že takové dorozumívání musí probíhat jen na základě vyřčených slov a frází? Ale kdepak, i prostým objetím lze vyjádřit jak pozitivní, tak negativní emoce - třeba náklonnost, sounáležitost, sexuální přitažlivost, osamělost nebo strach. Proč bychom touto tichou řečí měli mluvit co možná nejčastěji? A o co vlastně přicházíte, pokud se s partnerem málo objímáte?

Antidepresivum, co je zdarma

Hřejivá náruč druhé osoby není jen příjemná a žádoucí, má i nesporný terapeutický význam. Při objímání se totiž přirozeně uvolňuje hormon oxytocin, který stimuluje pocity štěstí, snižuje úroveň stresu, zabraňuje úzkosti a podporuje kvalitní spánek. Pevný stisk blízkého člověka tedy technicky vzato funguje jako účinné uklidňující antidepresivum. A co je na něm to nejlepší? Nezaplatíte za něj ani korunu!

Cesta k posílení imunity

Bez ohledu na počasí, roční období, den či určitou hodinu nás imunitní systém neúnavně chrání před nemocemi i útoky bakterií a virů. Prostředků na jeho posílení proto není nikdy dost! A jeden takový přímo „leží“ na rameni někoho, koho máte rádi.

„Naše výzkumy dokazují, že fyzický kontakt s důvěryhodnou osobou nesmírně posiluje imunitní systém. Ten, kdo se mu nevyhýbá, bývá výrazně odolnější vůči různým infekcím a navíc méně trpí chronickými bolestmi,“ vysvětluje profesor psychologie Sheldon Cohen, který působí na americké Carnegie Mellon University.

Parádní dietní pomocník

Jste právě ve fázi diety a to nejhorší, s čím se potýkáte, jsou neodolatelné chutě na sladkosti a další „zakázané potraviny“? I s tím vám kupodivu může pomoci objímání. Jak již bylo zmíněno výše, uvolňuje se při něm oxytocin. Podle názoru odborníků tento hormon, tedy kromě jmenovaných účinků, snižuje touhu po jídle. Čím více se tedy budete k někomu tisknout, tím můžete být štíhlejší! No není tohle zlepšovák jako blázen?

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 24. 4. 2021

objetí dělá zázraky

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 3. 2021

my se hodně objímáme, hladíme, řekneme si, že se máme rádi...

Odpovědět
Svata
Svata 30. 10. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 30. 10. 2020

Odpovědět
konatovka
konatovka 30. 10. 2020

S manželem se objímám několikrát za den i když jsem spolu již přes padesát let. Skutečně je to ohromné, netušila jsem jak úžasné to má účinky. Moc díky za článek.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.