Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 27. 4. 2021
Líbí se mi

Pokud si nechcete zkazit den, nafrněnci se vyhněte

Michaella
Michaella
Vloženo 27. 4. 2021
Líbí se mi
Pokud si nechcete zkazit den, nafrněnci se vyhněte

Pokud si nechcete zkazit den, nafrněnci se vyhněte

Znáte rčení Namýšlený člověk si nevidí na špičku svého nosu? Mít nos nahoře a dívat se na lidi svrchu je asi pro někoho priorita číslo jedna, ale pro udržení přátelství, práce, rodiny nic dobrého. Zavání to pýchou, samolibostí, neústupností a nafrněností.
 

Namýšlenost je vlastnost, která převálcuje snad každého, kdo se v okolí takové osoby vyskytne

Proč? Protože ona (on) Je nejlepší, má toho víc než ostatní, nepřipouští žádnou prohru. Umí všechno, nic se nepotřebuje učit a všude byl(a) a všechno viděl(a). Každého zná (v uvozovkách) atd ...

Pokud si nechcete pokazit den, nafrněnci se vyhněte

Jsou sebestřední a není pro ně problém vás předběhnout ve frontě v obchodě, s takovým tím gestem, jakože se jen dívají. Jsou to chodící módní ikony, snad s pocitem celebrity, které utrácejí neskutečné peníze za svůj vzhled a patří k fanouškům všech VIP obchodů a e-shopů, kde mohou utratit hodně peněz. Otázkou je odkud na to mají. Už není vidět kreditky, půjčky a zlatokopectví, přiživení se na dočasném partnerovi, utrácení z rodinného dědictví, utrácení z peněz od rodičů ...
 

Namyšlenec je prostě IN a svět mu leží u nohou. Ale jaký je doopravdy?

 • touží po slávě, záblescích světel
 • může to být muž i žena
 • není ohraničeno věkem
 • lpí na majetku, chlubí se
 • dává vše okatě najevo
 • hlasitě se směje na veřejnosti
 • chce být vidět, hodně vidět
 • většinou koketuje
 • nemá pravé přátelé
 • kolem sebe má lidi jen jako loutky
 • využívá kohokoli a umí se dobře orientovat a zjišťovat, odkud může něco vytřískat a získat
 • je prospěchář
 • při pohledu do zrcadla - já, já, já a opět já
 • má nezdravé sebevědomí
 • je bez empatie
 • srší z něho pýcha, nezdravá hrdost, chlubení, pohrdání obyčejností
 • není v něm žádná pokora a skromnost

Ona ráda o sobě roznáší nepravdivé příběhy

Všude vykládá, jak si koupila to nebo ono, kolik to stálo a že ten a ten bez ní nemůže být, že má na každé ruce sto chlapů, co ji klečí u nohou, že v práci (pokud ji má) je jedinečná a umí nejlépe všechno, že by mohla být klidně majitelkou firmy. Mezi námi, spíše s majitelem udržuje vztah, aby měla pojištěnou jistotu, kdy náhodou nějaký milenec nechtěl platit. Jo a pořád někam cestuje.
 

A nafrněný chlap? 

Namyšlený je snad ještě horší, než ženská. Proč? Protože nemá srdce a jeho chování je otřesné. Ta jistota a sebestřednost dokáže odstřelit do vesmíru každého a myslí si, že vše si koupí za peníze. Bere lásku, rodinu a přátelství jako samozřejmost, věc, doplněk. Pokud ovšem chce. Většinou si užívá života bez omezení, utrácí, má kolem sebe zlatokopky a je lev všude, kde vejde. Je puntičkář, jezdí drahými auty a jí v luxusních restauracích. Chodí na solárko. 
 
Já osobně namyšlené lidi nemusím. Cítím je na sto metrů. Svým nezdravým sebevědomím mě provokují a vzhledem k moji povaze mě jen rozčilují. Musím si hodně dávat pozor na jazyk, i když se mi skoro vždy podaří takové lidi sestřelit slovně při prvním setkání.

Tohle se podle mě nejde odnaučit, být namyšlený 

Tohle už má člověk v sobě a musí k tomu nějak tíhnout. Základ hledejme vždy v rodině. Touha po dokonalosti, láska k penězům a majetku, to je počátek všeho. Samolibost, povrchnost a žádný zodpovědný přístup. Rodina bez lásky, kde na 1. místě jsou peníze, okatost, chlouba. Pohrdají normálním životem a obyčejnými lidmi. Nevadí jim okrádat a podvádět druhé.  Možná musí nejdříve o všechno přijít a uvědomit si, o čem život opravdu je. Někdy stačí nemoc nebo něco vážného, kdy se zamyslí nad sebou. Ale je těžké hodnotit. Každý jsme jiný. 
 
Myslím, že takový lidé si ničeho neváží, jen sebe a peněz. Ale když se na všechno dívám pod drobnohledem, tak se dá k namyšlenosti dopracovat, i když člověk nemá peníze nebo majetek a krásu. Jde o výraz v obličeji a o chování vůči okolí.  Záleží, co máme v našem vnitřku. Jací jsme a to pak z nás jde ven. 
 
Souhlasíte se mnou? Znáte nějaké namyšlence?
 
 
(zdroj obrázků: pixabay)

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 28. 4. 2021

Bohužel se jedním takovým namyšlencem trávím 8 hodin denně.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 4. 2021

svatá pravda

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 4. 2021

nemám ráda nafrněný lidi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.