Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristýna|ŽENA s.r.o.
Kristýna|ŽENA s.r.o.
Vloženo 11. 9. 2020
Líbí se mi

Nový projekt přináší jednodušší cestu k psychoterapii

Kristýna|ŽENA s.r.o.
Kristýna|ŽENA s.r.o.
Vloženo 11. 9. 2020
Líbí se mi
Nový projekt přináší jednodušší cestu k psychoterapii

Nový projekt přináší jednodušší cestu k psychoterapii

Podle odborníků jsou v Česku až 3 miliony lidí, kteří trpí psychickými problémy. Toto číslo se kvůli situaci kolem Covidu bohužel stále zvyšuje. Přesto většina z nich není terapeuticky ošetřena. To se snaží změnit nový projekt ​Hedepy​.

Platforma, kterou společně založili mladí podnikatelé Žaneta a Lukáš Krčilovi, garantuje ověřené psychoterapeuty a umožňuje klientům rezervovat si on-line sezení již za 24 hodin. „​S mužem oba podnikáme a během karantény jsme přemýšleli, co bude dál. Přáli jsme si vytvořit smysluplný projekt, který budeme moci dělat společně. V ​Hedepy ​ propojujeme to, co oba umíme. Já mám vystudovanou psychologii a můj muž pracuje v marketingu a technologiích,″ popisuje Žaneta, která je na rodičovské dovolené a v rámci projektu se stará o komunitu zapojených terapeutů.  

Hedepy se snaží odbourat předsudky vůči psychoterapii a přinést do oboru standardizaci, technologii a marketing. „V ​první vlně Covidu jsme provedli výzkumné šetření formou rozhovorů s klienty terapie nebo zájemci o terapii. Zjistili jsme, že Češi se stydí o svých psychických problémech mluvit, proto na ně zůstávají sami a odborníka vyhledají až když jim to přeroste přes hlavu,″ říká Lukáš Krčil.​ Na platformě je k dispozici více než patnáct ověřených profesionálních psychoterapeutů. Ti prezentují svůj přístup ve videomedailonku, takže si klient může dopředu nacítit, ke komu tzv. jde. Sezení pak probíhá on-line prostřednictvím videohovoru. To zpřístupňuje terapii i lidem, kteří žijí v menších městech, ale například i ženám na mateřské dovolené, které se mohou připojit třeba až večer. „Svět psychoterapie je pro většinu laiků velkou neznámou. Neexistuje obecná znalost rozdílu mezi psychologem a terapeutem. Lidé často nevědí na koho se obrátit ani to, jak jim vlastně terapie může pomoci,″ dodává Lukáš Krčil.  

Samotná platforma je výhodou i pro terapeuty. Ti nemusí složitě budovat svoje webové stránky, shánět klienty, nebo řešit administraci rezervací. ​„Spuštění nás překvapilo. Za 2 týdny na Hedepy proběhlo přes 50 placených sezení a samo od sebe se nám ozvalo desítky kvalitních terapeutů pro budoucí spolupráci,″ ​přibližuje současný stav Lukáš Krčil. „Pokud přijde další vlna Covidu a Češi budou uzavřeni ve svých domovech, věřím, že se i díky Hedepy budou mít na koho obrátit,″ dodává Žaneta Krčilová.  

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 18. 9. 2020

no pane jo, přibývá spousta lidí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 077
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.