Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 1. 2021
Líbí se mi

Nejčastější důvody, proč muži ztrácejí chuť na milování

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 1. 2021
Líbí se mi
Nejčastější důvody, proč muži ztrácejí chuť na milování

Nejčastější důvody, proč muži ztrácejí chuť na milování

O mužích se říká, že „myslí jen na to jedno“. Odhlédneme-li od skutečnosti, že se jedná o jeden z největších stereotypů, pak je nutné podotknout, že v dnešní době také přibývá mužů, kteří jako by o sex ztratili zájem.

Ženská fantazie pak pracuje na plné obrátky. Když se mnou nechce spát, tak už mě nemiluje, určitě má jinou, možná vůbec není „na holky“… Poznáváte se? Pak vězte, že za mužovou nechutí o sex mohou stát mnohem nevinnější důvody!

„Milenka“ v kanceláři

Když si představíme nevěru, hned se nám vybaví sexy sekretářka, kolegyně, co o ní mluvil po večírku, fešná sousedka… Jenže ona milenka nemusí mít tak docela lidskou podobu. Pro mnoho mužů se jí totiž může stát práce samotná. Jsou tak ponoření ve své kariéře, že jí věnují veškerou pozornost a energii, již by za normálních okolností věnovali vám. Jinými slovy – máte doma workoholika, kterého nejen nic tak jako práce nevzrušuje, ale ani nemá na nic jiného čas a energii. Sex nevyjímaje. Nejspíš je na čase promluvit si o rovnováze mezi prací a soukromým životem…

A co teprve na obrazovce

Filmy pro dospělé jsou dnes naprosto běžně dostupné. Na tom není nic špatného, ostatně mohou být za určitých okolností i vzpruhou pro sexuální život. Ovšem jako u všeho i u nich platí, že nic se nesmí přehánět. Sexuologové se stále častěji setkávají s muži, kteří jsou na pornografii závislí. Jak se to projevuje? Zjednodušeně řečeno hledají raději vzrušení na obrazovce svého počítače, nikoli v ložnici s partnerkou. Pokud by to byl problém vašeho milého, pak asi nebude stačit jen obyčejná domluva. Nejspíš budete muset společně navštívit odborníka.

Hormony na bodu mrazu

Nemyslete si, že s hormony máme trápení jen my ženy. Libido ovlivňuje především testosteron, který ale s věkem u našich drahých poloviček pomalu klesá (zpočátku nejde o nic drastického, ale přidají-li se i další potíže, může to být sešup). Podle jistého výzkumu urologů z Harvardovy univerzity hlásí pacienti s nízkou hladinou testosteronu výrazné potíže v sexuálním životě. Přitom se dá situace řešit vhodnou léčbou.

Tělo, které nespolupracuje

U některých mužů se s věkem mohou objevit i problémy spojené s výkony v ložnici. Může se jednat o potíže s erekcí nebo třeba předčasnou ejakulací. A protože pro většinu pánů je nepředstavitelné, že by si takové potíže připustili (natož aby je řešili), raději se sexu dobrovolně vzdávají. Čímž se ovšem dostávají do začarovaného kruhu. Přitom drtivá většina takových obtíží je řešitelná! Jen odhodit stud a ego a vyhledat odbornou pomoc.

Je čas na prohlídku

S mužskými problémy v ložnici mohou být spojené i některé zdravotní obtíže. V přeneseném slova smyslu může být sexuální život takovým barometrem mužova zdraví. Za neuspokojivým libidem může stát například obezita, cukrovka, problémy se srdcem či prostatou. Samozřejmě to neplatí pro všechny, tedy nezájem o sex nemusí být hned ukazatelem zdravotních obtíží, nicméně není od věci tuto možnost zvážit.

Ani pomyšlení

Říká se, že mužům nezáleží na tom, kde či v jaké situaci se nacházejí – když jim nabídnete sex, nadšeně přijmou. Ovšem i to je jen mýtus. Pokud muž například čelí extrémnímu stresu, na jeho libidu se to zákonitě promítne. Nejen proto, že se zkrátka nemůže odpoutat od starostí, ale i proto, že jeho tělo produkuje velké množství stresového hormonu kortizolu, který chuti na sex rozhodně nepřidá. Jistě, těžko dnes stres ze života zcela vymažete, ale asi by se vyplatilo přesvědčit partnera, aby se vám se svými starostmi svěřil a dopřál si pořádný relax.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 20. 1. 2021

zajímavé

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 1. 2021

zatím se mě toto téma nedotýká

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 1. 2021

Zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 417
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.