Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 1. 2020
Líbí se mi

Miminko uklidníte koupáním, masáží nebo mazlením

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 1. 2020
Líbí se mi
Miminko uklidníte koupáním, masáží nebo mazlením

Miminko uklidníte koupáním, masáží nebo mazlením

Krásně spinkají, jedí a stále se jen usmívají. Ano, taková jsou miminka v reklamách. Jak ale docílit toho, aby byl i váš malý uzlíček štěstí stále spokojený? Přinášíme vám pár tipů, abyste si společné chvíle užívali naplno a roli rodiče zvládali levou zadní. Neexistuje totiž nic jako nepřizpůsobivé miminko ani jako špatný rodič. Chce to jen čas, cvik a řídit se především citem a rozumem.

Uvidíte, že je mateřství zábava a s příchodem miminka nic nekončí, naopak začíná.

Mazlete už od narození

Říká se, že aby bylo miminko v prvních šesti měsících života šťastné a spokojené, musíme mu nabídnout totéž, co mělo, než se narodilo. Proto by mělo mít co nejintenzivnější nepřerušovaný kontakt s maminkou. „Ideální je začít bondingem přímo na porodním sále, kdy si miminko nejenom očichá svoji maminku, ale dokáže podle vůně plodové vody, kterou má na ručkách, najít i zdroj mateřského mléka a doplazit se k prsní bradavce,“ tvrdí neonatoložka MUDr. Soňa Šuláková.

Fyzická blízkost je pro děťátko stejně důležitá jako například mateřské mléko a spánek. Nebojte se, že tím své děťátko rozmazlíte, jen tím uspokojíte jeho základní potřebu. Pokud máte šátek nebo nosítko, klidně během houpání miminka zalévejte záhon či uklízejte domácnost. Náruč léčí.

Spokojené a v suchu

Věděli jste, že každé miminko potřebuje za svůj život průměrně 6000krát přebalit? To znamená jediné – brzy se z vás stane přebalovací expert. Mezitím můžete vyzkoušet, co zpříjemní tuto činnost vám i vašemu pokladu. Kromě toho, že je dobré přebalovat miminko před jídlem, abychom mu netlačili na bříško, doporučuje se také během přebalování udržovat s miminkem oční kontakt. Pokud na něj budete navíc mluvit nebo mu něco zpívat, tato rutinní činnost bude pro oba daleko příjemnější.

Koupání jako rituál

Z večerního koupání se často stává příjemná tradice a oblíbená činnost rodičů i miminek. Uklidňující koupel je totiž signálem, že se pomalu, ale jistě blíží čas spánku a ten přeci milují jak miminka, tak (často unavení) rodiče. Vanička by měla být naplněná vodou jen z poloviny a voda v ní by měla dosahovat teploty 36 až 38 stupňů.

Aby voda nevysušovala dětskou pokožku, můžete použít speciální olejové koupele pro alergiky nebo do vody můžete přidat i pár kapek mateřského mléka. Obsahuje spoustu cenných látek a má i hojivé účinky,“ radí neonatoložka MUDr. Soňa Šuláková. Nezapomeňte miminko při koupání stále přidržovat, dovolte mu ale pořádné si zacákat. Teplá voda mu připomene období, kdy ještě nebylo na světě. Šplouchání a kopání nožičkami je v tomto případě více než dovoleno.

Zkuste masáž

Pokožka děťátek je mnohem jemnější než pokožka dospělých. Snadno se vysuší, podráždí či zčervená, a proto je důležité výběru dětské kosmetiky věnovat velkou pozornost. Doteky, a to například i při nanášení krémů či masírování olejíčkem, posilují vzájemné citové vazby a důvěru mezi miminkem a rodičem. Uvidíte, že když uděláte miminku jemnou masáž, bude nadšené blahem. Masáž navíc podporuje trávení, krevní oběh a v neposlední řadě také posiluje imunitu. Co víc si tedy přát?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 25. 1. 2020

Presne, to vždy fungovalo

Odpovědět
lemur
lemur 24. 1. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 23. 1. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 23. 1. 2020

Dobré vědět

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 23. 1. 2020

svatá pravda - dcerky když nemohly usnout (po koupeli) tak stačilo sednout , položit ruku na zádíčka a broukat písničku , v tu ranu byly v limbu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 378
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.