Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 31. 5. 2021
Líbí se mi

Nápady pro skvělou oslavu Mezinárodního dne dětí. Vše pod značkou: ať je zábava!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 31. 5. 2021
Líbí se mi
Nápady pro skvělou oslavu Mezinárodního dne dětí. Vše pod značkou: ať je zábava!

Nápady pro skvělou oslavu Mezinárodního dne dětí. Vše pod značkou: ať je zábava!

Už se to blíží! Již 1. června oslavíme v České republice Mezinárodní den dětí. Je to den, který většina rodičů zasvěcuje právě svým nejmenším ratolestem, aby si ho užilo na maximum.

Víte, proč je Mezinárodní den dětí právě 1. června?

Poprvé se slavil v roce 1950, ale jeho pevné datum bylo stanoveno až na mezinárodní konferenci pro ochranu dětí v roce 1952. Ve stejný den probíhal v San Francisku festival dračích lodí. Tam čínský konzul pozval mnoho čínských sirotků, aby upozornil na velký problém: mnoho dětí opravdu nežije v blahobytu. Masové zabíjení žen a dětí během druhé světové války vyburcovalo členky Mezinárodní demokratické federace žen, aby myšlenku mezinárodního svátku dětí konečně uvedly život. A tak se poprvé slavilo už 1. června 1950 a to rovnou v padesáti zemích světa.  

Jak si užít během krásný rodinný den dětí? 

Vyberte si jednu z následujících aktivit a nešlápnete vedle:

Vyrazte na piknik

Děti milují výlety do přírody a když jsou ještě spojené s jídlem na netradičním místě, nemůže být výsledkem nic jiného než úspěch. Vybavte se piknikovým košem, sendvičem, ovocem a oblíbenými pitíčky a do kufru auta nezapomeňte přibalit deku. Skvěle vám na pikniku poslouží i deskové hry nebo karty.

Uspořádejte pohádkový den

Jaká je oblíbená kreslená postavička vaší dcery nebo syna? Vyberte si téma a uspořádejte na zahradě nebo v parku speciální zábavu na téma pohádek. Nejoblíbenější zábavou pro děti mohou být balónky, speciální pokrmy s pohádkovými motivy či pohádková překážková dráha.

Minidiskotéka

Tanec se rovná vždy nespoutané zábavě, to je bez debat! Skvělý a levným způsobem, jak oslavit den dětí může být vyklizení nábytku ve vašem obývacím pokoji (nebo klidně na zahradě), kde budete pouštět oblíbené dětské písničky. Vše korunované zmrzlinovými poháry a partou kamarádů.

Kempování

Kdo z nás nemiloval spaní pod stanem, když jsme byli mladší. Pokud počasí zrovna nepřije této aktivitě, vybudujte si domácí kemp klidně v obýváku. Bude vám stačit pár dek, šňůra na prádlo a pár kolíčků. O atmosféru se vám postarají žárovičky a nebo svíčky, které zapálíte pod dohledem.

Filmový maratón

Existuje jen pár věcí, které baví děti napříč různým věkem, stejně jako filmy. Uspořádejte filmový maratón a nechte děti ať sami vyberou, na které pohádky se budou chtít koukat. Pak už jen nesmí chybět popcorn, příjemná deka a společné mazlení. To jsou momenty, které dělají každý dětský den nezapomenutelný.

Upečte si dort

Být součástí příprav je pro děti vždycky hlavní událostí. Zapojte je do přípravy města, nechte je ochutnat náplň a společně dort nazdobte. Pak už ho stačí jen přinést na zahradu nebo do parku, kde se o něj podělíte spolu s kamarády. 

Uspořádejte pizza party

Vy i vaše děti si u přípravy své oblíbený pizzy užijete neuvěřitelně zábavy. Ano, rajčatové pyré bude všude, ale s tím se tak nějak počítá, ne? Zaměřte se na mini pizzy a každý vytvořte tu podle své chuti. Experimentovat můžete i se sladkými příchutěmi. Co takhle poprvé vyzkoušet čokoládovou pizzu?

Malířská party

Malování je pro většinu dětí tou nejlepší zábavou. Využijte hezkého počasí a na trávu rozložte velké malířské papíry. Místo štětců pak nechte své děti použít své prsty. Kreativitě se meze nekladou! Tuto aktivitu je pak skvělé zakončit vodní bitvou, která smyje z vašich ratolestí všechny barvy.

Honba za pokladem

Tato hra splní veškerá očekávání všech malých dobrodruhů. Hledání pokladu je dokonalou aktivitou pro malé i velké. Připravte mapu (a neazapomeňte na její ohořelé okraje pro autentičnost), vyberte a důkladně schovejte poklad a pak už se společně vydejte to stopách.  

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 1. 6. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 6. 2021

My také budeme slavit až o víkendu.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 31. 5. 2021

bezva...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 31. 5. 2021

vnučky měly dětský den již o proběhnuvším víkendu, město uspořádalo moc pěknou akci

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.