Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 7. 2019
Líbí se mi

Muži vs. ženy: My si chceme povídat, oni mít doma navařeno

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 7. 2019
Líbí se mi
Muži vs. ženy: My si chceme povídat, oni mít doma navařeno

Muži vs. ženy: My si chceme povídat, oni mít doma navařeno

Ty z vás, které už v tajemném svazku manželství žijí, jistě dají za pravdu, že očekávání obou krásných pohlaví se obrovsky liší. A ty, které si ještě užívají krásy svobody, se o tom brzy přesvědčí. Svět manželství je složitý a zapeklitý a k tomu ještě tohle. Bohužel je to tak. Očekávání mužů a žen v manželství se obrovsky liší.

Očekávání žen

Potěšit a popovídat

Každá žena má potřebu sdílet své zážitky, projevit své pocity, mluvit o nich a čeká, že bude mít pozorného posluchače, který na ně bude reagovat. To očekává zejména od svého muže. Touží s ním posedět a popovídat si, co se jí stalo, jaké měla pocity, o čem přemýšlí, jaké má starosti atd. Chce-li muž udělat něco pro svou ženu, měl by jí alespoň večer vyprávět o své práci a chvíli s ní rozmlouvat.

Vycítit, co potřebuji

Muž by měl vycítit, co žena potřebuje, aniž by mu musela něco říkat. Povšimne si, že je manželka unavená, něco ji trápí a sám od sebe nabídne pomoc. Uvaří, jde s dítětem na procházku atd. Ale také dokáže ženu pochválit, ocenit, když se jí něco povedlo, říci jí, jak je krásná a občas přinést i květiny. Zkuste se zeptat své ženy, co si přeje a zda ji něco netrápí.

Potřebuji důkazy lásky

Všechny předchozí potřeby souvisí s potřebou vyjadřovat lásku celým svým životem. Žena očekává opakované a spontánní důkazy manželovy lásky. Muž by jí měl poskytovat dostatečnou svobodu, ale zároveň by jí měl dokazovat, že je jeho jediná a že bez ní nemůže žít.

Pánové, říkejte svým ženám, jak jsou báječné a občas je potěšte květinou či malým dárkem.

Očekávání mužů

Mít doma uklizeno a uvařeno

I když to nechceme slyšet, muž ve svém manželství očekává, aby bylo pěkně doma uklizeno a hlavně uvařeno. Bohužel první větou bývá „co máme dobrého k jídlu,“ než „jak jsem se na tebe má lásko těšil“. Muž zejména očekává, že bude mít doma pravidelné jídlo, a zejména to, které mu chutná. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. S tím souvisí i touha mít doma útulno a čisto (sem řadíme i vypráno) a věci „na svém místě“.

Sex, kdykoliv se mi zachce

Další potřeba také nečiší hlubokými citovými prožitky. Muž očekává, že bude mít v manželství snadné uspokojování svých sexuálních potřeb. Nebude muset svou ženu uhánět, přemlouvat ji pomocí pozorností, jako květiny a dárky, ale bude ji mít snadno dostupnou bez nutnosti dobývání.

Touha po stálém obdivu

Žena musí muže stále obdivovat, říkat mu, jak je chytrý, úžasný milenec, šikovný, pracovitý, výborný manžel atd. Říkat to nejen jemu, ale i přede všemi. Nezřídka se stává, že nedostatek obdivu doma od své manželky vede muže do náruče milenky, neboť ta mu neustále opakuje, jak je úžasný.

Chválit, chválit, chválit. A uvidíte ty zázraky

Muž touží po obdivu a uznání, ale neočekává, že žena po něm bude něco požadovat. Jako udělat nákup, objednat opraváře, koupit lístky atd. Má toho přeci dost v práci. Jakmile na něj žena začne tlačit „ starostmi“, přestává se muž cítit doma dobře. Co zvládneme samy, na to muže nevolejme. Případně použijme chválu, jak to umí jen on úžasně opravit a případ je vyřešen.

A jak to doma máte vy? Souhlasíte s tímto článkem? Napište nám! 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 14. 7. 2019

Je to tak, souhlasím s článkem... každý muž je v sedmém nebi, když ho chválíme za vše (i třeba za to, že si uklidil ponožky )...mně naštěstí ten můj taky dost chválí

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 10. 7. 2019

ano presne tak, máte uplnu pravdu, chválit chválit chválit...ten chlap ktorý má vysoké ego /a to je ten môj/ hladkat to ego stále...nič iné, žiadne kritika, nič...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 7. 2019

jj, kritiku muži nesnášejí, a to ani náhodou

konatovka
konatovka 10. 7. 2019

Můj manžel nemá rád žádné chválení, je nesmírně skromný a moc mi se vším pomáhá a to už skoro 50 let.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 7. 2019

tak je to správné a tak to má být , pozdravuj ho

avatar
Calamity Jane 10. 7. 2019

...obdibu.... Tím nechci říci, že se každý občas nepřeklepne, ale pokud zplodíte článek pro širší čtenářstvo, co si ho po sobě alespoň jednou přečíst?

Odpovědět
avatar
Calamity Jane 10. 7. 2019

...důkazy manželovi lásky...

Odpovědět
Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o 11. 7. 2019

Moc děkujeme za upozornění, už je opraveno.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 869
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.