Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 3. 2021
Líbí se mi

Jak odhalit, že máte vztah se žárlivcem?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 3. 2021
Líbí se mi
Jak odhalit, že máte vztah se žárlivcem?

Jak odhalit, že máte vztah se žárlivcem?

Odhalit, jak moc je partner žárlivý, může být zpočátku vztahu, kdy spolu ještě ani nežijete, docela složité. Pokud si ale budete všímat určitých signálů, budete mít situaci usnadněnou.

Zkuste si jednoduchý test – pokud budete souhlasit s většinou výroků níže, pak máte nejspíš po boku žárlivého partnera či žárlivou partnerku.

Neustále kontroluje, kde jste

Zpočátku vztahu se to zdá přirozené – také byste se svou milovanou polovičkou strávili nejraději celé dny, a tak se samozřejmě zajímáte, co dělá, když nejste spolu. Ale neustálá kontrola, která přetrvává například i v době, kdy váš protějšek ví, že jste třeba s rodinou, kolegy nebo kamarády, už je na pováženou. Nepleťte si starost o druhého s pokusem o absolutní kontrolu a přehled o tom, co děláte.

Na vašich přátelích nenechá nit suchou

Máte pocit, že váš partner/vaše partnerka neustále kritizuje jakoukoli maličkost na vašich přátelích? Pak také zpozorněte. Chorobní žárlivci totiž mají potřebu izolovat druhého od dalších lidí, aby měli svého milého či svou milou jen a jen pro sebe. Navíc se podvědomě bojí, že si s některým z přátel „něco začnete“. Pokud tedy čelíte postupné snaze svého protějšku odtrhnout vás od kamarádek a kamarádů, je něco špatně.

Stačí jediná zmínka o někom jiném a je zle

Pochvalně se zmíníte o kolegyni či kolegovi z práce a najednou je z toho pomalu křížový výslech? To také není úplně v pořádku… Pokud partner/partnerka ostře reaguje proti komukoli, kdo by (v jeho/jejích očích) mohl být potenciální konkurent, zpozorněte. Je přeci jasné, že budete potkávat i jiné lidi a že vám s nimi bude dobře – to by neměla být záminka k hádce!

Až příliš mnoho zmínek a „žertů“ o nevěře

Má vaše drahá polovička neustálé narážky na vaši osobu a nevěru? Jistě, vždycky se nakonec zasměje, ale rýpání a naznačování (údajně v žertu), jak ho či ji podvádíte, nejsou nic příjemného. A také jsou znamením, že jeho/její představivost pracuje na plné obrátky směrem, který není pro společné soužití právě šťastný. I tak se totiž projevuje žárlivost.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 22. 3. 2021

s jedním žárlivcem jsem žila, děkuji, již nechci...teď mám fajn muže, a oba si věříme

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 3. 2021

Jo, jo, žárlivost už zničila hodně lidí.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 3. 2021

nechtěla bych s někým takový žít

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 654
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.