Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 2. 2021
Líbí se mi

Jaké je očekávání mužů a žen v manželství? My si chceme povídat, oni mít doma navařeno

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 2. 2021
Líbí se mi
Jaké je očekávání mužů a žen v manželství? My si chceme povídat, oni mít doma navařeno

Jaké je očekávání mužů a žen v manželství? My si chceme povídat, oni mít doma navařeno

Ty z vás, které už v tajemném svazku manželství žijí, jistě dají za pravdu, že očekávání obou krásných pohlaví se obrovsky liší. A ty, které si ještě užívají krásy svobody, se o tom brzy přesvědčí. Svět manželství je složitý a zapeklitý a k tomu ještě tohle. Bohužel je to tak. Očekávání mužů a žen v manželství se obrovsky liší.

Očekávání žen

Potěšit a popovídat

Každá žena má potřebu sdílet své zážitky, projevit své pocity, mluvit o nich a čeká, že bude mít pozorného posluchače, který na ně bude reagovat. To očekává zejména od svého muže. Touží s ním posedět a popovídat si, co se jí stalo, jaké měla pocity, o čem přemýšlí, jaké má starosti atd. Chce-li muž udělat něco pro svou ženu, měl by jí alespoň večer vyprávět o své práci a chvíli s ní rozmlouvat.

Vycítit, co potřebuji

Muž by měl vycítit, co žena potřebuje, aniž by mu musela něco říkat. Povšimne si, že je manželka unavená, něco ji trápí a sám od sebe nabídne pomoc. Uvaří, jde s dítětem na procházku atd. Ale také dokáže ženu pochválit, ocenit, když se jí něco povedlo, říci jí, jak je krásná a občas přinést i květiny. Zkuste se zeptat své ženy, co si přeje a zda ji něco netrápí.

Potřebuji důkazy lásky

Všechny předchozí potřeby souvisí s potřebou vyjadřovat lásku celým svým životem. Žena očekává opakované a spontánní důkazy manželovy lásky. Muž by jí měl poskytovat dostatečnou svobodu, ale zároveň by jí měl dokazovat, že je jeho jediná a že bez ní nemůže žít.

Pánové, říkejte svým ženám, jak jsou báječné a občas je potěšte květinou či malým dárkem.

Očekávání mužů

Mít doma uklizeno a uvařeno

I když to nechceme slyšet, muž ve svém manželství očekává, aby bylo pěkně doma uklizeno a hlavně uvařeno. Bohužel první větou bývá „co máme dobrého k jídlu,“ než „jak jsem se na tebe má lásko těšil“. Muž zejména očekává, že bude mít doma pravidelné jídlo, a zejména to, které mu chutná. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. S tím souvisí i touha mít doma útulno a čisto (sem řadíme i vypráno) a věci „na svém místě“.

Sex, kdykoliv se mi zachce

Další potřeba také nečiší hlubokými citovými prožitky. Muž očekává, že bude mít v manželství snadné uspokojování svých sexuálních potřeb. Nebude muset svou ženu uhánět, přemlouvat ji pomocí pozorností, jako květiny a dárky, ale bude ji mít snadno dostupnou bez nutnosti dobývání.

Touha po stálém obdivu

Žena musí muže stále obdivovat, říkat mu, jak je chytrý, úžasný milenec, šikovný, pracovitý, výborný manžel atd. Říkat to nejen jemu, ale i přede všemi. Nezřídka se stává, že nedostatek obdivu doma od své manželky vede muže do náruče milenky, neboť ta mu neustále opakuje, jak je úžasný.

Chválit, chválit, chválit. A uvidíte ty zázraky

Muž touží po obdivu a uznání, ale neočekává, že žena po něm bude něco požadovat. Jako udělat nákup, objednat opraváře, koupit lístky atd. Má toho přeci dost v práci. Jakmile na něj žena začne tlačit „ starostmi“, přestává se muž cítit doma dobře. Co zvládneme samy, na to muže nevolejme. Případně použijme chválu, jak to umí jen on úžasně opravit a případ je vyřešen.

A jak to doma máte vy? Souhlasíte s tímto článkem? Napište nám! 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 2. 2. 2021

Trochu mě to pobavilo - sex kdykoliv si vzpomenu Alespoň to vysvětluje proč tolik mužů má milenky.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 1. 2. 2021

Když jsem se současným manželem potkala, měli jsme oba za sebou již jedno nepovedené manželství, z kterého jsme si každý asi odnesl i nějaké to poučení. Do partnerství a manželství jsem šla v podstatě s jedinou "podmínkou", že manžel nebude pít alkohol. Já v té době měla již dvě děti a ty byly na prvním místě a nikdy bych nedopustila, abych jim zkazila dětství, aby trpěly skrze má rozhodnutí. No a řekla bych, že se nám to povedlo a sedli jsme si. Během dalšího roku se nám narodil společný syn a my s manželem brzy oslavíme 23 společného života. Já bych řekla, že dělám vše, co se tak nějak od ženy/manželky požaduje a muž je mojí oporou a velkým pomocníkem.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.