Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 8. 2019
Líbí se mi

Mluvte o sexu s kamarádkami a budete v posteli spokojenější

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 8. 2019
Líbí se mi
Mluvte o sexu s kamarádkami a budete v posteli spokojenější

Mluvte o sexu s kamarádkami a budete v posteli spokojenější

Podle studie online seznamky Match se o sexu se svými kamarádkami baví celých 57 % single žen, zatímco s partnerem jich toto téma probírá jen 47 %. To, že komunikace s partnerem ohledně sexu výrazně napomáhá ve vztahu a také ke kvalitě sexu, již odborníci mnohokrát prokázali.

Nyní se díky nové studii ukázalo, že ženám prospívá i rozmluva o svém sexuálním životě s kamarádkami. Mají poté větší odvahu mluvit o sexu i s partnerem a zlepšuje se jejich sexuální zdraví a pohoda.

Ženy jsou v mnohých kulturách učeny o svém sexuálním životě spíše mlčet. Co se týče sexuální výchovy v mladém věku, v řadě států jsou dívky oproti chlapcům rovněž méně informované. Rozmluva o sexu s kamarádkami tak pro ženy představuje způsob, jak se dostat k informacím a radám lidskou cestou, jak bojovat se svou ostýchavostí a jak se zbavit zkreslených představ.

Nedávná studie uveřejněná v odborném žurnálu International Journal of Sexal Health ovšem nyní prokázala, že tyto konverzace mohou vést i k lepšímu sexuálnímu zdraví a sexuální pohodě žen.

Studie se zúčastnilo přes 600 žen a přinesla několik zajímavých poznatků. Zjistila například, že ženy s přítelkyněmi raději mluví o sexu v rovině expresivní komunikace spíše než v té instrumentální. To znamená, že nehledají přesné informace a návody, ale prostě si chtějí „lidsky“, neformálně popovídat.

Z výzkumu dále vyplynulo, že u žen, jejichž kamarádky je podporují a během rozmluv o sexu reagují pozitivně či jim dodávají odvahu, je mnohem větší pravděpodobnost, že si se svým partnerem promluví o věcech, které by ve společném sexu chtěly změnit.

Mnoho vztahů ztroskotá právě na tom, že to v posteli přestane klapat. Jestliže se ale ženám něco nelíbí, nebo by chtěly zkusit něco nového, měly by to svému partnerovi rozhodně říct. Právě otevřená komunikace může intimní život dostat na úplně jinou úroveň.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Martinaaa
Martinaaa 28. 12. 2020

ano, mluvime spolu o sexu, kamarádky to dělají. Dokonce jsem kamarádce z ekondomy k Vánocům koupila vibrátor. No a radost to byla veliká

Odpovědět
Lůů
Lůů 6. 2. 2020

Když jsem byla mladá, tak jedním z důležitých zdrojů informací o sexu byly právě kamarádky

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 31. 8. 2019

máme s kamarádkami i mnohá jiná témata než jen sex

Odpovědět
avatar

Odpovědět
lemur
lemur 31. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 935
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.