Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 10. 7. 2021
Líbí se mi

Jaké vlastnosti charakterizují melancholika?

Michaella
Michaella
Vloženo 10. 7. 2021
Líbí se mi
Jaké vlastnosti charakterizují melancholika?

Jaké vlastnosti charakterizují melancholika?

Mezi méně optimistické povahy, které tíhnou k tichu, patří melancholik. Celý život ho provází váhavost a sklon k smutné, depresivní náladě. Je více přecitlivělý, než ostatní povahy. Všechno si bere hned k srdci a má sklon k pláči. 

Melancholik nepatří mezi společenské jedince, své emoce prožívá hodně do hlouby a je spíše uzavřený introvert. Má velký náběh upadat často do deprese, žije v nejistotě, váhavosti, strachu. Je perfekcionista a klade na sebe, i druhé velké nároky. O svých problémech nemluví, má rád své soukromí.

Pod slupkou se však ukrývá vysoká inteligence a přemýšlivý člověk, který má smysl pro krásu a všeho si všímá

Jeho svět je hlavně duševní, je velice vnímavý, starostlivý. Rád pomáhá lidem a svých přátel si hluboce váží. Pokud má v přátelství problémy, moc se tím trápí. Díky jeho citlivosti si připouští tíhu všeho, co se na světě děje. Nejraději by nastolil celosvětový mír a dal každému dostatek jídla i peněz, ať se mají všichni dobře.

Bohužel trpí náladovostí a hodně situací ho dokáže zbytečně rozrušit, což se odráží na špatném zdravotním stavu. Neukazuje emoce a pocity, schovává se uvnitř sebe.

Nevěří si a nedokáže fungovat bez důvěry k lidem

Vztahy uzavírá složitěji, nespokojí se jen s obyčejným partnerem. Tráví hodně času přemýšlením o samotě, je tišší povahy, jeho plány a cíle jsou hodně daleko do budoucna.

Potrpí si na detailech a jeho přecitlivělost a nejistota ho kolikrát uvádí do nepříjemných situací. Velice rychle vztahuje na sebe jakékoli podněty a je lehké ho urazit. V jeho očích je život plný překážek, většinou mluví negativně a vidí jen problémy. Jako dítě byl tichý pozorovatel a většinou si hrál o samotě.

V životě všechno organizuje a plánuje, žije podle pravidel a řádu

Potrpí si na pěkné oblečení a čistotu. Většinou má jednu práci a snaží se vydržet v zaměstnání až do stáří, nevadí mu stereotypní činnost a klid. Spíše ho dokáže rozrušit chaos, zmatky, velká kupa práce, která spěchá. Není zbrklý, je hodně zodpovědný a vše vykonává s pečlivostí, snaží se mluvit pravdu, a pokud má lhát necítí se dobře. Když o práci přijde, dlouho hledá novou. Bojí se nemocí a zklamání a osobní prohry. Také má neustále obavu o svoji rodinu a přehání občas svoji starostlivost o druhé. Jakoukoli křivdu si dlouho pamatuje, je dobré ho ničím nezklamat.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Mirka Vaľová 11. 7. 2021

Som melancholicka ako vyšita, vsetko sedi do bodky.... Diky Michaello....

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 7. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 7. 2021

občas mě přepadne melancholie, ale nikdy ne na dlohou

Odpovědět
sipeji
sipeji 11. 7. 2021

Mě nejvíce podobná povaha.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 655
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.