Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 6. 4. 2018
Líbí se mi

La Norma – malebné alpské středisko pro vás a vaše ratolesti. Ideální na lyže nebo horské túry

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 6. 4. 2018
Líbí se mi
La Norma – malebné alpské středisko pro vás a vaše ratolesti. Ideální na lyže nebo horské túry

La Norma – malebné alpské středisko pro vás a vaše ratolesti. Ideální na lyže nebo horské túry

Dost mých kamarádech si stěžuje, že jim chlapi ujíždějí na hory na tzv. „pánské jízdy“.  Vždy slyším to samé: „Ale zlato, vždyť víš, že jedeme s klukama si to užít a ono ty vysoké hory stejně nejsou pro tebe a děti“.

Takže milé dámy, zde je na čase to změnit, a dokázat všem, že i my můžeme jet samy, na tzv. „dámskou jízdu“, nebo případně jet s dětmi. Zde vám představím středisko, které je pro to úplně ideální. A opravdu, nemáte se čeho bát.

Do střediska se dá vyrazit buď autobusem, nebo pro Vás zdatnější, vlastním autem. Výhodou vlastního auta bude, že se pak můžete svobodně pohybovat po okolí. Nevýhodou je samozřejmě řízení na delší vzdálenost, a pokud nejste zvyklá, tak bych určitě zvolila autobus, kde se o nic nemusíte starat.

La Norma je příjemné malebné alpské středisko, které je součástí údolí Maurienne nacházející se v Savojských Alpách

La Norma leží nad městečkem Modane nabízející velkolepý pohled na masiv Vanoise a do údolí Arc River. Toto útulné středisko, jež je situováno v nadmořské výšce 1350 m svádí všechny milovníky sportu k prožití volných chvil. Sjezdové tratě se rozprostírají ve výšce 1350 – 2750 m n. m. na ploše téměř 700 ha.

Samotné centrum střediska je zónou bez aut. Automobily můžete pohodlně zaparkovat v našich prostranných několikapatrových podzemních garážích, které jsou zdarma. Díky tomu, že v centru střediska auta nejezdí, je toto místo bezpečné pro Vaše děti, můžete je bezstarostně pustit ven. Celkově je centrum vesnice umístěno na malém prostranství, takže je velmi kompaktní a bezpečné.

Pro děti je ve středisku připraven bobový park dole u kabiny. Dále máme pro ně sněžný park a tematický „Gulli“ park s atrakcemi, který je v blízkosti oblasti St. Joseph. Tento tematický park je velmi oblíbený mezi dětmi ve Francii.

Pro děti i začátečníky jsou pak připraveny sjezdovky v dolní části lyžařského areálu či před restaurací Le Grizli.

V místním info centru najdete také školku. Zde Vám děti vezmou už od 4měsíců, takže si i Vy samy budete moci zalyžovat a o dítko se Vám ve školičce postarají.

Stejně tak svou ratolest můžete umístit do školy lyžování – již od 2 let. Osobně to velmi doporučuji, protože dítko se bude od začátku učit správně lyžovat a nevybuduje si špatné návyky či nedejbože odpor k lyžování.

Většinou je zde na místě dotaz, jak se vaše ratolest s instruktory či ve školce domluví? Úplně jednoduše. U dětí to není vůbec žádný problém. Pokud je vaše dítko alespoň trošku zvyklé na školku z ČR, zde se automaticky přizpůsobí, bude si hrát, budou na sebe mluvit více jazyky, o to větší to pro něj bude zábava. A co se školy lyžování týká, tam je to jen o tom sledovat, co dělají ostatní děti a kopírovat to. Navíc i cenově to vychází skoro jako u nás ve všech školkách a školách, takže tato investice se Vám do budoucna jistě vyplatí.

A co večer? Děti ještě nejsou utahané? Nevadí, od 16h probíhá ve středisku animační program. Skládá se z nejrůznějších atrakcí pro malé i velké. Děti si budou moci zahrát hokej na sněhu, zatančit s místním maskotem Timem, budete mít možnost vyzkoušet umělecké líčení či naučit se nějaké kouzlo. Je toho hodně, každý týden se program mění, takže je z čeho vybírat.

Děti bychom tedy měli zaměstnané, a teď také něco pro nás. Ve středisku působí estetické centrum, kde je možno objednat se na masáž, manikůru, pedikůru či kosmetiku. Ideální balzám pro duši. Tyto služby jsou ve Francii trošku dražší než v Čr, záleží tedy na každé z nás, čemu dáte přednost. Možná to bude raději pobyt na čerstvém vzduchu a kromě lyžování je zde možnost vyrazit také na sněžnice, či na pěší turistiku k blízkým pevnostem z 16.-18. stl. Moc pěkná procházka to je. Ale takové sezení na terásce na sluníčku také není k zahození.

 

Tak co? Zdá se Vám to jako sen? Kdepak, to je skutečnost. Tak se přijeďte přesvědčit samy a samozřejmě si dobře odpočinout.

 

Těším se na Vás,

Lenka, delegátka CK Beta Tour

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 22. 12. 2019

Příští rok v lednu plánujeme toto alpské středisko navštívit a už se na to moc těším. Manžel dokonce objednal přes https://www.pneuok.cz/ nové zimní pneumatiky, abych neměla strach, že s našemi starými stejnými pneumatikami někde nabouráme, takže snad cesta tam bude pohodová.

Odpovědět
Jana7
Jana7 9. 4. 2018

moc hezké

Odpovědět
lemur
lemur 8. 4. 2018

Pěkné místečko.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 4. 2018

nádehra

Odpovědět
sipeji
sipeji 6. 4. 2018

krásné místo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 655
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.