Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 8. 2019
Líbí se mi

Milujeme se víc, ale přílišné horko chuť na sex zabíjí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 8. 2019
Líbí se mi
Milujeme se víc, ale přílišné horko chuť na sex zabíjí

Milujeme se víc, ale přílišné horko chuť na sex zabíjí

Sex k létu neodmyslitelně patří. Zatímco sexuální touha obecně v létě stoupá díky dostatku slunečního záření i hormonům, přílišné horko chuť na sex naopak zabíjí. Lidé na dovolených se sexuálním hrátkám navíc oddávají častěji než doma, více experimentují a rostou i jejich sklony k nevěře.

Na nárůstu sexuální touhy se podle odborníků podílí několik faktorů. Podle Ashwini Nadkarni, psychiatričky a lektorky na Harvard Medical School, se libido zvyšuje díky bohaté letní zásobě slunečního záření. To je totiž spojováno s produkcí serotoninu v lidském těle, kterému se přezdívá hormon štěstí a radosti. V tomto případě pak platí rovnice, že čím lepší nálada, tím více chuti na sex.

Sexuoložka Jessica O’Reilly navíc zvyšování sexuální touhy spojuje s tím, že jsou lidé v létě společenštější. Podle ní se pak na větším libidu podílí i hormon melatonin, konkrétněji pokles jeho hladiny spojený s delším slunečním svitem, který jinak blokuje pohlavní hormony. Tomu, že je sex v létě in, napovídá i studie z Villanova University, jež ukázala, že sexuální témata si lidé „googlují“ nejvíce právě v létě.

Pozor si dejte na horka

Příliš vysoké teploty a zvyšující se vlhkost naopak podle doktora Gary Kracoffa věnujícího se naturopatii mohou sexuální touhu efektivně zničit. Horké počasí dle vědců na lidi působí letargicky a ubírá jim chuť dělat cokoli, u čeho by se mohli zapotit. Tato tvrzení podporuje i studie americké National Bureau of Economic Research, podle které je početí dítěte nejméně pravděpodobné v nejteplejších dnech v roce.

Více experimentujeme

V důsledku větší sexuální touhy mají lidé v letním období také větší chuť na sexuální experimenty. Tento trend potvrzují i tuzemské sexshopy, podle kterých se poptávka po erotických pomůckách v letních měsících zvyšuje v průměru až o pětinu.

Prodejní statistiky potvrzují, že lidé v letním období více experimentují. Obecně si tak kupují více erotických pomůcek. Oblíbené jsou například anální pomůcky, Venušiny kuličky, návleky a kroužky na penis nebo afrodiziaka. Poptávané jsou rovněž masážní oleje a lubrikační gely v menším cestovním balení.

Jsme víc nevěrní

Podle nedávného průzkumu uveřejněném v deníku The Sun se během dovolených zvyšuje četnost pohlavních styků, lidé mají navíc větší sklon k porušení partnerské věrnosti. Zatímco doma si třikrát týdně užívá sexu jen 6 % lidí, na dovolených jich je téměř dvakrát tolik.

Počet těch, kteří si sex dopřávají pětkrát týdně, naroste v průběhu dovolené hned pětkrát. Z průzkumu dále vyplývá, že 9 % lidí bylo právě na dovolené nevěrných svému partnerovi.

Auto, les i pole

Teplé letní počasí vybízí i k tomu přenést do venkovního prostředí mnohé aktivity, sex nevyjímaje. Podle průzkumu, který uveřejnil deník The Sun, se k sexu venku během léta přiznalo hned 63 % lidí. Nejoblíbenějším místem k sexu je pak dle průzkumu auto na parkovišti (49 %), následují les (47 %) a pole (41 %).

Kolem třetiny lidí pak pro své erotické hrátky vyhledává i pláže a vlastní zahrady, čtvrtina se oddává sexu v parku. 13 % lidí pak přiznává, že bylo při svém venkovním milování přistiženo, a 5 % si při něm přivodilo zranění.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 1. 9. 2019

je to tak, nejlepší je ve vedrech milování brzy po ránu, kdy ještě nejsme upocení a znavení horkem

Odpovědět
lemur
lemur 30. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 116
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.