Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 3. 2021
Líbí se mi

Sexuálně přenosné nemoci můžete odhalit v co nejkratší době. Které symptomy je prozradí?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 3. 2021
Líbí se mi
Sexuálně přenosné nemoci můžete odhalit v co nejkratší době. Které symptomy je prozradí?

Sexuálně přenosné nemoci můžete odhalit v co nejkratší době. Které symptomy je prozradí?

Sexuálně přenosné nemoci můžete odhalit v co nejkratší době. Které symptomy je prozradí? Pozor si dávejte i při únavě!

Sex s následky? Sexuálně přenosné nemoci jsou na vzestupu. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí například uvedlo, že případy, kdy matka nakažená syfilidou přenese tuto chorobu na své dítě, se od roku 2013 dvojnásobily. (Syfilis neboli lues či příjice se přenáší pohlavní cestou, ale nakazit může i matka své dítě během těhotenství a výjimečně i během porodu.) Obecně platí, že mnoho pohlavně přenosných chorob se podobá běžnému nachlazení nebo žaludečním potížím. Že však něco není v pořádku, se dá vypozorovat i jinak. Kdy si dělat starosti?

Vaginální výtok

Většinou je vaginální výtok zcela normální. Pomáhá udržovat vaginu v čistotě tím, že odvádí bakterie a odumřelé buňky. Obvykle je čirý nebo mléčně bílý (v závislosti na menstruačním cyklu). Na druhou stranu abnormální výtok může zapáchat po rybině. Také je zakalený, žlutý, zelený, šedý či žlutý. Tento stav může být příznakem řady problémů, jako je kapavka a chlamydie.

Pánevní bolest

Platí, že většina lidí, kteří trpí kapavkou a chlamydií, nemá příznaky, dokud se infekce neprojeví bolestí v pánvi. Kupříkladu syfilis je bakteriální infekce, která se vyskytuje ve čtyřech fázích: primární, sekundární, latentní a terciární. Bolest, indikátor primárního stádia, se obvykle objevuje 10 dní až tři měsíce po expozici.

Horečka

Horečka je příznak spojený s mnoha zdravotními stavy, ale nejčastěji signalizuje nachlazení a chřipku. Nebo pohlavně přenosnou nemoc – v případě, že doprovází pánevní bolest, únavu, bolest hlavy nebo bolest v krku. Podle americké organizace Mayo Clinic jsou tyto projevy časnými ukazateli HIV. Horečka spolu s nevolností či zvracením, únavou, ztrátou chuti k jídlu, tmavou močí, bolestí svalů nebo kloubů ukazuje spíš na příznaky hepatitidy A, B nebo C. Nejste-li ji jistí, zda se jedná o chřipku nebo něco vážnějšího, řiďte se délkou trvání potíží. Chřipka obvykle zmizí do deseti dní. Není-li tomu tak, obraťte se na lékaře.

Nepohodlí při močení

Mezi nejčastější symptomy pohlavně přenosných nemocí u žen patří pálení během močení, častější potřeba na malou, ale také krev v moči. I v těchto případech není radno s návštěvou lékaře otálet.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
CathB
CathB 27. 3. 2021

Proto se u nás dělá během těhotenství plošný screening na pohlavní choroby u žen.

Odpovědět
potkanek
potkanek 25. 3. 2021

hrozná představa

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 25. 3. 2021

nic příjemného

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 24. 3. 2021

no ještě toto by mi tak scházelo....

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 3. 2021

I toto téma je třeba řešit, může se tak předejít vážným problémům.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.