Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 6. 2020
Líbí se mi

Jednoduchý test napoví, jestli jste začali vztah se žárlivcem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 6. 2020
Líbí se mi
Jednoduchý test napoví, jestli jste začali vztah se žárlivcem

Jednoduchý test napoví, jestli jste začali vztah se žárlivcem

Odhalit, jak moc je partner žárlivý, může být zpočátku vztahu, kdy spolu ještě ani nežijete, docela složité. Pokud si ale budete všímat určitých signálů, budete mít situaci usnadněnou.

Zkuste si jednoduchý test – pokud budete souhlasit s většinou výroků níže, pak máte nejspíš po boku žárlivého partnera či žárlivou partnerku.

Neustále kontroluje, kde jste

Zpočátku vztahu se to zdá přirozené – také byste se svou milovanou polovičkou strávili nejraději celé dny, a tak se samozřejmě zajímáte, co dělá, když nejste spolu. Ale neustálá kontrola, která přetrvává například i v době, kdy váš protějšek ví, že jste třeba s rodinou, kolegy nebo kamarády, už je na pováženou. Nepleťte si starost o druhého s pokusem o absolutní kontrolu a přehled o tom, co děláte.

Na vašich přátelích nenechá nit suchou

Máte pocit, že váš partner/vaše partnerka neustále kritizuje jakoukoli maličkost na vašich přátelích? Pak také zpozorněte. Chorobní žárlivci totiž mají potřebu izolovat druhého od dalších lidí, aby měli svého milého či svou milou jen a jen pro sebe. Navíc se podvědomě bojí, že si s některým z přátel „něco začnete“. Pokud tedy čelíte postupné snaze svého protějšku odtrhnout vás od kamarádek a kamarádů, je něco špatně.

Stačí jediná zmínka o někom jiném a je zle

Pochvalně se zmíníte o kolegyni či kolegovi z práce a najednou je z toho pomalu křížový výslech? To také není úplně v pořádku… Pokud partner/partnerka ostře reaguje proti komukoli, kdo by (v jeho/jejích očích) mohl být potenciální konkurent, zpozorněte. Je přeci jasné, že budete potkávat i jiné lidi a že vám s nimi bude dobře – to by neměla být záminka k hádce!

Až příliš mnoho zmínek a „žertů“ o nevěře

Má vaše drahá polovička neustálé narážky na vaši osobu a nevěru? Jistě, vždycky se nakonec zasměje, ale rýpání a naznačování (údajně v žertu), jak ho či ji podvádíte, nejsou nic příjemného. A také jsou znamením, že jeho/její představivost pracuje na plné obrátky směrem, který není pro společné soužití právě šťastný. I tak se totiž projevuje žárlivost.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Jo jo... známe to

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

žárlivost je hrozná

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 3. 6. 2020

žárlivost je velmi zlá

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 3. 6. 2020

někteří muži jsou horší jak ženy

Odpovědět
sipeji
sipeji 3. 6. 2020

velmi pravdivé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 841
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.