Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi

Nenechte internet, aby ničil vaše manželství

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi
Nenechte internet, aby ničil vaše manželství

Nenechte internet, aby ničil vaše manželství

Kvůli sociálnímu distancování přibývá rozchodů! Lidé totiž příliš mnoho času tráví na internetu. Technologie je přitom nutné používat s rozumem. Nenechte, aby ovládala váš život a předejděte hádkám a partnerským krizím!

Chorobná závislost na internetu se označuje jako netolismus. I když do této fáze jste se s partnerem možná nedostali, každý den čelíte výzvám. Místo společně stráveného času jeden či druhý sledujete dění na sociálních sítích a pořád „musíte“ být ve spojení s okolním světem, místo toho, abyste si uvařili dobrou večeři a půl hodiny spolu jen tak mluvili. To je špatně!

Už zase na mne nemáš čas?

Internet prokazatelně způsobuje problémy v mezilidských vztazích a přispívá k nevěrám. Podle studie z roku 2012 celá třetina vztahů právě vinou internetu končí. Tři čtvrtiny těchto rozchodů jsou způsobeny tím, že vyšla najevo virtuální nevěra nebo flirt. Tato čísla momentálně ještě vzrůstají, neboť pandemie, karantény, sociální distanc a více volného času v kombinaci s „domácím vězením“ lásce a manželství neprospívají. Proto je teď víc než kdy jindy důležité vzít rozum do hrsti.

Vypařte se!

Ujistěte se, že každý den, a to jak se svými dětmi, tak i partnerem, trávíte čas bez mobilů, tabletů, počítačů a herních konzolí. Dohodněte se, že si po večeři zahrajete karty nebo deskovou hru. Jděte se projít, čtěte, skládejte puzzle, malujte, tvořte. Naučte sebe i členy rodiny věnovat čas i jiným věcem, než je komunikace s přáteli a online sledování zpráv. V případě, že někdo z blízkých rebeluje a nedodržuje digitální detox, vždy v daný čas vypínejte WiFi.

Očistěte svoji ložnici

Technologie do ložnice, tedy posvátného prostoru milenců, nepatří! Poškozuje kvalitu vašeho spánku i manželství. Televizi přesuňte jinam a mobil nechávejte třeba v kuchyni. Argument, že si potřebujete nastavit budík, je jen výmluvou. Do postele jako pár choďte společně. Je velmi snadné zapomenout se u internetu, zatímco partner v ložnici čeká, byť jen na pár milých slov. Má-li jeden z vás problém se od technologií odpoutat, mějte náhradní plán.

Jakmile vás začnou „svrbět“ prsty, zaměstnejte se něčím, co vás od touhy po surfování odpoutá. Cvičení, sex, společné sledování filmu, poslech hudby a vaření. Vraťte se zpátky k tomu, co vás tak baví! Nikdo přece neříká, že se internetu musíte vzdát úplně, jen najděte optimální rovnováhu mezi virtuálním a reálným světem.

Využijte technologii pro svůj prospěch

Samotný internet není špatný. Je to vlastně nástroj, který vaše manželství může i zlepšit, pokud to s ním nepřeháníte. Vezměte si online lekce společenského tance, nebo se zúčastněte kurzu tantrického sexu. To vaše manželství okoření a otevře pro novou diskuzi i zážitky, které každý pár potřebuje k tomu, aby nezačal uhnívat. 

Foto: Shutterstock

Autirka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 22. 11. 2020

Je to pravda, internet má sbližovat a místo toho často oddaluje od sebe ti co jsou blízko.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.