Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 5. 2020
Líbí se mi

Největší lži o vztazích, které sami sobě dokola namlouváme

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 5. 2020
Líbí se mi
Největší lži o vztazích, které sami sobě dokola namlouváme

Největší lži o vztazích, které sami sobě dokola namlouváme

Ačkoli jsou lidé tvorové společenští, a tudíž jsou jim vztahy vlastní a přirozené, zdá se, že jsme jim za ty miliony let stejně ještě nedokázali porozumět. A tak kolem nich koluje spousta mýtů a polopravd. Některým z nich dokonce podléháme i my sami a poměřujeme jimi svá partnerství.

Jenže takové nepravdy mohou nadělat víc škody než užitku – dokonce i ty, které se na první pohled tváří jako pozitivní. Na které si dát pozor?

Nezáleží na tom, co si o nás myslí ostatní!

Možná to znáte – bezhlavě se zamilujete do někoho, nad kým vaše okolí jen nechápavě kroutí hlavou (přátelé, rodina…). Za jiných okolností byste nejspíš jejich varovné hlasy poslouchali, ale vy svého milovaného/svou milovanou hájíte zuby nehty (což je přirozené). Nakonec si vyčerpaně řeknete, že je vám úplně jedno, co si kdo myslí. A pro danou chvíli je to i pravda. Jenže… Za nějaký čas zjistíte, že skutečnost je trochu odlišná. Každému člověku totiž záleží na názorech druhých, zvláště jsou-li to lidé, kterým na něm záleží. Možná není od věci tyto blízké alespoň vyslechnout…

Když jsou lidé šťastní, nehádají se

Nebylo by to krásné, kdybyste s partnerem či partnerkou vždycky ve všem souhlasili, a když ne, celou situaci byste přešli s úsměvem? Tyhle romantické představy patří ale jen do červené knihovny. Realita je jiná – všechny dvojice se občas pohádají. Hádky jsou zcela přirozenou součástí vztahu, jen samozřejmě záleží na tom, jak vypadají. Pokud jsou cestou k nalezení řešení problémů a jedná se o výměnu názorů, v pořádku. Pokud jsou ale plné obviňování, křiku či jiných projevů slovní agrese (o té fyzické snad ani nemluvíme, ta je nepřípustná kdykoli a kdekoli), rozhodně zpozorněte.

Opravdová láska je jen ta na první pohled

Další z mýtů romantických knih a filmů. Ano, láska na první pohled existuje, ale je to jen jedna z mnoha forem a podob lásky. Většina lidí ale potřebuje k tomu, aby se zamilovala, potenciálního partnera/partnerku nejprve poznat, začít jim důvěřovat, spřátelit se… A taková láska není o nic méně opravdová než ta na první pohled!

Šťastné páry spolu tráví každou volnou chvilku

Jistě, na počátku vztahu, kdy jste zamilovaní až po uši, máte pocit, že musíte veškerý volný čas věnovat jen jeden druhému. Ale jak se vztah vyvíjí, musíte myslet také na sebe. Každý člověk potřebuje svůj osobní prostor, čas jen na sebe. Takže nemusíte mít výčitky, když zatoužíte strávit třeba víkend s kamarádkami nebo rodiči. Nejste siamská dvojčata, ale partneři!

Stejně se nakonec rozvedeme…

Statistiky o počtu rozvedených manželství nejsou nic pěkného. Prakticky nám říkají, že každé druhé manželství skončí neúspěchem (a často i zlomeným srdcem a rozvrácenou rodinou). Spousta lidí se proto zdráhá plánovat svatbu, protože se v koutku duše bojí, že to stejně nemá cenu. Ale to je hloupost! Nemůžete přece do vztahu vstupovat s tím, že se rozejdete. Tímto postojem jej totiž sami předurčíte k nezdaru. A že statistiky mluví ve váš prospěch? Tak je obraťte – ony vlastně také říkají, že každé druhé manželství je úspěšné!

On/ona se kvůli mně změní

Jedna z největších lží, co jsme si schopní v rámci zamilovanosti namluvit. Kolik žen či mužů bylo přesvědčeno, že se jejich milý nebo milá kvůli nim vzdá například alkoholu, agresivního chování apod., a nakonec jim zbyly jen oči pro pláč. Je to jednoduché (bohužel) – pokud totiž člověk nechce na sobě pracovat kvůli sobě, okolí ho k tomu nedonutí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kosanka
kosanka 15. 9. 2020

On se nezmění

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 9. 2020

přidávám se k nízoru

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

souhlasím s nimi

Odpovědět
sipeji
sipeji 29. 5. 2020

Pravdivé....

Odpovědět
avatar
Kateřina Šlimarová 28. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 841
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.