Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 7. 2021
Líbí se mi

Proč je nadváha u domácích mazlíčků problém?

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 7. 2021
Líbí se mi
Proč je nadváha u domácích mazlíčků problém?

Proč je nadváha u domácích mazlíčků problém?

Mnozí z nás si neuvědomují, že náš pes má nadváhu, protože přibírání se snadno přehlédne, jelikož často probíhá postupně v průběhu času. Přestože se to děje přímo před Vámi, několik deka tady a tam nemusí být hned vidět. Nicméně mohou opravdu přispět k některým vážným zdravotním problémům.

Proč je nadváha u zvířete problém?

Pes

Ačkoliv jste si všimli, že váš pes nese pár deka navíc, možná ani nevíte, nakolik to může ovlivnit jeho zdraví. Již 20 % nadváha může výrazně zvýšit riziko, že u Vašeho psa vzniknou vážné zdravotní potíže, jako je diabetes mellitus, osteoartritida, močové kameny nebo srdeční onemocnění.

Navíc, zvýšená hmotnost má dopad nejen na celkovou pohodu a kvalitu života Vašeho psa, ale může také významně zkrátit délku jeho života v porovnání se zvířetem s ideální hmotností.

Potrava, kterou krmíte Vašeho psa, přímo ovlivňuje jeho celkové zdraví a pohodu. Vyvážená výživa je nezbytnou součástí aktivního, zdravého životního stylu. Konzumace příliš velkého množství krmiva, pamlsků nebo lidského jídla může zvýšit přírůstek hmotnosti.

Správná výživa hraje velmi důležitou roli u psa s nadváhou. Zeptejte se svého veterináře na řadu krmiv Hill’s pro udržení hmotnosti, abyste mu pomohli zhubnout a zachovat si zdravý a aktivní život.

Kočka

Nadváha u kočky může znamenat méně chuti na hru a deprese. Může dokonce výrazně zkrátit střední délku života Vaší kočky ve srovnání s kočkou mající zdravou hmotnost. Kočky s nadváhou mohou mít výrazně zvýšené riziko vzniku vážných zdravotních potíží, jako je diabetes mellitus, osteoartróza, močové kameny, onemocnění srdce, potíže s dýcháním, a dokonce i rakovina močového měchýře.

Pokud má vaše kočka nadváhu, nejste v tom sami. Může být těžké zjistit, že Váš mazlíček tloustne, protože k tomu dochází postupně. Důležité je, abyste podnikli kroky, které pomohou Vaší kočce zhubnout a dosáhnout zdravé váhy.

Dieta Vaší kočky je možná jedním z nejdůležitějších faktorů při udržování její ideální váhy. Zeptejte se svého veterináře na doporučení ohledně stravy přispívající k hubnutí, včetně toho, jaké krmivo máte dávat a kolik, a snažte se pravidla dodržovat. Toto je velmi důležité, protože jakmile Vaše kočka jednou měla nadváhu, je velmi náchylná k opětovnému ztloustnutí. Pro Vaši kočku byste měli mít sestaven průběžný plán regulace hmotnosti založený na dobré výživě, cvičení a pravidelných kontrolách s vážením.

Má můj mazlíček nadváhu?

Váš pes nebo kočka může vypadat stejně dobře jako vy, ale jeho ideální váha se liší podle velikosti a plemene. Váš veterinář Vám dokáže říci, jaká je ideální hmotnost. Mezi kontrolami si můžete sami ověřit, zda si váš mazlíček uchovává zdravou hmotnost. Položte mu ruku bok a pokud jeho žebra nahmatáte jen obtížně nebo vůbec, má pravděpodobně nadváhu.

Zde jsou některé další příznaky obezity, které můžete zaznamenat:

  • Zřejmý nárůst v oblasti boků
  • Obojek potřebuje uvolnit
  • Potíže při chůzi
  • Pomalé pohyby
  • Zkrácený dech
  • Špatná nálada
  • Delší spánek než obvykle


Foto: Pinterest, pexels.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 9. 7. 2021

dávám si na to pozor, aby náš Bobík byl ve formě

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 7. 2021

to je hrůza...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 7. 2021

žíš ten pes je hrozný, I u nás na sídlišti vídám občas tlusté psy a i hodně tlusté kočky...brr

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 7. 2021

Obezita už i u domácích mazlíčků.....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.