Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 2. 2021
Líbí se mi

Proč byste s kamarádkami měla mluvit o sexu?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 2. 2021
Líbí se mi
Proč byste s kamarádkami měla mluvit o sexu?

Proč byste s kamarádkami měla mluvit o sexu?

Podle studie online seznamky Match se o sexu se svými kamarádkami baví celých 57 % single žen, zatímco s partnerem jich toto téma probírá jen 47 %. To, že komunikace s partnerem ohledně sexu výrazně napomáhá ve vztahu a také ke kvalitě sexu, již odborníci mnohokrát prokázali.

Nyní se díky nové studii ukázalo, že ženám prospívá i rozmluva o svém sexuálním životě s kamarádkami. Mají poté větší odvahu mluvit o sexu i s partnerem a zlepšuje se jejich sexuální zdraví a pohoda.

Ženy jsou v mnohých kulturách učeny o svém sexuálním životě spíše mlčet

Co se týče sexuální výchovy v mladém věku, v řadě států jsou dívky oproti chlapcům rovněž méně informované. Rozmluva o sexu s kamarádkami tak pro ženy představuje způsob, jak se dostat k informacím a radám lidskou cestou, jak bojovat se svou ostýchavostí a jak se zbavit zkreslených představ.

Nedávná studie uveřejněná v odborném žurnálu International Journal of Sexal Health ovšem nyní prokázala, že tyto konverzace mohou vést i k lepšímu sexuálnímu zdraví a sexuální pohodě žen.

Prostě si jen tak popovídat...

Studie se zúčastnilo přes 600 žen a přinesla několik zajímavých poznatků. Zjistila například, že ženy s přítelkyněmi raději mluví o sexu v rovině expresivní komunikace spíše než v té instrumentální. To znamená, že nehledají přesné informace a návody, ale prostě si chtějí „lidsky“, neformálně popovídat.

Z výzkumu dále vyplynulo, že u žen, jejichž kamarádky je podporují a během rozmluv o sexu reagují pozitivně či jim dodávají odvahu, je mnohem větší pravděpodobnost, že si se svým partnerem promluví o věcech, které by ve společném sexu chtěly změnit.

Mnoho vztahů ztroskotá právě na tom, že to v posteli přestane klapat. Jestliže se ale ženám něco nelíbí, nebo by chtěly zkusit něco nového, měly by to svému partnerovi rozhodně říct. Právě otevřená komunikace může intimní život dostat na úplně jinou úroveň.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivana Navrátilová 15. 7. 2021

My jsme s kamarádkama v tomhle poměrně otevřené. Docela rády si vyměňujeme různé tipy, případně různé vychytávky a luxusní vibrátory, které všechny kupujeme u https://luxusni-vibrator.cz/luxusni-vibratory/c2 Máme to prostě rády. Neříkám, že jsme jak ta čtveřice ze Sexu ve městě, ale když si sejdeme u vínka, tak samozřejmě řešíme chlapy a to, co s nimi po nocích provádíme :P

Odpovědět
sipeji
sipeji 12. 2. 2021

Já mám stále problém si na toto téma povídat.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 2. 2021

hmmm...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 355
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.