Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 9. 2019
Líbí se mi

Nevěra do jisté míry vztahům prospívá, překvapují odborníci

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 9. 2019
Líbí se mi
Nevěra do jisté míry vztahům prospívá, překvapují odborníci

Nevěra do jisté míry vztahům prospívá, překvapují odborníci

Už nějakou dobu se povídá, že za převážným procentem rozvodů stojí mimomanželské poměry. Nemají však zálety i nějaké benefity? To si pište. Díky nevěře se prý k sobě dva chovají jako v romantickém období líbánek. S nasazenými parohy také přichází finanční zajištěnost!

Nevěra? Ta jde s lidskou populací ruku v ruce již od nepaměti. Věděli o tom své už ve středověku, stejně jako ve starověkém Římě, kde považovali rozmanitý milostný život za svobodné právo každého jedince. Na věrnost si příliš nepotrpěli ani v antickém Řecku. Tam se v dobách dávno minulých přístup k cizoložství dokonce lišil podle společenského postavení. Je vám představa podvádění „proti srsti“? Pak vás zřejmě překvapí tvrzení odborníků. Ti kupodivu připouštějí, že pletky občas svazek nejen neohrožují, ale mohou mu naopak prospět!

Podivná terapie, která údajně funguje

S hodně odvážnou teorií přišla ve své knize s názvem „Nová pravidla“ britská socioložka Catherine Hakim. Ve svém literárním díle totiž uvádí, že pokud k ochutnání zakázaného ovoce dojde, hříšník se z pocitu viny chová ke svému protějšku mnohem lépe, pozorněji a ohleduplněji. Zároveň se cítí sebejistěji, což se příznivě odrazí na jeho pracovních výkonech a finančním ohodnocení. To dané dvojici přináší uklidňující pocity zabezpečení i nižší pravděpodobnost hádek ohledně peněz, které jsou častou příčinou konfrontací. Je tohle na vás příliš silný kalibr? I jiní experti se za „nasazování parohů“ otevřeně přimlouvají…

Ten můj mi zahnul. Ale prý je to normální

K otázce nevěry zaujímá neobvyklý postoj i francouzská psycholožka Maryse Vaillant. Ta se v rozhovoru pro jeden zahraniční internetový server nedávno vyslovila, že erotické vzplanutí s osobou „zvenčí“ je pro psychické zdraví mužů vlastně nezbytné, neboť „hlavy rodiny“ nejsou k monogamii vůbec naprogramovány.

Lidé by se na celou věc měli dívat i z jiného úhlu. Záletní muži přece nijak nezpochybňují své city ke své partnerce. Jen cítí potřebu se nadechnout a nalézt trochu volnosti. Jejich touha po sexuálních dobrodružstvích je natolik vysoká, že ji nedokážou překonat. Pokud populace tento nezpochybnitelný fakt přijme, dočká se velké úlevy a tolerance,“ domnívá se specialistka přes duševní zdraví, jejímž dalším oborem je sexuologie.

A z jaké perspektivy se na tohle téma díváte vy?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Janeta99
Janeta99 11. 9. 2019

Tak když "hlavy rodiny" chtějí volnost, tak ať jí mají, ale se vším všudy. Myslím, že by se spoustě hodných žen hodně ulevilo a spoustě milenek by se dost přitížilo až by musely vařit, prát, uklízet, starat se o děti atd....Nechápu, proč by hodná, pracovitá ženská měla čekat s otevřenou náručí, jak ta husa, na chlapa, který si to někde rozdává s jinou. No myslím si, jestli ta socioložka a sexuoložka nejsou náhodou ve skutečnosti chlapi předělaní na ženské, to by tak odpovídalo jejich uvažování. Třeba nejsem daleko od pravdy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 743
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.